
Naujausios

Muselės – tik viename namo kampe
Anot A. Vaitaičio, muselių problemą jis pastebėjo prieš keletą savaičių, kai nieko neįtardamas atvėrė savo miegamojo langą. Po kurio laiko sugrįžęs į kambarį nustėro: lubos, sienos, langas buvo tarsi nudažyti juoda spalva – tiek muselių spėjo suskristi į kambarį. Teko gerokai pavargti, kol dūzgiantį debesį pavyko sunaikinti.
Pažvelgęs pro miegamojo langą, vyras sako pamatęs gerokai sunerimti verčiantį vaizdą – pulkai vabzdžių vaikščiojo ne tik ant lango stiklo, gausybė jų buvo ir ant lango rėmo, taip pat ant sienų aplink langą.
A. Vaitaičio butas penktame aukšte, todėl vyras nenori tikėti, kad muselės – nuo medžių.
Įdomiausia, kad greta gyvenantys kaimynai, nors ir nesigina sulaukiantys savo butuose skraidančių svečių, tačiau tokio pulko, koks atakavo A. Vaitaitį, nė vienam iš gyventojų matyti neteko. Ir išties, iš lauko matyti, kad kenkėjai aplipę tik tos namo išorinės sienos kampą, kuriame ir yra jau minėtas A. Vaitaičio buto miegamasis.
Kad sunaikintų kenkėjus, vyras jau kelis kartus kreipėsi į UAB "Dezinta", tačiau kritusias drozofilas per kelias dienas pakeisdavo nauja jų karta.
Šiaulietis įsitikinęs, kad musės – pernai baigtos namo renovacijos pasekmė. Galbūt renovacijos darbus atlikusi bendrovė sudėjo muselių kiaušinėliais užkrėstą ekovatą, galbūt ta ekovata netinkamomis sąlygomis laikyta sandėliuose. Jis pastebėjo, kad muselės buriasi būtent ties ventiliuojamo fasado sudūrimais, o tai ir perša mintį, kad jas domina būtent apšiltinimo medžiaga.
"Kas patars, ką daryti, kad galėčiau bent jau langą atsidaryti, kambarį išvėdinti?", – sakė buto šeimininkas.
Jam pikta ir apmaudu, kad, gyvenant renovuotame name ir kiekvieną mėnesį mokant didžiules sumas, tenka patirtį tokį nepatogumą.
Kaltės neįžvelgta
Draugystės prospekto 4 namo 20-bučio, kuriame gyvena A. Vaitaitis, renovacijos darbus atliko šiauliečių bendrovė. Vyras kreipėsi ne tik į šią bendrovę ir paprašė paaiškinimo, bet ir į namo administratorių AB "Šiaulių energija".
Pasak Marinos Visockienės, AB "Šiaulių energija" atstovės žiniasklaidai, bendrovės specialistai operatyviai sureagavo į minėto namo gyventojo skambutį su nusiskundimu dėl galimo šiltinimo vatos defekto ir patys nuvyko apžiūrėti daugiabučio.
Vaisinių muselių gausa buvo pastebėta tik vienoje namo dalyje, penktame aukšte ant vienos palangės ir ant fasado dalies tarp lango ir balkono, kitose vietose jų rasta nebuvo.
Įtarusi, kad muselės gali veistis šiltinimo vatoje, namą administruojanti bendrovė susisiekė su šiltinimo vatos gamintojo atstovu Lietuvoje.
"Mus patikino, kad minėtų muselių atsiradimas negali būti siejamas su šiltinimo vatos defektu", – sakė M. Visockienė. Jos teigimu, renovacijos darbų rangovas Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso nustatyta tvarka garantiniu laikotarpiu atsako tik už išaiškėjusius atliktų darbų defektus.
Kadangi muselių atsiradimas nėra sietinas su renovacijos metu atliktais darbais, bendrovės specialistų nuomone reikėtų šią problemą spręsti kompleksiškai su namo administratoriumi, kreipiantis į vabzdžių naikintojus. Tai, AB "Šiaulių energija" žiniomis, jau ir buvo padaryta.