
Naujausios
Išskiria tris svarbiausius gyvenimo periodus
Dabar turime tiek įvairių finansinių instrumentų, jog pasirūpinti finansiniais saugikliais galimybės didelės. Ir vis tik nemaža dalis žmonių toje gausoje pasimeta.
„Pastebiu, jog žmonės nori ateityje turėti papildomų pajamų, kaupti kapitalą, taupyti, tik ne visi žino, kada ir nuo ko pradėti. Vis pasiūlau suskirstyti gyvenimą į tris etapus: suaugęs žmogus pirmiausia turi pasirūpinti savimi; susilaukęs vaikų – jais ir šeima; užauginęs vaikus – savo gyvenimo kokybe ir papildomomis pajamomis sulaukus pensijos. O tada jau galima rinktis, kokia gyvybės draudimo, investavimo paslauga labiausiai atitinka žmogaus poreikius, lūkesčius ir finansines galimybes“, – pasakoja R. Mikaliūnas ir priduria, jog tie žmonės, kurie rūpinasi savimi šiandien ir kuriems svarbu, kas bus rytoj, po metų ar po dešimtmečio, dažniausiai nieko nelaukdami pasirūpina ir gyvybės draudimu.
Rolandas pastebi, jog jaunoji karta ne visada skuba kurti šeimas, tad yra labiau linkę pirmiausia pasirūpinti gyvybės draudimo sutartimis sau ir kuo anksčiau pradėti investuoti, siekiant didesnės finansinės laisvės ateityje.
„Tie, kuriems trūksta žinių apie investavimą, kaip veikia rinkos, kur investuoti saugu, noriai renkasi investicinį gyvybės draudimą. Tokiu būdu užsitikrina ir kapitalo kaupimą ateičiai, ir pasirenka papildomas apsaugas nuo traumų ar kritinių ligų, kad nelaimės atveju taip pat netektų sukti galvos dėl finansinių rūpesčių“, – sako R. Mikaliūnas.
Draustis gyvybę motyvuoja ir meilė
R. Mikaliūnas pastebi, jog žmonės finansiškai tampa vis atsakingesni, siekia užsitikrinti finansinius saugiklius ne tik sau, bet ir savo artimiesiems. Kas juos motyvuoja? Pasak eksperto, tai – meilė.
„Savo artimiesiems mes visi esame svarbūs, o artimieji svarbūs mums. Paprasta gyvenimiška tiesa. Tad rūpestis artimaisiais, meilė skatina neperkelti finansinių sunkumų ant jų pečių sunkiai susirgus, nutikus nelaimei. Tą naštą perima gyvybės draudimo įmonė. Vis daugiau žmonių supranta, jog gyvybės draudimo sutartis sau, tam tikra prasme yra ir dovana artimajam“, – sako R. Mikaliūnas.
Vyresnysis finansų konsultantas dalijasi pavyzdžiu iš praktikos: ilgametis „Allianz Lietuva“ klientas tvarkėsi prie namų, sumanė stogą paremontuoti, kažką išmatuoti ir nukrito nuo kopėčių. Viskas baigėsi trauma – daugybiniai lūžiai, prireikė ir operacijos bei laiko reabilitacijai. Pasak R. Mikaliūno, netrukus klientas sulaukė daugiau nei 8 tūkst. eurų „Allianz Lietuva“ išmokos, kuri leido susitelkti į gydymąsi, o šeimai leido išvengti finansinės naštos.
„Mano suvokimu, gyvybės draudimas yra dar viena meilės kalba. Tai akivaizdu pasižiūrėjus į mano klientus. Daugiau nei 70 proc. jų rūpinasi ir savo vaikų ateitimi, sudaro gyvybės draudimo sutartis vos gimus vaikams, kaupia jų studijoms ar savarankiško gyvenimo pradžiai, kartu pasirinkdami papildomas apsaugas nuo traumų ir kritinių ligų“, – sako R. Mikaliūnas.
Amerikiečiai pasufleravo svarbų klausimą
Kasdienėje finansų konsultanto veikloje R. Mikaliūnas pasitelkia vienos iš didžiausių draudimo ir turto valdymo lyderių pasaulyje, didžiausios Europoje draudimo grupės „Allianz“ patirtį bei profesines žinias gilina už Atlanto. Jis – MDRT (ang. Million Dollar Round Table), organizacijos, vienijančios 1 proc. geriausių pasaulyje draudimo ir asmeninių finansų konsultantų, narys. Kasmetinėse konferencijose R. Mikaliūnas su finansų ekspertais iš kitų šalių dalijasi, kas aktualiausia klientams, kokios draudimo apsaugos suteikia daugiausia finansinio užtikrintumo ištikus ligai ar nelaimei.
Vienoje MDRT konferencijų vyras išgirdo, jog ligos, ypač kritinės (onkologinės, širdies ir kraujagyslių ir pan.) jaunėja. Mūsų gyvenimo tempas ir stilius panašėja į JAV, to pasekmės – dažnesnės onkologinės ligos. „Tuo metu Lietuvoje apie tai dar nebuvo garsiai kalbama, o Jungtinių Amerikos Valstijų finansų valdymo, gyvybės draudimo kompanijose specialistai jau žinojo, jog klausimas, ar esate apsidraudęs nuo kritinių ligų, parodo, kiek žmogus supranta finansinių saugiklių prasmę.
Laimė, tobulėja ir gydymosi galimybės, bet problema lieka pinigai. Papildoma apsauga nuo kritinių ligų neapsaugo nuo pačios ligos, tačiau tampa stipriu finansiniu saugikliu susirgus: pinigai reikalingi gydymuisi, reabilitacijai, pragyvenimui, mokesčiams ir panašiai. Susirgus išlaidos nemažėja, o dažniausiai smarkiai išauga, tad laiku pasirūpinti šiuo finansiniu saugikliu yra finansiškai atsakingo žmogaus bruožas“, – sako R. Mikaliūnas.
Jeigu ir jūs norite pasirūpinti finansiškai saugesne ateitimi su Allianz Lietuva – kviečiame sužinoti daugiau informacijos telefonu +370 41 434550.
Užs. Nr. 573816