
Naujausios
Šimtukininkų laukia naujas etapas
Šiaulių universiteto gimnazijos abiturientai Guoda Jemeljanovaitė ir Paulius Sasnauskas gavo po tris šimtukus iš valstybinių brandos egzaminų. Juos sveikino Ministras Pirmininkas, švietimo ir mokslo ministrė, Šiaulių meras. Vieni geriausių šalies abiturientų mokslus tęs Lietuvoje – rudenį jie taps Vilniaus universiteto studentais.
Lukas ALUZAS
lukas@skrastas.lt
Palieka Šiaulius, bet užsienis kol kas nevilioja
Guoda sostinėje mokysis medicinos. „12-oje klasėje nežinojau, kur stosiu. Sakiau, kad priklausys nuo egzaminų“, – prisimena Guoda. Ji svarstė studijuoti neurobiofiziką arba mediciną. Mergina išsiaiškino, kad medicina – platesnė sritis, po kurios studijų bus galima dirbti ir neurobiofizikos srityje.
Paulius studijuos programų sistemas. „Mane nuo vaikystės domino informacinės technologijos, abu tėvai dirba toje srityje“, – pasirinkimo motyvus nurodo Paulius. Lėmė ir vidinis smalsumas, darbo perspektyvos.
„Jeigu išvažiuoji į užsienį, neturi tvirto pagrindo: jokių pažįstamų, tėvai ten negyvena“, – sako Paulius. Norėdamas išgyventi kitoje šalyje, turėtų ne tik intensyviai mokytis, bet ir daug dirbti. Alternatyva – mainų programos, kuriose Paulius bandys dalyvauti.
Paklausti, ar nesibaimina naujo gyvenimo etapo sostinėje, gimnazistai sakė, kad reikia permainų, būtina tapti savarankiškam.
„Išvažiuosi, per porą savaičių apsiprasi ir jau būsi kaip namie“, – mano Guoda. Paulius sako, kad lengviau įsilieti į naują kolektyvą padeda pirmakursių stovyklos.
Gimnazijoje ne tik mokėsi
Guoda ypač sėkmingai išlaikė lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio (anglų) kalbos, biologijos egzaminus. Paulius šimtukus surinko iš matematikos, anglų kalbos ir informacinių technologijų egzaminų.
Abiturientai stengėsi mokytis visąlaik, ne tik prieš egzaminus.
„Iki egzamino likus mėnesiui tikrai nevargau atlikdamas kažkokias užduotis“, – sako Paulius. Jo kolegė priduria, kad nuosekliai mokantis 12 metų, prieš egzaminus neapima stresas.
Paskutiniaisiais metais jie nepamiršo ir popamokinių veiklų: Paulius dainavo gimnazijos chore „Poco“, grojo bosine gitara grupėje „Ekstra“, Guoda taip pat buvo choristė, dainavo folkloro studijoje „Čiūto“, įvairiuose renginiuose grojo ukulėle ir fortepijonu.
„Man to reikėjo: jei vien tik mokslai, tai „stogas“ nuvažiuotų“, – sako Guoda. Veiklos po pamokų padėjo atsipalaiduoti ir tiksliai planuoti laiką.
Abiturientai pažymi, kad gimnazijoje, skirtingai nei progimnazijoje, mokytis pedagogai nevertė. Atsakomybė tenka pačiam gimnazistui – 11-oje klasėje reikia pasirinkti mokomuosius dalykus, kurių jam prireiks ateityje. Mokiniai patys tampa atsakingesni.
Ar jaunimui mieste trūksta saviraiškos galimybių? Būsimieji studentai sako, kad veiklos pakanka, problema – nedrąsūs, niekuo nesidomintys jauni žmonės.
Autoriaus nuotr.
Paulius Sasnauskas ir Guoda Jemeljanovaitė šiemet sėkmingai baigė Šiaulių universiteto gimnaziją, o rudenį pradės studijas Vilniaus universitete.