
Naujausios
Ką reiškia ženklas?
Pirmieji uždažytus Šv. Jokūbo ženklus dar kovo mėnesį pastebėjo į darbą važiuojantys žmonės, vėliau į akis jie krito ir mokyklinio autobusiuko keleiviams.
Žagarės parapijos klebonas Marius Dyglys, kuris puoselėja viltį, kad kartu su Šv. Jokūbo keliu ateityje miestelis vis labiau atgims, sulaukdamas piligrimų, pravažiavo kelio atkarpą, nufotografavo užtepliotus ženklus ir balandžio 8-ąją paskelbė nuotraukas socialiniame tinkle.
Tarp komentatorių užsimezgusioje diskusijoje, kurioje piktintasi pačiu polegiu, vadinant jį vandališku ir neprotingu, buvo išaiškinta ir užpaišyto simbolio reikšmė. Tai – taikos ženklas, kurį dar 1958 metais britų dizaineris Geraldas Holtomas panaudojo proteste prieš branduolinius ginklus ir įkvėpė pasekėjus jį tapatinti su meile bei taika. Jis laikomas vienu pozityviausių ir labiausiai vienijančių ženklų. Tačiau yra ir kita prasmė, esą, taikos simbolis – iš tiesų apverstas Nerono kryžius, kuris laikomas kovos su krikščionybe ženklu, propaguojančiu smurtą ir neapykantą krikščionims.
Užpiešė apie 20 ženklų
"Taipanašu į vandalizmą. Tikrai nenorėtumėte, jog net geriausių ketinimų vedinas žmogus ateitų ir užpaišytų jūsų gyvenamojo namo numerį ar taikos ženklą nupieštų ant artimųjų antkapio", – savo nuomonę "Šiaulių kraštui" išsakė klebonas M. Dyglys.
Šv. Jokūbo kelio atkarpa nuo Žagarės iki Rudiškių kunigo M. Dyglio iniciatyva pažymėta praėjusių metų rudenį. Tokių kriauklų, rodančių kelią piligrimams ar šiaip keliautojams, norintiems eiti pėsčiomis Šv. Jokūbo keliu, atkarpoje nupiešta apie 20. Neužpaišyti tik esantys pačioje Žagarėje.
Į policiją dėl galimai vandališkų veiksmų parapijos klebonas nesikreipė, nes sako nesąs Šv. Jokūbo kelio savininkas. Viliamasi, gal pasidalinimas vaizdais ir žmonių komentarai feisbuke pasieks tai padariusį asmenį, privers jį bent jau susimąstyti, susigėsti.
Šv. Jokūbo kelias – katalikų piligriminis kelias į Santjago de Kompostelos katedrą Ispanijoje vingiuoja per Europos valstybes.
Lietuvos Vyriausybė 2016 metais patvirtino per Lietuvą eisiančio kelio objektų sąrašą, į kurį pateko kelios vietos Šiaulių apskrityje. Tai – Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, Kurtuvėnų Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia, Kryžių kalnas, Joniškio rajono Rudiškių Šv. apaštalų Pilyno ir Jokūbo bažnyčia, Žagarės Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia senojoje miesto daslyje, vadinama Barboros bažnytėle, nes jos kriptoje buvo saugomi varguolių globėjos ir stebuklingais išgydymais garsėjusios Barboros Umiastauskaitės palaikai. Be šio pagrindinio kelio, jo atšakų yra ir daugiau.