
Naujausios
Karuselė virto košmaru
Šeštadienį popiet Olandų pramogų parke, kuris įsikūrė šalia „Bruklino“ prekybos centro, lankytojai pasijuto lyg siaubo filme. Atrakcionas tapo nevaldomas, byrančios konstrukcijos žalojo besisupančius žmones. Parko vadybininkas net vakar tikino apie įvykį nieko nežinąs.
Natalija KONDROTIENĖ
natalija@skrastas.lt
Nevaldoma situacija
„Pasijautėm, kaip siaubo filme. Vaikai ir suaugę apimti panikos rėkia, metalinės konstrukcijos ėmė girgždėti, pažiro ant galvų lemputės, dekoratyviniai skėčiai“, — paskojo apie šeštadienį išgyventą košmarą viena parko lankytojų. Šiaulietė Kristina su dukra sugalvojo apsidairyti po olandų atvežtą linksmybių parką.
„Niekada gyvenime nelipau į jokius atrakcionus ir vaiko neleisdavau. Tačiau šį kartą mergaitė labai įkalbinėjo pasisupti. Sutikau“, — pasakojo moteris.
Išsirinkusios ore besisukančias mašinėles po skėčiais mama su dukra bei dar šešetas žmonių su vaikais laukė linksmybių. Ponia Kristina pastebėjo, kad įjungęs atrakcioną prižiūrėtojas kažkur nuėjo.
Kelias minutes įrenginys sukęsis ne itin greitai, bet vėliau greitis ėmė vis didėti. Pasak besisupusių, mašina tapo nevaldoma, visi žmonės lėkė didžiuliu greičiu. Sustabdyti atrakciono nebuvo kam.
Nukritusi metalinė konstrukcija sužalojo poniai Kristinai ranką, dėl patirto šoko moteris net nepastebėjo, kad visa ranka kruvina. Iš kažkur parbėgęs atrakciono prižiūrėtojas sustabdė įsismarkavusią mašiną.
Netrukus atsirado greitosios pagalbos vaistinėlė su tvarsčiais, moteriai buvo suteikta pagalba — sutvarstyta ranka. Sužeistųjų daugiau nepastebėjo. Vaikai ir tėvai buvo išsigandę. Prižiūrėtojai puolė tvarkyti aplinką, sušlavė sudužusias lemputes, surinko nukritusius „skėčius“ ir nunešė už paviljonų. Sužalota moteris nei į medikus, nei į policiją nesikreipė.
Vadybininkas gūžčioja pečiais
Pirmadienį „Šiaulių kraštui“ apsilankius pramogų parke lankytojų nesimatė. Prie įrenginių sukiojosi aptarnaujantis personalas, kuris derino mechanizmus, sukiojo lemputes. Jie paaiškino, kad parko savininkai yra Nyderlanduose ir kalbėtis reikėtų su vadybininku.
Olandų pramogų parko vadybininkas Rolandas Minkinas labai nustebo išgirdęs apie šeštadienį parke nutikusį incidentą. Tikino, kad nieko panašaus nėra girdėjęs, perklausė ar esame įsitikinę, kad toks įvykis buvęs. Patikino, kad visi atrakcionai veikia. O paklaustas, kodėl vienas įrenginys yra be jam reikalingų skėčių, sutrikęs nieko negalėjo atsakyti.
„Man niekas nepasakė. Prie kiekvienos supynės dirba prižiūrėtojai“, — sakė vadybininkas, paneigęs abejones, kad tarp darbuotojų esama nepilnamečių, esą jie įranga moka naudotis ir prieš kiekvieną vakaro atidarymą visos karuselės yra patikrinamos be lankytojų — tuščios.
Pasak R. Minkino, visi atrakcionai prieš vykdant eksploataciją Lietuvoje buvo patikrinti Kauno įmonėje, kuri įvertina įrenginių būklę ir išduoda leidimą vykdyti veiklą.
„Šį sezoną incidentų dėl įrangos nebuvo, vienas kitas koks girtas nugriūva ir tiek tų incidentų“, — sakė vadybininkas.
Savivaldybė nekontroliuoja
Šiaulių savivaldybės Ekonomikos skyriaus darbuotojai patikino, kad Olandų pramogų parkas gavo administracijos direktoriaus leidimą vykdyti veiklą nuo gegužės 26 iki birželio 24 dienos.
„Sutartis sudaryta su prekybos centro “Bruklinas“ administracija dėl vietos nuomos. Jų veikla vyksta privačioje žemėje“, — sakė Ekonomikos skyriaus vyresnioji specialistė Kristina Bernotienė.
Savivaldybės civilinės ir darbo saugos skyriaus vedėja Jaronimas Ulianskas „Šiaulių kraštui“ sakė, kad nelaimės atveju tyrimo imtis turėtų darbo inspekcija, tačiau kol kas apie jokius incidentus nieko negirdėjo.
„Jei jie veiklą vykdo privačioje teritorijoje, tai Savivaldybė nelabai gali kištis. Nelaimės atveju mums neturi pranešti“, — sakė skyriaus vedėjas.
Siūlo kreiptis į policiją
Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vedėjo pavaduotojas Stasys Joneikis patikino, kad atrakcionai yra potencialiai pavojingi įrenginiai, kuriuos eksploatuoti galima tik su leidimais.
Sumontuoti naujoje vietoje jie turi būti išbandyti, parkui išduotus leidimus turi patikrinti Valstybinė energetikos inspekcija, Visuomenės sveikatos centras. Tik nustačius, jog elektros instaliacija, įžeminimas, sanitarinės sąlygos tinkamos, leidžiama atrakcionus naudoti.
„Darbuotojai, kurie aptarnauja tokius atrakcionus, dirba su verslo liudijimais. Jei įvyksta nelaimingas atsitikimas su darbuotojais, tuomet mes pradedame tyrimą, tačiau jei nelaimė nutiko su klientais, mes nesikišame. Visiems nukentėjusiems po panašių incidentų reikėtų kreiptis į policiją“, — paaiškino S. Joneikis.
Pasak specialisto, tai yra civiliniai santykiai ir žalą atlyginti turėtų paslaugą teikiantys asmenys.
citata:
KOŠMARAS: „Mašina tapo nevaldoma, visi žmonės lėkė didžiuliu greičiu. Sustabdyti atrakciono nebuvo kam.
PAVOJUS: Šeštadienį šiauliečiai nukentėjo šiame atrakcione po byrančiomis lempomis bei metalo konstrukcijomis.
ĮRODYMAI: Nuo atrakcionų nuskridę stogeliai tuoj pat buvo sustatyti už kito atrakciono paviljono.
PATIKRA: Pirmadienį rytą atrakcionus tvarkė darbuotojai.
NUOSTABA: „Man niekas nepasakė apie incidentą“, — sakė Olandijos pramogų parko vadybininkas Rolandas Minkinas.
Sauliaus JANKAUSKO nuotr.