Neregiai ir kurtieji stotyje jautėsi pamiršti

Neregiai ir kurtieji stotyje jautėsi pamiršti

Neregiai ir kurtieji stotyje jautėsi pamiršti

Vakar Šiaulių geležinkelio stotyje susirinkę neįgalieji įsitikino, kad jiems sudėtinga ne tik nusipirkti bilietus, bet ir geležinkelio aplinka pilnai nepritaikyta jų poreikiams.

Natalija KONDROTIENĖ

natalija@skrastas.lt

Pilkos durys — durų nėra

Šiaulių geležinkelio stotyje, kaip ir kitose Lietuvos geležinkelio stotyse minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, inicijuota akcija: neįgalieji norėjo patikrinti, kaip pritaikyti žmonėms su negalia geležinkelių infrastruktūra.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Šiaulių miesto ir rajono skyriaus pirmininkė Inta Skeivienė pažiūrėjusi ir pasižymėjusi visus stotyje pastebėtus trūkumus „Šiaulių kraštui“ sakė, kad silpnaregiams ši stotis yra visiškai nepritaikyta: nėra išryškinti įėjimai ir kitos durys, laiptai, nėra skiriamųjų juostų, perono takai nepažymėti kontrastingomis ryškiomis spalvomis, nėra aiškių ir ryškių informacijos ženklų, peronas per žemas, informacija nepateikiama brailio raštu ir kitų dalykų.

„Pilkos sienos, pilkos durys — silpnaregis nepamatys jų.

Mūsų akcija nesibaigs stoties apžiūrėjimu, surašę pastebėjimus kreipsimės į atsakingus miesto ir šalies valdininkus, kad silpnaregiams taip pat būtų pritaikyta aplinka saugiai keliauti„, — sakė I. Skeivienė.

Pasigenda tolerancijos ir mandagumo

Lietuvos kurčiųjų draugijos Šiaulių skyriaus nariai pasakojo, kad Vilniaus stotys labiau pritaikytos neįgaliesiems. Šiauliuose kurtieji pasigenda ryškių elektroninių iškabų apie traukinių maršrutus, atvykimo ir išvykimo laiką, kitus pranešimus, vagonuose galėtų įrengti šviesius pranešimus apie atvykimą į stotį.

„Kurtiesiems kasoje sunku išaiškinti iki kur jiems reikia bilieto, o traukiniuose palydovės nesupranta, ko prašo neįgalusis. Būna, kad geležinkelio darbuotojai pritrūksta kantrybės ir tolerancijos aiškindamiesi su kurčiuoju“, — pasakojo Kurčiųjų draugijos socialinė darbuotoja Kristina Prudnikovienė.

Moters teigimu, yra buvę atvejų Šiauliuose, kai ant geležinkelio bėgių žuvo kurčias žmogus, nes neišgirdo atvažiuojančio traukinio, todėl perėjimuose siūlo įrengti pereiti draudžiančius ženklus ar juostas.

Neįgalieji bandė išaiškinti, kad ne visi geležinkelio darbuotojai turi kantrybės jiems padėti, taip pat daugelis nesupranta, kad aplinkos pritaikymas būtinas, nes neįgalieji taip pat keliauja ir naudojasi visomis stoties paslaugomis.

Citata:

„Kreipsimės į atsakingus valdininkus, kad silpnaregiams būtų pritaikyta aplinka saugiai keliauti“

PERONAS: Neįgaliesiems peronas yra per žemas, todėl į traukinį patekti jiems sunku.

PATOGUMAS: Lietuvos kurčiųjų draugijos socialinė darbuotoja Kristina Prudnikovienė sakė, kad geležinkelio stotyse kurtiesiems labai praverstų šviečianti informacija.

MINTYS: Lietuvos kurčiųjų draugijos nariai vakar svarstė, kaip reikėtų neįgaliesiems pritaikyti Šiaulių geležinkelio stotį.

DURYS: Silpnaregiai pilkų Geležinkelio stoties durų nemato, todėl jas siūloma išryškinti.

 

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.