
Naujausios
Pasveikinti su pergalėmis į Šiaulius sugrįžę sportininkai
Vakar Šiaulių miesto savivaldybėje sveikintos Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės, dziudo imtynininkė Santa Pakenytė ir šaškininkas Domantas Norkus. Visi jie neseniai namo grįžo iškovoję svarbių pergalių ir pasipuošę medaliais.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Paskutinėje universiadoje – du medaliai
Šiaulietė dziudo imtynininkė Santa Pakenytė Taipėjuje (Taivane) rugpūčio 19–30 dienomis vykusioje 29-ojoje pasaulio vasaros universiadoje iškovojo sidabro ir bronzos medalius.
Antrąją universiados dieną Santa svorio kategorijoje per 78 kilogramus, kurioje rungėsi 19 sportininkių, iškovojo sidabro medalį. Tai visų laikų geriausias Lietuvos moterų dziudo imtynininkių pasiekimas.
S. Pakenytė įveikė tris varžoves – indę, taivanietę bei turkę ir tik finale patyrė pralaimėjimo kartėlį. Šiaulietė po ilgos ir apylygės kovos pralaimėjo Pietų Korėjos atstovei Han Mijin.
Santa sportininkų pagerbimo šventėje pasakojo, jog į universiadą vyko su baime, nes neseniai buvo patyrusi kelio traumą ir nesijautė visiškai sustiprėjusi.
„Pasakiau sau: arba dabar, arba niekada. Tikėjau, kad galiu grįžti su medaliu, bet kad su dviem, nesitikėjau“, – sakė sportininkė.
Antrąjį medalį šiaulietė iškovojo absoliučioje svorio kategorijoje. S. Pakenytė iškovojo tris pergales, patyrė vieną pralaimėjimą ir pasidabino bronzos medaliu. Kovoje dėl trečiosios vietos lietuvė įveikė sportininkę iš Brazilijos Jacinto Daniel Sibilla Mariana.
S. Pakenytei tai buvo paskutinė universiada. Joje gali dalyvauti studentai ir prieš dvejus metus iki universiados studijas baigę sportininkai iki 28 metų. Prieš metus S. Pakenytė Lietuvos sporto universitete baigė magistrantūros studijas, tad šiemet dar galėjo dalyvauti universiadoje, tačiau po dvejų metų jau nebegalės.
Prieš dvejus metus Pietų Korėjoje vykusioje universiadoje S. Pakenytė buvo iškovojusi bronzos medalį.
Po studijų Kaune Santa grįžo į Šiaulius ir ne tik tęsia sportininkės karjerą, treniruojasi pas savo pirmąjį trenerį Stanislovą Kulikauską, bet ir pati dirba trenere. Jos grupėje yra ir berniukų, ir mergaičių. Viena iš jos auklėtinių neseniai tapo Lietuvos jaunučių čempione.
Dalindamasi įspūdžiais iš Taipėjaus, S. Pakenytė pasakojo, kad po ilgos ir varginančios kelionės Taivane juos pasitiko didelis karštis – beveik 40 laipsnių. Laimei, sportininkai turėjo beveik savaitę iki varžybų prisitaikyti prie karšto klimato ir kitos laiko juostos.
Pasak sportininkės ir jos trenerio, universiada – tai trečio lygio pasaulinės varžybos, tačiau savo organizacija ir įspūdinga atidarymo švente nenusileido Rio de Žaneiro olimpiadai, kurioje Santa taip pat dalyvavo.
Grįžo į UEFA Čempionių lygą
Sportininkų pagerbimo šventėje pasidžiaugta futbolininkių pasiekimu. Po trejų metų pertraukos „Gintros-Universiteto“ futbolininkėms pavyko įveikti UEFA moterų Čempionių lygos atrankos barjerą ir patekti į pagrindinį turnyrą.
Rugpjūčio 22–28 dienomis Gruzijoje, Tbilisyje, vyksusiame pirmos atrankos grupės turnyre šiaulietės iškovojo tris pergales iš tiek pat galimų: 4:0 pranoko slovakes, 6:0 – gruzines, 3:1 – turkes.
Šiaulių apskrities futbolo federacijos (ŠAFF) prezidentas Gintaras Radavičius visus šiauliečius kvietė atvykti spalio 4 dieną į Šiaulių centrinį stadioną ir palaikyti futbolininkes, kur jos UEFA Čempionių lygoje susikaus su Šveicarijos čempione „Zurich Frauen“ komanda.
„Kai labai garsiai kalbama, kad Šiauliuose nėra futbolo, tai aš sakau, kad futbolas yra ir jo yra labai daug, pradedant vaikais, merginomis ir baigiant suaugusiaisiais. Neturim tik vyrų aukšto meistriškumo komandos, bet manau, kad tai tik laiko klausimas“, – sakė G. Radavičius.
