
Naujausios
Intensyvūs metai
Grupės "Saugokime Šiaulių medžius" vadovas Alfredas DAULIUS, aktyviai kovojantis dėl Šiaulių medžių išlikimo:
– Besibaigiantys metai medžių gynėjams buvo sunkūs, intensyvūs. Netekome daug miesto unikalumo, sėkmingai besiformuojančio identiteto, kurio dalis buvo centrinės miesto dalies brandūs dideli medžiai.
Valdžios kadencijos baigiasi, bet ir toliau reikės gyventi tame pačiame mieste, matyti "nuveiktus" darbus. Apie tai, ką daug kalbėjome apie brandžius medžius, dėl ko kovojome, pasimatys ateityje.
Tai – kas ant širdies guli. Bet yra ir kuo pasidžiaugti. Atsirado bendruomenės, kurių branduolys, nariai, gali vienas kitu pasitikėti, pasikliauti. Nustebino puikus jaunimas – kokio atsakingo jaunimo yra užaugę, kuris žiūri plačiai į problemą, mato ekologinę katastrofą. Ne tik mato, rašo, bet, kai reikia, ateina ir prisiriša prie medžio, nebijo išeiti iš komforto zonos, kad galėtų apginti savo idėją.
Džiaugiuosi, kad mes atradome ir gal paskatinome, gal davėme impulsą jaunimo proveržiui.
Šiais metais mes perėjome visas instancijas, pasibeldėme į aukščiausių valdžių duris. Buvome išklausyti, bet suprantame: visi sprendimai buvo jau iš anksto priimti ir visų sprendimų raktai yra pačiame mieste.
Kitų metų lūkesčiai – apginti miesto žalumą, priversti mąstyti šeimininkiškai, kad būtų paisoma ne vien rangovų. Norisi apginti ir smulkųjį verslą. Kad valdžia neatstovautų tik rangovų ir monopolinių prekybos centrų, kad būtų prisimintas žmogus. Žmogus tik tada laimingas bus, kai bus savarankiškas, laisvas.
Darysime viską, kas nuo mūsų priklauso, kas mūsų jėgoms, kad būtume išgirsti. Nesustosime. Pasakymai "medžiai trukdo rekonstrukcijai, neįmanoma rekonstrukcija, neišpjovus medžių" – yra absurdas.
Neužmirškime būti laimingi, neužmirškime, kad visur yra pozityvo. Ieškokime pozityvo ir mylėkime viens kitą. Mylėkime, bandykime išgirsti. Įsiklausykime!

Įtempti metai
Šiaulių valstybinio kamerinio choro "Polifonija", šiandien mininčio 45-metį, vadovė Nijolė SAIMININKIENĖ:
– Mano lūkesčiai – kad nebūtų blogiau negu šiemet. Šie metai buvo geri, nors ir permainingi. Pakeitėme meno vadovą, chormeisterį. Šie pasikeitimai, tikiuosi, bus į gera chorui.
Kitais metais su choru planuojame dalyvauti viename svarbiausių europinių profesionalių chorų konkurse Lenkijoje, laukia labai rimtas pasiruošimas. Kai esi įvertintas konkurse tarp sau lygių, choro kartelė pakyla dar aukščiau.
Planuojame gastroles į Ukrainą, į labai puikų festivalį, ten taip pat renkasi labai stiprūs chorai. Be to, yra numatyta keletas naujų premjerų.
Tradiciškai pavasarį lauks festivalis "Resurrexit". Festivalis kitąmet bus galingas, nes turėsime tris labai stambios formos koncertus.
Vėl plėsimės į regioną: bandome užkariauti dvarelius, kur įvairių žanrų klasikinė muzika žmonėms labai reikalinga. Ir žmonėms iš didmiesčių norisi išvažiuoti iš namų, aplankyti įvairius Lietuvos dvarus ir kaimus. O kaimams, kaip aš sakau, norisi išsivalyti langus, kad iš svetur atvykę žmonės pamatytų gražias žydinčias sodybas. Viskas yra į gera.
Privalumas – pasikeitusi Kultūros ministerijos politika, teikiant finansavimą vadinamosioms nacionalinėms programoms, kai gauni finansavimą konkrečioms programoms, kurias siūlai, ir gali jas įgyvendinti. Ne taip, kaip anksčiau būdavo: bendrame katile "Polifonijos" choras konkuruoja su "Pirmo želmenio švente". Tai visai kiti svoriai, bet taip buvo.
Kai atskyrė tuos katilus, valstybinės įstaigos, pateikdamos profesionalias programas ir gavusios nuolatinį finansavimą, gali kurti, planuoti ir pateikti žiūrovams iš tiesų kokybiškas programas. Ir tai labai jaučiasi – ir mūsų darbe, ir žiūrovų reakcijomis.
Ateinantys metai bus ne mažiau įtempti. Tik, sakau, kad nepaimtume tokio tempo, pagal kurį nebespėsime bėgti. Nes šiais metais žemą startą paėmėme, bet tokiu tempu per metus pralėkėme, kad į metų pabaigą galvojome: sveikatos nebeatlaikys. Bet viskas susigulėjo ir viskas gerai – sėkmingas finišas.

