
Naujausios
Pramonės parke dar švilpauja vėjai
Šiaulių pramonės parke, veikiančiame jau beveik dešimtmetį, ne taip seniai tikinta, kad beveik visi sklypai išdalyti, bet aiškėja, kad yra daugybė tuščio ploto. Investuotojai atsisako ir išnuomotų sklypų. UAB „Kensa“ – trečia įmonė, su kuria Savivaldybei tenka nutraukti sutartis.
Rūta JANKUVIENĖ
ruta@skrastas.lt
Pakeitė planus
Praeitą ketvirtadienį miesto Taryba sutiko, kad būtų nutrauktos Savivaldybės sutartys su UAB „Kensa“ dėl sklypo nuomos ir investicijų Pramonės parke.
UAB „Kensa“ vadovas Šarūnas Norvaišas raštu Savivaldybę informavo apie pasikeitusius planus ir paprašė sutartis nutraukti abipusiu susitarimu.
Įsipareigojimo investuoti į Pramonės parką neįvykdė, bet investavo į gamybos plėtrą kitoje miesto vietoje.
Dar 2016 metų liepos mėnesį UAB „Kensa“ įsigijo buvusios Šiaulių pieno gamyklos pastatus – 10 500 kvadratinių metrų ploto. Per 2016–2017 metus į pastatų remontą investavo 520 tūkstančių eurų, į naujus įrengimus – 430 tūkstančių eurų.
Įmonės vadovas teigia, per 2018 metus planuojama investuoti dar apie 700 tūkstančių eurų į esamų patalpų remontą bei naujo priestato statybą.
Įmonėje dirba 204 darbuotojai.
Pramonės parke UAB „Kensa“ buvo išnuomotas 2,6 ha ploto sklypas. Pagal investicijų sutartį į vieną hektarą turėjo investuoti 579 tūkstančius eurų (iš viso per 1,5 milijono eurų) ir sukurti ne mažiau kaip 14 naujų darbų vietų.
Penkios veikia, penkios planuoja
Nuo 2008 metų atidarytame Šiaulių pramonės parke kol kas veikia 5 įmonės. Sutarčių dėl sklypų ir investicijų buvo pasirašyta per dešimt.
Iki „Kensos“ buvo dar dvi įmonės, kurios planavo kurtis Pramonės parke, bet pasitraukė – dar 2013 metais ir 2015 metais. Viena iš jų – „BP Technology“, žadėjusi kurti biokuro gamyklą, bet bankrutavo veiklos nė nepradėjusi.
Vaida Kalasevičienė, Savivaldybės Strateginės plėtros ir ekonomikos departamento direktorė, politikus informavo, jog penkios įmonės, kurios yra pasirašiusios investicijų sutartis, veiklos dar nevykdo.
Nuo sutarčių pasirašymo dar nėra praėjęs trejų metų terminas, per kurį turi veiklą pradėti. Kiek iš jų gali planų neįvykdyti, nėra aišku, bet tokia situacija neatmetama.
„Laisvų sklypų yra keturi, plius dar penki laisvi sklypai planuojami“, – sakė V. Kalasevičienė.
Politikai ragino kontroliuoti, kaip rengiamasi sutartis įgyvendinti, ir siūlė taikyti sankcijas, jeigu lūkesčiai nepateisinami.
Piktintasi, jog „nenormalu laukti trejus metus“, ir tik po to išsiaiškinti, kad sklypuose nieko nebus statoma.
„Matome, kad sklypai užimti, nors buvo laisvi“, – piktinosi ir meras Artūras Visockas.
Kone pusė ploto – tuščia
Praėjusios kadencijos miesto valdžia vis tikino, jog Pramonės parke sklypai „baigiami išdalinti“. Dabar aiškėja, kad yra daugybė laisvų sklypų.
V. Kalasevičienė „Šiaulių kraštui“ skaičiavo, jog iš viso yra suformuota 19 sklypų, kurių bendras plotas – 41 hektaras.
Kiek hektarų dar yra laisvų?
„Keturi laisvi sklypai, apie kuriuos jau skelbiame investuotojams, sudaro iš viso 6,2 hektaro, dar planuojami penki laisvi sklypai, įskaitant ir tą, kurio atsisakė „Kensa“, sudaro 10,2 hektaro“, – informavo direktorė.
Tad neužimto ploto, skaičiuojama, iš viso 16,4 hektaro, arba 40 procentų viso parko ploto.
Anksčiau garsinta, jog Šiaulių pramoninis parkas yra 52 hektarų ploto. Kodėl sustraukė iki 41 hektaro, direktorė negalėjo paaiškinti.
„Galbūt įskaičiuojamas bendros infrastruktūros plotas?“ – svarstė ji ir dar kartą patikino, jog pagal sklypų planą yra tik 41 hektaras.
Faktai ir skaičiai
2008 metais baigtas įrengti Šiaulių pramonės parkas, investuota 13 milijonų eurų miesto Savivaldybės ir Europos Sąjungos fondų lėšų.
Gamyklas čia pasistatė, veiklą vykdo penkios įmonės: UAB „Lietmeta“ (gofruoto kartono gaminių gamyba ir prekyba); UAB „Statga“ (metalo apdirbimas); UAB „Vonin Lithuania“ (žvejybinių tinklų ir žuvų auginimo įrangos gamyba), UAB „Scania Lietuva“ (sunkiasvorių sunkvežimių ir autobusų gamyba, priežiūra ir aptarnavimas) ir UAB „Krovlita“ (sunkiųjų automobilių remontas ir priežiūra, lengvųjų ir sunkiųjų automobilių stovėjimo aikštelės).
Sutartis yra pasirašiusios, statybas planuoja penkios bendrovės: UAB „Lietmeta“ (veiklai plėsti greta esančiame sklype), UAB „Formula air Baltic“ (pramoninių dulkių ištraukimas ir ventiliacija, statybą pradeda), UAB „Venta“ (kėdžių ir stalų gamyba iš natūralios medienos), UAB „ATC Baltic“ (naujų robotizuotų suvirinimo bei paletavimo sistemų projektavimas ir įdiegimas) ir UAB „Agroconsult Lt“ (trąšų gamyba).
Pagal Savivaldybės inf.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių pramonės parke neužimta dar 40 procentų ploto – iš 41 hektaro – 16,4 hektaro.
Pramonės parke gamyklas pasistatė penkios įmonės.