
Naujausios
Kurtieji jau turi savo meno galeriją
Penktadienį, Šiaulių apskrities gestų kalbos vertėjų centre, atidaryta kurčiųjų menininkų kūrybos darbų galerija „Mozaika“.
Galerijoje eksponuojami trylikos autorių iš Lietuvos darbai. Centro koridoriuje ir salėje galima išvysti 43 tapybos, grafikos, tekstilės, drožybos, fotografijos darbus.
Ramūnas Maciulevičius, Šiaulių apskrities gestų kalbos vertėjų centro direktorius, sako, kad mintis įkurti kurčiųjų meno darbų galeriją kirbėjo jau seniai. Pirmas bandymas buvo prieš dešimtmetį, kai „Laiptų“ galerijoje surengta Lietuvos kurčiųjų meno darbų paroda, sulaukusi didelio susidomėjimo.
„Suaktyvėjus kurčiųjų bendruomenei ir kuriantiems žmonėms, pribrendo reikalas ir atsirado galimybių įkurti galeriją, kad kurtieji turėtų savo namus, kuriuose galėtų dalytis kūrybinėmis iniciatyvomis, sulauktų palaikymo, apie jų kūrybą būtų skleidžiama informacija ir galbūt būtų galimybė realizuoti savo kūrinius“, – sako R. Maciulevičius.
Galerijos siekis bus ir palaikyti, skatinti kūrėjus, kad jie „nepradingtų“.
Galerijoje eksponuojami ir savamokslių, ir dailės mokslus baigusių menininkų darbai. Ekspozicija bus nuolat keičiama.
Galerijos atidaryme dalyvavo trys autoriai: Arūnas Bražinskas, Skaistė Cibulskaitė ir Karolis Linkis.
Vytauto Didžiojo ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetuose dėstantis A. Bražinskas galerijoje eksponuoja fotografijos darbus, kuriuose – daugiausiai kalnai. Autorius sako, kad kalnai taip pat nebylūs. Būtent kelionės po kalnus įkvėpė fotografuoti. A. Bražinskas yra ir gestų kalbos poezijos skaitovas bei aktorius.
Panevėžietė S. Cibulskaitė galerijoje pristato savo tapybos darbus. Mergina piešia nuo vaikystės, yra dalyvavusi ir laimėjusi ne viename konkurse, surengusi autorinę parodą.
Įspūdingus medžio darbus eksponuoja K. Linkis. Drožybos meno vaikinas išmoko Šiaulių darbo rinkos mokymo centre ir iš tautodailininko skulptoriaus Kęstučio Samalionio. Drožėjas dažniausiai kuria angelus, gyvūnus, ornamentus.
Galerijos atidarymo metu parodytas trumpas filmas apie tautodailininką drožėją šiaulietį Vaclovą Onaitį. Jis drožinėja daugiau kaip 50 metų ir yra sukūręs daugiau kaip 5 tūkstančius darbų.
„Menas yra viena iš kalbos formų, kuri mums suteikia daug informacijos apie istoriją, politiką, kultūrą, žmogaus pasaulėjautą. Šiuo atveju tai galimybė pažinti kurčiųjų pasaulį. Galerijoje eksponuojama visa meno darbų mozaika: fotografija, tekstilė, tapyba, grafika, drožyba, todėl ir pavadinimas galerijai suteiktas „Mozaika“, – sako galerijos vadovė, gestų kalbos vertėja Edita Garnytė.
Galerijos atidarymu Šiauliuose minimas ir Lietuvos kurčiųjų draugijos įkūrimo 80-metis.
„Šiaulių krašto“ inf.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių apskrities gestų kalbos vertėjų centre atidaryta kurčiųjų menininkų kūrybos darbų galerija „Mozaika“.
Susirinkusiuosius į galerijos „Mozaika“ atidarymą sveikino Šiaulių apskrities gestų kalbos vertėjų centro direktorius Ramūnas Maciulevičius ir Šiaulių kurčiųjų reabilitacijos centro vadovė Vestina Rutkutė (viduryje), vertėjavo Kristina Buntinė.
Živilės Uscilės fotografijų ciklo „Energija“ kūrinys.
Skaistės Cibulskaitės „Raudonasis miestas“ (2017 m.).
Iš Karolio Pilipavičiaus fotografijų ciklo „Tylūs judesiai“.