Į aukštąsias – antruoju bandymu

Į aukštąsias – antruoju bandymu

Ketvirtadienį baigėsi pagrindinis priėmimas į šalies aukštąsias mokyklas. Vakar paskelbtos laisvos vietos. Universitetuose liko 1265, o kolegijose 2227 laisvos valstybės finansuojamos vietos. Liko nemažai ir nefinansuojamų vietų.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Pirmojo etapo rezultatai

Po pagrindinio priėmimo etapo daugiausiai sutarčių į valstybės finansuojamas vietas su stojančiaisiais pasirašė Vilniaus universitetas (2006), Kauno technologijos universitetas (1285), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (1087). Tarp kolegijų pirmauja Vilniaus kolegija (1230).

Po pirmojo bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas Šiaulių universitetas gavo 169 valstybės finansuojamas vietas, iš jų 54 pagal tikslinio studijų finansavimo programą, 262 vietos nefinansuojamos. Sutartys pasirašytos su 161 stojančiuoju į valstybės finansuojamas vietas, tarp jų – su 54 stojančiais į tikslinio finansavimo studijų programų vietas. 141 sutartis pasirašyta su stojančiaisiais, kurie patys mokės už mokslą.

Priėmimo komisijos vadovė Lina Bivainienė „Šiaulių kraštui“ sakė sulaukianti daug būsimųjų studentų ir jų tėvų skambučių dėl papildomo priėmimo etapo.

Papildomas priėmimas prasidėjo vakar ir tęsis iki rugpjūčio 4 dienos. Jo metu stojantieji registruoja atnaujintus prašymus priimti studijuoti į programas, kuriose dar liko laisvų vietų. Prašyme galima nurodyti ne daugiau kaip 6 pageidavimus.

Kolegija sulaukė daugiau kaip pusės pakviestųjų

Per bendrojo priėmimo pagrindinį etapą kvietimus studijuoti priėmė ir studijų sutartis Šiaulių valstybinėje kolegijoje pasirašė 567 asmenys iš 862 pakviestųjų, t. y. apie 65 procentai.

Studijuoti valstybės lėšomis pakviesti 326 asmenys, 4 pakviestieji pasirašė tiksliniu būdu valstybės finansuojamas studijų sutartis, 3 – valstybės nefinansuojamas studijų sutartis su teise į studijų stipendiją. 220 pirmakursių studijuos valstybės nefinansuojamose vietose. 14 asmenų įstojo per tiesioginį priėmimą.

Šiaulių valstybinė kolegija tęsia papildomą priėmimą į 22 studijų programas, kuriose yra laisvų tiek valstybės finansuojamų, tiek mokamų vietų.

Per bendrojo priėmimo pagrindinį etapą kolegiją pirmuoju pageidavimu savo prašymuose nurodė 787 stojantieji. Populiariausios studijų programos tarp stojančiųjų pirmu pageidavimu: automobilių techninis eksploatavimas, socialinis darbas, bendrosios praktikos slauga, kosmetologija, buhalterinė apskaita, kineziterapija, transporto logistikos technologijos ir turizmo administravimas.

Norinčiųjų studijuoti Šiaurės Lietuvos kolegijoje nemažėja

Šiaurės Lietuvos kolegijos direktoriaus pavaduotoja plėtrai Dainora Samčenkienė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad daug susidomėjimo šiais metais sulaukė technologijos mokslų studijų programa – kompiuterių tinklų administravimas.

Iš socialinių mokslų srities populiariausios – renginių verslo vadyba ir teisė. Mažiau populiari finansinių institucijų ekonomikos studijų programa. Būsimieji studentai aktyviai renkasi nuotolines studijas, kurios suteikia galimybę studijuoti gyvenant užsienyje ar derinti darbą ir studijas.

Šiemet bendrojo priėmimo metu Šiaurės Lietuvos kolegija gavo 7 studijų vietas su studijų stipendija, o pakviestųjų į mokamas vietas buvo daugiau nei 80. Pirmuoju pageidavimu įvairias studijų programas rinkosi 83 stojantieji, 36 asmenys, pakviesti per pagrindinį priėmimą, jau pasirašė studijų sutartis.

„Šiaurės Lietuvos kolegija vykdo ir tiesioginį priėmimą, nepriklausomai nuo bendrojo priėmimo reikalavimų ir datų, todėl priėmimas vyksta visą vasarą. Tiesioginio priėmimo metu priimta daugiau nei 70 studentų. Stojimo tempai rodo, kad šių metų priėmimas vyksta įprastai, norinčiųjų studijuoti skaičius nesikeičia kaip ir praėjusiais metais“, – akcentavo D. Samčenkienė.

Šiaurės Lietuvos kolegija stojantiesiems siūlo rinktis 6 studijų programas – renginių verslo vadybą, verslo vadybą, teisę, finansinių institucijų ekonomiką, kompiuterių tinklų administravimą ir multimedijos technologiją. Visos studijų programos vykdomos nuolatine ir ištęstine studijų forma, o socialinių mokslų studijų programos vykdomos ir nuotoliniu būdu.