„Gintros-Universiteto“ komandos vyriausiasis treneris Rimantas Viktoravičius gyrė savo auklėtines už sunkų ir nuoširdų darbą, meilę futbolui ir apgailestavo, kad žmonių požiūris į futbolą žaidžiančias moteris vis dar skeptiškas.
Lygindamas moterų ir vyrų futbolą, R. Viktoravičius sakė, kad ir tie, ir tie žaidžia tokioje pat aikštėje, muša į tokius pat vartus ir tokio pat dydžio kamuolį, skirtumas tik tas, kad moterys sąžiningesnės ir mažiau vaidina.
Šiaulietės Lietuvoje neturi sau lygių, todėl prieš varžoves laimi milžiniškais skirtumais.
G. Radavičius sakė dažnai sulaukiantis replikų, kas čia per futbolas, jei laimima tokiais skirtumais: „Futbolininkės man ir sako: „Mes sportavom, gerai pasiruošėm, tai negi mums nemušti įvarčių?“ Reikia tik džiaugtis, juk futbolo grožis ir yra įvarčiai.“
Šiaulietės UEFA atrankai ruošėsi visą vasarą, pasipildė naujomis žaidėjomis. Komanda šiemet kaip niekad tarptautinė – joje žaidžia futbolininkės iš Lietuvos, Baltarusijos, Serbijos, Ukrainos, JAV, Namibijos. Futbolininkės pasiruošusios kautis su šveicarėmis dėl patekimo tarp 16 geriausių Europos moterų futbolo klubų.
Pasak G. Radavičiaus, nors Šveicarijos klubas pagal reitingą ir patenka tarp stipriausių Europos klubų, tačiau nėra neįveikiamas. Kaip ir šiaulietės, šveicarės kovojo atrankos etape ir jį įveikė gana sunkiai.
Grįžo su pasaulio čempiono titulu
Vilniaus universitete studijuojantis 20-metis šiaulietis Domantas Norkus rugpjūčio 26 – rugsėjo 1 dienomis dalyvavo Bulgarijoje, Kraneve, vykusiame pasaulio jaunimo šaškių čempionate.
Paprastųjų šaškių „Žaibo“ čempionate D. Norkus buvo stipriausias tarp 16 dalyvių iš septynių šalių. Antrąją vietą šiaulietis iškovojo paprastųjų šaškių čempionate, kuriame rungėsi 14 dalyvių iš 6 šalių.
Sportininko trenerė Sandra Laurutienė sakė, kad jos auklėtinis nuo pat mažens iš čempionatų ir turnyrų beveik visada grįžta su medaliais.
Trenerė paneigė nuomonę, kad šaškės nėra sportas. Šaškininkams reikalingas ne mažesnis susikaupimas, azartas ir net fizinė ištvermė negu kitų sporto šakų atstovams.
D. Norkus sakė, kad susikaupti 3–4 valandų varžyboms išties būna sudėtinga, ypač po pietų, nelengva būna ir atsigauti po įtempto mačo.
„Tai – proto varžybos“, – sakė sportininko trenerė.
Domantas sakė neskaičiuojantis, kiek minučių, valandų skiria pasiruošimui. Kiekvieną dieną yra užsibrėžęs, kiek turi išspręsti uždavinių, tačiau net negalėtų pasakyti, kiek tam užgaišta.
Kaip ir kitose sporto šakose, šaškių čempionatuose yra nugalėtojų pakyla, pakeliamos nugalėtojų šalių vėliavos, skamba čempionui skirtas himnas. Girdėti skambant savo šalies himną sportininkui – pats geriausias jausmas.
Paklaustas, ko sau palinkėtų, Domantas sakė norįs labiau įsilieti į suaugusiųjų šaškininkų gretas. Pirmi žingsniai jau žengti ir jie buvo sėkmingi.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Santa Pakenytė iš Taipėjuje vykusios universiados parsivežė sidabro ir bronzos medalius, iškovotus dziudo varžybose. Sportininkės treneris ir kolega – Stanislovas Kulikauskas.
Šaškininkų trenerė Sandra Laurutienė džiaugėsi, kad jos auklėtinis Domantas Norkus iš čempionatų ir turnyrų beveik visada grįžta su medaliais. Šį kartą iš Bulgarijoje vykusio pasaulio jaunimo paprastųjų šaškių čempionato sportininkas parvežė aukso ir sidabro medalius.
Šiaulių moterų futbolo komandos „Gintra-Universitetas“ vyriausiasis treneris Rimantas Viktoravičius didžiavosi auklėtinėmis: „Merginoms pavyko padaryti tai, ko vyrams nežinia kada pavyks.“
Santos Pakenytės universiadoje iškovoti bronzos ir sidabro medaliai.