
Naujausios
„Saulės naktį“ šildė šokiai
Naktį į šeštadienį šiauliečiai ir miesto svečiai linksminosi „Saulės naktyje“, antrą kartą rengiamame viename iš VI tarptautinio folkloro festivalio-kunkurso „Saulės žiedas“ renginių.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Naktišokiai
Šaltas penktadienio vakaras žiūrovų neišgąsdino. Nemažai smalsuolių ir pramogautojų vaikštinėjo po Šiaulių Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvarą, skambantį nuo įvairių šalių muzikos.
Bene daugiausiai žmonių būrėsi prie Kaštonų alėjos įrengtos didžiosios scenos. Po vakarinio koncerto čia prasidėjo naktišokiai. Sužvarbusių žiūrovų ilgai raginti nereikėjo. Kas po du, kas būreliais pradėjo trepsėti. Naktinėtojus linksmino ir šokių mokė folkloro ansambliai „Šiauliai united“, „Duja“, „Raskila“, „Gondinga“ (Lietuva), „Csutora“ (Vengrija), „Nowa Huta“ (Lenkija), „Es Broll“ (Ispanija).
Vos prasidėjus naktišokiams į bulvarą atriedėjo latvių ansamblio „Miers un berzinš“ muzikinė platforma.
Pasišokti buvo galima ir prie P. Višinskio paminklo, kur šokių mokė turkai, rusai, rumunai ir lietuviai. Šokėjų kviečiami į aikštelę drąsiai ėjo bei žingsnelių mokėsi ir jaunimas, ir senjorai.
Prie Šiaulių turizmo informavimo centro vakaro pradžioje karaliavo sportininkai – Rytų dvikovas demonstravo „Aikido Šiauliai“ centro auklėtiniai ir treneriai. Vėliau žiūrovams šoko Šiaulių šiuolaikinio šokio studija „Kosmėja“, koncertavo australai, Kosta Rikos ansamblis ir kiti.
Kitose bulvaro vietose taip pat netrūko reginių ir pramogų.
Pristatė filmą ir laidą
Amfiteatre vyko režisieriaus Valento Aškinio animacinio pilnametražio filmo „Aukso žirgas“ pristatymas.
Filmas paremtas senosiomis baltų pasakomis ir to paties pavadinimo Janio Rainio pjese apie dieviškųjų dvasių išlaisvinimą iš vergijos. Pasaka paremta liaudies mitu apie Saulės pagrobimą, jaunikaitį Aušvydą, Stiklo kalną ir užkerėtą Princesę Saulę, apie žiaurųjį princą, Baltąjį tėvą ir Juodąją motiną.
Režisierius pasakojo, kad animacinis filmas buvo kuriamas „senuoju“ būdu – animatoriai viską piešė ne kompiuteriu, o ranka, buvo sunaudota ne viena tona popieriaus, nesuskaičiuojamas kiekis pieštukų. Filmą kūrė tarptautinė komanda – Liuksemburgo, Latvijos, Danijos, Lietuvos menininkai.
Pasak V. Aškinio, bendraautorė ir pagrindinė scenaristė Cecile Somers filmą norėjo sumoderninti, tačiau režisieriui norėjosi išsaugoti istorijos ir kalbos grynumą. „Žiūrėdamas pasaką, legendą noriu kalbėti gryna kalba, nes sumoderninimas pasensta gerokai greičiau negu senieji, natūralūs dalykai“, – sakė režisierius.
Po pristatymo žiūrovai galėjo išvysti patį filmą, kurį įgarsino žinomi Lietuvos aktoriai.
Taip pat amfiteatre „Saulės nakties suktinį“ suko „Saulės žiedo“ komisijos pirmininkė, muzikologė, televizijos laidų autorė ir vedėja Zita Kelmickaitė. Muzikologė pasakojo apie televizijos laidos „Ryto suktinis su Zita Kelmickaite“ kūrybos procesus, įdomius darbo atvejus, pristatė keletą siužetų iš parengtų laidų, šmaikščiai ir rimtai pasakojo apie etnografinių regionų ypatumus.
Muzikologė sakė, kad patriotizmas leidžia pasijusti ypatingam pasaulyje bei ragino pakeliauti ir geriau susipažinti su Lietuva, jos regionais ir ten gyvenančiais žmonėmis.
Jono TAMULIO nuotr.
ŠOKIAI: Sužvarbusių žiūrovų ilgai raginti neteko – norinčių pašokti ir sušilti atsirado daug. Prie P. Višinskio paminklo savo liaudiškų šokių mokė rumunai.
PLATFORMA: „Saulės naktyje“ pirmą kartą Šiauliuose buvo galima išvysti muzikinę platformą. Su ja atvyko latvių kolektyvas „Miers un berzinš“.
REŽISIERIUS: Lietuvišką pilnametražį animacinį filmą „Aukso žirgas“ šiauliečiams ir miesto svečiams pristatė režisierius Valentas Aškinis.