Iššūkių metai
Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Mindaugas STATKUS, rinktinei vadovaujantis nuo šių metų liepos mėnesio:
– Rinktinei besibaigiantys metai buvo permainų metai. Štabas persikėlė į naujas patalpas bulvare, buvo atnaujintos rinktinės kuopų kuopavietės Radviliškyje, Mažeikiuose, Naujojoje Akmenėje, pagerintos karių tarnybos bei mokymosi sąlygos.
Pasikeitė rinktinės vadovybė – pradėjau tarnybą kaip rinktinės vadas, nuo lapkričio mėnesio tarnybą pradėjo štabo viršininkas majoras Alfonsas Bičkus.
Lapkričio mėnesį, Kariuomenės dienos proga, buvau paaukštintas: suteiktas pulkininko leitenanto laipsnis.
Įsimintinas įvykis buvo dalinio kovinės vėliavos perėmimo ceremonija – asmeniškai labai jaudinantis momentas.
Iššūkiai – kasdienė tarnybos veikla, pratybos. Pratybų buvo pakankamai daug. Tradicinėse pratybose "Saulės kirtis", kurios vyko Mažeikiuose, dalyvavo per 400 žmonių.
Artėjantys metai, jau dabar matau, bus kupini iššūkių. Sausio viduryje rinktinės būrys išvyksta į tarptautines pratybas Vokietijoje.
Balandžio pradžioje 6-osios rinktinės kariai pradeda Jungtinių Tautų vadovaujamą misiją Malyje. Lietuva šioje misijoje dalyvauja jau ne vienerius metus, atėjo mūsų rinktinės eilė.
Komplektuojame būrį. Visos rinktinės pastangos, resursai bus nukreipti tam, kad būrys būtų pasirengęs vykdyti iškeltas užduotis.
Besibaigiantys metai buvo geri, kupini iššūkių, manau, ateinantys bus tokie pat. Iššūkiai mus skatina tobulėti, nesustoti.
Mano linkėjimas visiems – daugiau supratimo, daugiau gerumo, bendrumo jausmo. Linkiu pamiršti savo "aš", savo ego, daugiau galvoti apie kitus.

Jubiliejiniai metai
Dizaineris, fotografas Vilmantas DAMBRAUSKAS, gimtadienį švenčiantis gruodžio 31 dieną:
– Šie metai buvo fantastiniai – intensyvūs, jubiliejiniai. Atidaryta didžiulė jubiliejinė paroda "Cliché", išėjo du albumai ("Orkestrai" ir "Choristai") – baltai sau pavydžiu, kad viskas taip sukrito.
Grandiozinis darbas – Šiaulių miesto ženklo atnaujinimas. Po to sekė ir "Šiaulių" krepšinio klubo ženklo atnaujinimas po 25 metų. Tai buvo mano slapta svajonė – žiūrėdavau į krepšinio klubą ženklą – chaotišką, eklektišką – ir siutas imdavo. Kaip ir ima siutas dėl Šiaulių ženklų, kurie yra prasti – radau dar daug tokių, kurie gyvuoja. Nežinau, kodėl taip yra, bet tiesiog drasko akis.
Esu Šiaulių patriotas: mėgstu ne žodžiais, o darbais savo patriotizmą įrodyti. Stengsiuosi ir toliau dirbti – man labai patinka Šiauliuose gyventi, esu šeštos kartos šiaulietis.
Kalbant apie kitų metų planus – visiškas štilis, nieko nėra suplanuota, tai truputėlį baugina. Nežinau, kokie bus kiti metai, bet kad nesustosiu dirbti – tai tikrai, nes ne visi šiauliečiai dar išfotografuoti.
Ką reiškia gimti gruodžio 31 dieną? Iš pradžių skaudindavo, kai bendraklasiai susirinkdavo švęsti mano gimtadienio ir sakydavo: "Su Naujais metais!" Paskui pripratau ir nebekreipiau į tai dėmesio.Visi švenčia Naujuosius metus – ir man tai patinka. Na, gerai, aš neturiu gimtadienio, bet man nereikia pirkti fejerverkų: visi gimtadienio proga šaudo fejerverkus. Gimtadienis – nereikšmingas dalykas, bet labai gerai fiksuoti, kokie buvo metai – paskutinę metų dieną.