
Naujausios
Menų fabriko planuose atsirado „Gubernija“ bei “Rūta“
Šį ketvirtadienį Šiaulių miesto tarybos posėdyje politikų bus prašoma leisti pirkti patalpas Menų fabrikui. Tačiau jo kūrėjai jau dairosi ne tik į buvusį „Elnio“ fabriką, bet ir į “Gubernijos“ bei “Rūtos“ teritorijas.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Atsirado ir kiti
„Kol kas konkretaus pastato pirkti nesame numatę, bet turime laikytis nuostatos, kuri yra ir ūkio ministro Dainiaus Kreivio patvirtintose finansavimo taisyklėse, kad Menų fabriką būtina steigti pramoninio paveldo pastate“, — sakė Savivaldybės Investicijų ir miesto plėtros skyriaus vedėja Aistė Žalevičienė.
Jos teigimu, pritarus Tarybos komitetams, siūloma įsigyti „Elnio“ fabriko teritorijoje ar kitose pramoninio paveldo teritorijose esantį pastatą. Kokios tos kitos teritorijos ir kas dar gali imtis įsisavinti 8 milijonus litų?
„Mieste dar yra dvi zonos — senasis “Rūtos“ fabrikas ir “Gubernija“. Ir šiose teritorijose yra išlikęs pramoninis paveldas. “Rūta“ ir “Gubernija“, kaip ir “Elnio“ fabriko teritorija yra privačios teritorijos“, — aiškino A. Žalevičienė.
Nieko nežino
Su menininkais, pasak A. Žalevičienės, apie tai, kad Menų fabrikas galėtų įsikurti ne „Elnio“ fabrike, o, pavyzdžiui, “Rūtoje“ ar “Gubernijoje“, nėra kalbėta.
„Nekalbėjome apie tai, nei su “Rūta“, nei su “Gubernija“, net ir negalėjome kalbėti, nes taip pažeistume konkurencijos principus. Mes “Rūtą“ ir “Guberniją“ įdėjome tik dėl to, kad neišskirtume vienos — “Elnio“ teritorijos. Kad būtų skaidriau, viešiau“, — sakė A. Žalevičienė.
Rimantas Gluodas, UAB „Rūta“ direktoriaus pavaduotojas, “Šiaulių kraštui“ teigė pirmą kartą girdįs apie tai, kad “Rūtos“ senajame pastate miesto centre gali įsikurti Menų fabrikas. Pasak R. Gluodo, įmonė pati ruošiasi rekonstruoti senąjį fabriką.
Nuoma netenkina
Vedėjos A. Žalevičienės teigimu, Tarybai teikiamoje medžiagoje galutinai apsispręsta nenuomoti iš UAB „Aigela“ daugiau nei 3000 kvadratinių metrų ploto patalpas, kurių nuomos laikas yra vos 20 metų. Dveji metai nuo sutarties pasirašymo su bendrove jau praėjo.
„Pagrindinė problema, kad iš viso pastato, priklausančio bendrovei “Aigela“, Savivaldybė yra išsinuomojusi kiek daugiau, nei 3000 kvadratinių metrų. O visas pastatas yra apie 5000 kvadratinių metrų.
Jeigu Menų fabrikui įsisaviname tik 3000 kvadratinių metrų, likusios dalies rekonstrukciją privalo atlikti bendrovė, nes stogas yra bendras, šildymo, vėdinimo sistema taip pat bendra. Už gautą sumą 5000 kvadratinių metrų mes neįsisavinsime, o verslininkas prisidėti nesutinka„, — sakė A. Žalevičienė.
Jos nuomone, būtų neprotinga investuoti į nuomojamą turtą tokią didelę pinigų sumą, kai po 20 metų pastatai vėl sugrįžtų verslininkui.
Ūkio ministerija Šiaulių Menų fabrikui jau yra skyrusi pinigų. Preliminari „Menų fabriko“ projekto vertė — 8448316 litų, iš jų Europos Sąjungos fondų lėšų suma — 8025900 litai, kiti finansavimo šaltiniai — 422416 litai, juos tektų imti iš miesto Savivaldybės biudžeto. Projekto įgyvendinimo trukmė — 36 mėnesiai.
A. Žalevičienės teigimu, kalbėta su kitais verslininkais, kurie turi nekilnojamojo turto „Elnio“ teritorijoje. “Ta pati “Aigela“ norėtų ne tik nuomoti, bet ir parduoti savo pastatų, yra ir kitų verslininkų, kurie sutiktų parduoti “Elnyje“ turimus pastatus“, — sakė A. Žalevičienė.
MENAI: Iki šiol buvo kalbama apie tai, kad tik „Elnio“ fabrike gali įsikurti Menų fabrikas, kuriam paskirta daugiau nei 8 milijonai litų.
PLANAI: Šiaulių savivaldybės Investicijų ir miesto plėtros skyriaus vedėja Aistė Žalevičienė sakė, kad Menų fabrikas gali įsikurti nebūtinai „Elnyje“.
Jono TAMULIO ir Giedriaus BARANAUSKO nuotr.