
Naujausios
Ministro netenkina ligoninė be vadovo
Vakar Respublikinėje Šiaulių ligoninėje lankėsi sveikatos apsaugos ministras profesorius Aurelijus Veryga. Vizito tikslas – susipažinti su ligoninės veikla, jos būkle. Pasak ministro, problemos šalies ligoninėse yra panašios: specialistų trūkumas, nepakankami atlyginimai, infrastruktūros ir įrangos trūkumas.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Apžiūrėjo ligoninę, pabuvo mišiose
Drauge su sveikatos apsaugos ministru į gydymo įstaigą atvyko Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė, Premjero patarėjas Paulius Gradeckas, sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė.
A. Veryga susitiko su ligoninės administracija. Medicinos direktorė, laikinai einanti generalinio direktoriaus pareigas, Vaiva Makštutienė pristatė praėjusių metų ligoninės veiklą, apžvelgė gydymo įstaigos rezultatus.
Ministras lankėsi ypač daug naujovių pastaruoju metu įdiegusiame Širdies ir kraujagyslių centro Rentgenochirurgijos ir neinvazinės diagnostikos skyriuje, kuriam vadovauja intervencinė kardiologė Aušra Dambrauskaitė. Apžiūrėjo prieš dvejus metus renovuotą Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių, Konsultacijų polikliniką, dirbančią sudėtingomis sąlygomis, nes daug patalpų įrengta cokoliniame aukšte, daugelyje patalpų sunku laikytis higienos reikalavimų.
Chirurgijos korpuso didžiojoje salėje vyko šv. mišios, skirtos Pasaulinei ligonių dienai paminėti. Jas aukojo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.
Po mišių Moters ir vaiko klinikoje apžiūrėtas Priėmimo, skubiosios diagnostikos ir intensyviosios slaugos skyrius, Vaikų ir paauglių psichiatrijos skyrius, Vaikų ligų skyrius bei renovuoti planuojama Vaikų konsultacijų poliklinika.
„Personalas yra pavargęs nuo neapibrėžtumo“
Ministras A. Veryga trumpoje spaudos konferencijoje atsakė į žurnalistų klausimus.
– Koks jūsų vizito tikslas?
– Kaip ir į kitus miestus važiuojame pamatyti gydymo įstaigų ir susipažinti su žmonėmis, pamatyti situaciją, ko trūksta, kas yra gerai, kur valstybė turėtų investuoti, kokios yra problemos.
Sudėtinga yra aplankyti visas įstaigas, tad važiuojame pirmiausiai į didžiausias, ten, kur lankosi daugiausiai žmonių, kur valstybės investicijos reikalingos didžiausios.
– Ką pamatėte, kokios problemos?
– Spėjome aplankyti kelis miestus. Problemos visur panašios: trūksta jaunų specialistų, kuriuos sudėtinga privilioti ypač į regionus, atlyginimo klausimas labai aktualus. Žmonės yra nusivylę, pavargę laukti. Ir medikai pervargę. Kita problema, kad nesame turtinga valstybė, negalime iš karto visur investuoti.
– Ką Šiaulių ligoninėje labiausiai reikėtų tobulinti?
– Tai – ir konsultacinių erdvių klausimas, kur žmonės grūdasi, kur medikams yra sudėtingiausia dirbti, ir – priėmimo skyriai, kurie yra savotiškas ligoninės veidas.
Kalbėjome, kad sudėtinga yra privilioti specialistus ten, kur didžiausi srautai. Aišku, reikalinga brangi įranga, kuri nusidėvi.
Sudėtinga per vieną vizitą viską pamatyti, bet tikrai stengiamės maksimaliai pamatyti.
– Ar Šiaulių ligoninei negresia tokios pačios problemos kaip Vilniaus Antakalnio ligoninei dėl radiologijos paslaugų, kurias teikia privačios įstaigos? (Tretinio lygio stacionarines paslaugas teikianti ligoninė radiologijos paslaugas turi teikti pati, tai negali būti daroma pagal sutartį su jokia kita įmone, to neleidžia daryti galiojantys teisės aktai – red. past.)
– Problema yra atsiradusi, matyt, dėl to, kad nesame turtingi ir iš to „biednumo“ nusprendėme, kad reikia suktis iš padėties. Įsileidžiame privatų kapitalą. Ne visada tai yra blogai. Blogai yra tuo atveju, jeigu valstybė nesudėlioja saugiklių.
Privataus kapitalo tikslas yra uždirbti, o sveikata nėra tas sektorius, kuriame reikėtų darytis pinigus, nes pinigų mums labai trūksta daug kam: ir atlyginimams, ir medikamentams. Ir jeigu mes galime taupyti, nešvaistydami pinigų, tą ir reikia daryti ir elgtis atsakingai.
– Ligoninė jau daug laiko yra be vadovo. Kaip tai vertinate?
– Blogai. Ta situacija visiškai manęs netenkina. Ne tik Šiauliuose, ir Panevėžyje yra labai panašių problemų. Ieškome būdų, kaip problemas išspręsti, kad ligoninė galėtų atsikvėpti, turėtų nuolatinį vadovą.
Turėsime ieškoti būdų ir sprendimų į ateitį, kaip sureguliuoti teisinę bazę, kad gydymo įstaigos, Sveikatos apsaugos ministerija netaptų situacijų įkaitais, kai žmonės, turintys problemų su teisėsauga, ilgą laiką yra tik nušalinami nuo pareigų.
Suprantu, kad ir personalas yra pavargęs nuo neapibrėžtumo, ir miestas, matyt, laukia ligoninės vadovo.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Vakar Respublikinėje Šiaulių ligoninėje apsilankęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pastebėjo, kad ligoninės personalas yra pavargęs nuo neapibrėžtumo, nes jau daug laiko yra be vadovo.
Laukdama ministro vakar Moters ir vaiko klinika užtvėrė įvažiavimą į arčiausiai klinikos esančią aikštelę, kurioje automobilius gali statyti ir neįgalieji.