Į Šiaulius atvežtos šventojo J. Bosko relikvijos

Į Šiaulius atvežtos šventojo J. Bosko relikvijos

Į Šiaulius atvežtos šventojo J. Bosko relikvijos

Vakar popietę prie Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros būrys tikinčiųjų pasitiko šventuoju paskelbto Italijos kunigo Jono Bosko (Giovanni Bosco) relikvijas.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Atvyko pagerbti

Iš Šiluvos į Šiaulius atvežamų šventojo relikvijų prie katedros laukė ne tik šiauliečiai, bet ir tikintieji iš aplinkinių rajonų. Buvo nemažai jaunimo: skautų, moksleivių, atvykusių su tikybos mokytojais.

Ponia Kazimiera iš Tytuvėnų sakė atvykusi iš pagarbos šventajam. Janina Klungevičienė, Šiaulių Šv. Elžbietos katalikių moterų draugijos pirmininkė, būryje pasigedo jaunų šeimų, bet tikėjosi, kad gal vakare ateis į mišias arba ryte išlydėti relikvijų iš Šiaulių.

Pasak moters, J. Bosko gyvenimas ir darbai – pavyzdys kiekvienam iš mūsų. „Ir tais laikais, kai gyveno J. Bosko, ir dabar gėrį labai sunku skleisti, o blogiui visi vartai atviri“, – apgailestavo moteris.

Po šv. Mišių, kurias laikė vyskupas Eugenijus Bartulis, tikintiesiems buvo leista prisiliesti prie urnos. Viena moteris, sujaudinta tokio įvykio, nualpo. Kai kurie urną pabučiavo.

Ne magija, o tikėjimas

Relikvijų piligriminę kelionę mūsų šalyje organizavo penkiolika metų Lietuvoje gyvenantis ir jos pilietybę turintis italas kunigas Alesandras Barelis.

Šiauliuose pristatydamas šventojo relikvijų piligriminę kelionę, A. Barelis sakė, kad tai ne magijos įvykis, o tikėjimo: „Negalima prašyti bet ko. Šventasis globoja, užtaria ir meldžiasi už jus. Jis priima jūsų maldą ir perduoda ją Jėzui.“

Prie urnos esą galima prašyti Dievo pagalbos, apgailestauti dėl paklydimų, melsti atleidimo, nuoširdžiai dėkoti. Šventasis Sostas yra suteikęs visuotinius atlaidus visiems, kurie pasimels prie relikvijų.

Pasak A. Barelio, šios relikvijų kelionės tikslas – suvienyti skirtingų kraštų istorijas, kultūras, pasaulėjautą ir drauge švęsti reikšmingą sukaktį – 200 metų J. Bosko gimimo ir 80 metų paskelbimo šventuoju metines.

Laiminančioji ranka

Italijoje XIX amžiuje gyvenęs kunigas J. Bosko 1934 metais paskelbtas šventuoju – auklėtojų ir katalikų mokytojų globėju. J. Bosko yra Saleziečių kongregacijos, Marijos Krikščionių Pagalbos dukterų instituto ir Saleziečių bendradarbių sambūrio įkūrėjas. Jis įsteigė daug kolegijų, mokyklų ir prieglobsčio namų neturtingam jaunimui Italijoje ir užsienyje.

Kunigo J. Bosko relikvijos yra saugomos stiklinėje urnoje, kuri yra 199 cm ilgio, 80 cm pločio, 82 cm aukščio ir sveria 570 kg. Urnoje guli vaškinė J. Bosko statula, o jos viduje, metalinėje užantspauduotoje dėžutėje, yra šventojo dešiniosios rankos kaulai. Būtent dešine ranka šventasis dažniausiai laimindavęs tikinčiuosius.

Kiti šventojo kaulai yra saugomi panašioje vaškinėje statuloje Turine (Italija).

Keliauja per Lietuvą

Relikvijų kelionė į Lietuvą yra baigiamosios beveik penkerius metus trukusios relikvijų kelionės po visą pasaulį dalis. Nuo kelionės pradžios 2009-aisiais relikviją pagerbė šimtai tūkstančių žmonių Europos, Azijos, Amerikos ir Afrikos valstybėse.

Šventojo relikvijos atkeliavo į Lietuvą iš Italijos ir nuo kovo 2 dienos pradėjo dviejų savaičių trukmės piligriminę kelionę po visą Lietuvą. Pirmiausiai urna buvo sutikta Kaune. Vėliau pabuvojo Marijampolėje, Alytuje, Vilniuje, Panevėžyje, Molėtuose, Kaišiadoryse, Šiluvoje.

Šiandien relikvijos išlydėtos į Telšių vyskupiją. Vėliau urna keliaus į Kretingą ir Žemaičių Kalvariją. Iš Lietuvos šventojo relikvijas vėl numatyta pargabenti į Italiją, iš ten jos bus vežamos į buvusios Jugoslavijos šalis, o kelionę relikvijos baigs Šveicarijoje.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

KELIONĖ: Urna įnešama į Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą. Šiandien rytą relikvijos keliaus į Telšius.

TRANSPORTAS: Po Lietuvą šventojo Jono Bosko relikvijos keliavo specialiu furgonu.

URNA: Kunigo J. Bosko relikvijos yra saugomos stiklinėje urnoje, kuri yra 199 cm ilgio, 80 cm pločio, 82 cm aukščio ir sveria 570 kg. Urnoje guli vaškinė J. Bosko statula, o jos viduje, metalinėje užantspauduotoje dėžutėje, yra šventojo dešiniosios rankos plaštakos kaulai.

TIKINTIEJI: Į Šiaulius relikvijų pasitikti rinkosi gausus būrys tikinčiųjų. Urną pašventino vyskupas Eugenijus Bartulis.

NUOTRAUKOS: Įamžinti urną su šventojo relikvijomis norėjosi dažnam tikinčiajam.

MALDA: Po šv. Mišių tikintiesiems buvo leista prisiliesti prie urnos.

ORGANIZATORIUS: Šventojo J. Bosko relikvijų piligriminę kelionę Lietuvoje organizavo italų kunigas Alesandro Barelis. Jis tęsia šventojo pradėtus darbus – dirba su jaunimu.