
Naujausios
Ketvirtadienį Šiaulių lopšelyje-darželyje "Kregždutė" pirmą kartą surengta konferencija vaikams "Verčiant knygos puslapius...". Konferencijoje pranešimus skaitė vaikai, tėvai, pedagogai, bibliotekos darbuotojai.
Sulaukta svečių iš Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos "Šaltinėlio" filialo (vedėja Rita Božienė ir bibliotekininkė Ligita Laurinskytė), lopšelių-darželių "Salduvė", "Berželis", "Klevelis", Radviliškio lopšelio-darželio "Kregždutė", Šiaulių rajono Daugėlių lopšelio-darželio.
Tris valandas trukusio renginio metu išklausyta ir pamatyta 16 pranešimų apie mėgstamiausias knygas, jų herojus, kaip knygos atkeliauja į namus ir ten apsigyvena, dalytasi patarimais, kaip pamėgti skaitymą. Pranešėjai ne tik skaitė, bet ir vaidino, dainavo, rodė iliustracijas, filmuotą medžiagą.
Pertraukos metu konferencijos dalyvius linksmino ir kvietė pajudėti Kakė Makė. Daliai vaikų buvo naujiena, kad šio personažo autorė Lina Žutautė yra iš Šiaulių.
Konferencijoje dalyvavo ir buvusi "Kregždutės" auklėtinė, dabar "Juventos" progimnazijos mokinė dešimtmetė Aleksandra Raščiūtė, knygos "Katė plėšikė" autorė.
Istorija apie katę Kiciukę ir jos šeimininkę Elę Aleksandrai gimė spontaniškai, atostogaujant pas senelius. Telefonu užrašytas pasakojimas virto knyga, kurią iliustravo Smiltė Butkevičiūtė, aštuoniolikmetė Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos mokinė.
Lopšelio-darželio "Kregždutė" direktorės pavaduotoja Jolanta Kazlauskienė sako, kad Aleksandros sėkmės istorija vaikams paliko didelį įspūdį, parodė, kad nėra nieko neįmanomo, kad skaitymas ne tik padeda įdomiai praleisti laisvalaikį, bet ir skatina kurti, atskleisti savo talentus.
Dabartiniai "Kregždutės" auklėtiniai pristatė savo parašytas ir iliustruotas istorijas, kurios taip pat surištos į knygą.
"Manau, kad būtent suaugusieji gali paskatinti, motyvuoti vaikus skaityti. Dėl to ir surengta ši konferencija", – sakė J. Kazlauskienė.
Mažieji konferencijos pranešėjai buvo nuo trejų iki septynerių metų. "Nustebino ir nudžiugino, kad net trejų metų vaikai gali puikiai pristatyti mėgstamą knygą. Manau, kad tokie renginiai ugdo vaikų ir kalbą, ir pasitikėjimą", – sakė pavaduotoja.
Renginio metu veikė knygų ir kitų spaudinių paroda "Nuo senelių iki anūkėlių", kurioje galima buvo susipažinti su senelių, tėvų vaikystėje skaitytomis knygomis, su šiandien vaikų skaitomomis knygomis ir su vaikų kurtomis knygomis. Didžiausio susidomėjimo sulaukė senelių vaikystėje skaitytos knygos.