
Naujausios
IT tendencijos: kodėl verta investuoti į individualius darbuotojų mokymus?
Sparčiai augantis IT sektorius yra išskirtinai globalus ir dinamiškas. Įmonės, norinčios išlikti konkurencingomis, privalo ieškoti būdų, kaip padidinti darbo efektyvumą ir teikiamų paslaugų kokybę bei išlaikyti darbuotojų motyvaciją. IT paslaugas teikiančios agentūros „Dizaino kryptis“ direktorė Vaiva Lukminaitė įsitikinusi, jog šiais laikais darbuotojams, visų pirma, turi būti sukurta tinkama darbo aplinka, skatinanti jų, kaip specialistų, augimą.
Pašnekovė pasakoja, kad įmonėje „Dizaino kryptis“ kiekvienais metais sudaromas darbuotojų ugdymo planas, į kurį įtraukiami išoriniai ir vidiniai mokymai, savarankiškas mokymasis, praktinės užduotys: „Nustatome organizacijos tikslus, o tuomet darbuotojas renkasi, kaip juos pasiekti, ir yra už tai atsakingas. Svarbu suprasti darbuotojų lūkesčius, poreikius ir sukurti sąlygas, kurios skatintų žmogų tobulėti“, – patirtimi dalinasi V. Lukminaitė.
Darbuotojai pasirenka įgyti naujų kompetencijų mokydamiesi įvairių programavimo kalbų, projektų valdymo pagal PMP (projektų valdymo profesionalų, angl. „Project Management Professional“ – aut. past.), „Agile“ metodikas, dizaino kūrimo ir pan. Taip pat dalyvauja ir mokymuose apie pasikeitimus IT srityje ar ISO standartus.
Mokymai svarbūs visų lygių specialistams
Verslininkė tikina, kad šiais laikais įgyti papildomų žinių reikia tiek jauniems, tiek patyrusiems IT srities darbuotojams: „Ekspertams reikia nuolat atnaujinti turimas žinias, domėtis naujovėmis ir pasikeitimais, o taip pat plėsti savo kompetenciją įgyjant nišinę specializaciją arba didinant universalius gebėjimus, pavyzdžiui, gerinant vadovavimo ir lyderystės įgūdžius. Jauniesiems IT specialistams reikalingos bazinės žinios apie įvairias projektų ir informacinių sistemų gamybos procesų valdymo metodikas bei priemones, praktinį informacinių technologijų kūrimą ir jų pritaikymą“, – įsitikinusi pašnekovė.
V. Lukminaitės manymu, žinių atnaujinimas ir kompetencijų ugdymas turėtų būti nuolatinis ir nepertraukiamas procesas: „Siekiame, kad išoriniuose mokymuose ar kompetencijos kėlimo programose darbuotojai dalyvautų bent kartą per metus“.
Galimybė gauti finansavimą mokymams
Dešimties darbuotojų komandai vadovaujanti V. Lukminaitė sako, kad daliai mokymų išlaidų finansuoti pasinaudojo Ūkio ministerijos administruojama Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone „Kompetencijų vaučeris“.
Ši priemonė yra negrąžintina subsidija, suteikianti įmonėms galimybę gauti finansavimą darbuotojų mokymams, tuo metu, kai jo reikia, ir ta apimtimi, kurios reikia. Priemone gali pasinaudoti privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus. Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuojama iki 80 proc., didelėms – 70 proc. mokymų išlaidų sumos. Vienam pareiškėjui maksimali mokymų kompensacija metams yra 4 500 eurų.
Iki šiol agentūroje buvo ugdomi tik tie darbuotojų įgūdžiai, kurie reikalingi užsiimant bendrovės tiesiogine veikla – WEB sprendimų, informacinių sistemų ir mobiliųjų programėlių kūrimu. Nuo šių metų daugiau dėmesio bus skiriama inovacijų diegimui, tyrimams bei tokių nišinių kompetencijų ugdymui, kaip žmogaus ir sistemos sąveikos ergonomika ar kibernetinis saugumas: „Mokymų metu ketiname patobulinti patogumo naudotis ir vartotojo patirties (angl. „usability and user experience") įgyvendinimo metodiką bei sukurti informacinių sistemų apsaugos nuo įsilaužimų (angl. „cyber security") priemones“, – tikina įmonės direktorė.
Bendrovė pirmą kartą pasinaudojo ES investicijomis darbuotojų mokymams ir, anot V. Lukminaitės, liko maloniai nustebinti: „Geriausi atsiliepimai apie bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ paslaugų kokybę: gavome individualų dėmesį, profesionalias konsultacijas ir operatyvius atsakymus į pateiktus klausimus. Net sprendimas dėl finansavimo skyrimo buvo priimtas vos per keletą dienų“, – džiaugiasi pašnekovė.
Daugiau informacijos apie priemonę „Kompetencijų vaučeris“ rasite Ūkio ministerijos (www.ukmin.lrv.lt), INVEGA (www.invega.lt), VšĮ „Versli Lietuva“ (www.verslilietuva.lt) bei ES investicijų (www.esinvesticijos.lt) svetainėse.
Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.
Užs. Nr. 368877