
Naujausios

Žemėlapis pildomas
Pasak akcijos „Darom“ Šiaulių koordinatorės Eglės Tarvydaitės, šiauliečiai aktyviai atsiliepia į kvietimą virtualiame žemėlapyje pažymėti labiausiai apšiukšlintas teritorijas, kurios rudenį numatytos akcijos metu būtų tvarkomos ir paverčiamos patraukliomis lankytojams.
„Idėja paprasta: vaikštant, bėgiojant ar važinėjant prie kelio pastebėjus šiukšlių – butelių, maišų, padangų ir kitokių atliekų – atsidaryti virtualųjį žemėlapį, nufotografuoti tą vietą, kuri prišiukšlinta, ir pažymėti tikslią vietą virtualiame žemėlapyje, – sako koordinatorė Eglė. – Esmė iki numatytos talkos pažymėti kuo daugiau tvarkytinų vietų“.
Anot E. Tarvydaitės, nors oficialiai žymėjimas prasideda nuo pirmadienio, birželio 1 dienos, Šiauliuose jau yra pastebėta ir pažymėta daugiau nei penkiolika tvarkytinų vietų įvairiuose miesto rajonuose: Dainuose, Zokniuose, prie Salduvės kalno, kitur.
Savanorių pajėgos auga
Koordinatorė sako, kad šiauliečiai gan aktyvūs savanorystės veikloje – noriai įsilieja į savanorių gretas, aktyviai talkina švarinant miestą ir jo apylinkes.
Vien Šiauliuose 2018 metais buvo surinkta 125 tonos šiukšlių, o 2019 metais jau 224 tonos.
„Kasmet šie skaičiai vis didėja. Tai parodo, jog visuomenės požiūris į tvarkymąsi ir rūšiavimą keičiasi į gerąją pusę“, – įsitikinusi pašnekovė.
Ji sako pastebinti, jog prie savanoriavimo noriai prisijungia ne tik organizacijos ir pavieniai žmonės, bet pasikviečia ir draugą, kaimyną ar šeimos narį.
Visos Lietuvos mastu „Darom“ organizacija šiuo metu yra subūrusi 200 savanorių būrį. Šiaulių mieste savanorių skaičius jau perkopė 20. Jų uždavinys – ne tik žymėti tvarkytinas vietas, bet, esant galimybei, jas ir sutvarkyti.
Lygiai prieš savaitę savanorių pajėgos sutvarkė teritoriją, esančią Salduvėje, netoli Aleksandrijos motokroso trasos. Surinkta ir išvežta nemenka krūva šiukšlių maišų ir padangų.
Nors karantinas tvarkymo veiklą šiek tiek apribojo, Šiaulių savanoriai susiskambina internetu, diskutuoja, aptaria ateities darbus ir idėjas.
„Mūsų žmonės kasmet darosi vis sąmoningesni ir pilietiškesni gamtos tvarkymo klausimais, tai parodo eilinių piliečių įsitraukimas į savanorišką veiklą suvokiant, jog tai nėra naudinga finansiškai. Supratimas, kad savanorystė puošia mūsų miestą ir daro jį tvarkingesnį ir patrauklesnį – brandžios visuomenės požymis“, – sakė Šiaulių „Darom“ vadovė.
Sutvarkytos vietos nebus pamirštos
Šiais metais „Darom“ visoje šalyje pradėjo naują dvejų metų projektą „Darom iki galo. Išvalom visą Lietuvą!“. Šio projekto siekis yra 100 procentų išvalyti Lietuvą, kad niekur nebeliktų šiukšlių.
Pasitelkiant virtualų žemėlapį su ten sužymėtomis tvarkytinomis vietomis, viskas bus sutvarkyta, o sutvarkius bus vykdomas monitoringas – sutvarkytos vietos bus stebimos, jose palaikoma tvarka.
„Tam reikia labai daug savanorių, iniciatyvių žmonių. Tad kviečiame visus šiauliečius prisidėti prie tvarkytinų vietų žymėjimo ir tvarkymo – rudeninės „Darom“ talkos bei jos organizavimo. Juk gera daryti gerus darbus!“, – sakė pašnekovė.
Daugiau informacijos apie Darom projekto iniciatyvas galima rasti prisijungus Šiauliai „Darom“ 2020 facebook grupėje.
Aplinkos tvarkymo akcijose „Darom“ šalyje kiekvienais metais surenkama virš 1000–1300 tonų šiukšlių.
