
Naujausios
TĘSIAME TEMĄ
Savivaldybė senolių dėl vandens nebekankins
Greitai bus pusė metų, kai Šiaulių Paprūdžio gatvės gyventojai vandenį tampo kone kilometrą iki namų — iš kitame kvartalo gale esančios kolonėlės. Vandenį žadėjo sugrąžinti į Seimą patekęs Andrius Šedžius. Šiaulių meras Genadijus Mikšys, redakcijos pakviestas pats išbandyti kelią iki vandens, pažadėjo — vanduo bus.
Sigita STONKIENĖ
siga@skrastas.lt
Su pilnais kibirais — apie kilometrą
Apie gyventojų problemas buvo rašyta rugpjūčio mėnesį „Šiaulių krašto“ publikacijoje “Švelnus šantažas auksiniame rajone“.
Paprūdžio gatvės senų trobų gyventojai teigė esą įsitikinę, kad vandens kolonėlė jiems išmontuota neatsitiktinai: kažkam parūpo vaizdingo kvartalo sklypai.
Po publikacijos praėjo beveik pusė metų.
Per tą laikotarpį, prašydami sugrąžinti senąją kolonėlę, gyventojai kreipėsi į Savivaldybę, bet liko neišgirsti. Prisiminė, jog prieš rinkimus juos aplankęs kandidatas į Seimo narius Andrius Šedžius žadėjęs pasiekti, kad vanduo senojoje kolonėlėje būtų įjungtas.
Tačiau rinkimai baigėsi, o žmonės ir toliau tampo vandenį per balas, pusnis ir ledą šimtus metrų iki namų.
Praėjusį penktadienį „Šiaulių kraštas“ pakvietė miesto merą Genadijų Mikšį išbandyti “vandens kelią“. Gal iš arčiau žmonių problemos atrodys rimčiau? Meras sutiko važiuoti.
Lydimas Infrastruktūros skyriaus vyriausiojo specialisto Prano Ulecko ir Savivaldybės administracijos atstovės spaudai Jūratės Rauduvienės, jis susitiko su gyventojais ir nuėjo „vandens keliu“ nuo veikiančios kolonėlės iki panaikintosios.
Šį kelią tamsoje, per pūgą, slidinėdami bei nešini pilnais kibirais vandens, Paprūdžio ir K. Kalinausko gatvių gyventojai įveikia kelis kartus per dieną.
Vandens skuba dar neišaušus
Septintą dešimtį baigiantis Jonas Abromavičius su vienmete žmona Nina paprastai keliasi šeštą valandą ryto. Vandens skuba dar neišaušus, kol gatvėje neprasidėjo judėjimas.
Nuo veikiančios kolonėlės iki Abromavičių namų — apie pustrečio šimto metrų, o patiems tolimiausiems bus apie kilometrą.
Judri K. Kalinausko gatvės atkarpa yra be šaligatvio, todėl vandenį tenka neštis važiuojamąja kelio dalimi. Neseniai su pilnais kibirais rankose Jono vos nepartrenkė pravažiuojanti mašina. Jo žmona Nina taip pat nukentėjo: tempdama vandenį, paslydo purve ir smarkiai susitrenkė stuburą.
Abromavičių kaimynei, sunkiai vaikštančiai aštuoniasdešimtmetei Zofijai Gečienei vandens atneša neįgali dukra.
„Jau šitaip padaryti, kaip kokiems nusikaltėliams. Ką reikės daryti, kai žvyrkelį užpustys ir bus slidu? Ar neteks prie namų sniegą tirpyti?“ — kalbėjo vienas per kitą.
Iš septynių šeimų, kurios naudojasi kolonėlės vandeniu, vieninteliai Abromavičiai, pasiskolinę pinigų, neseniai išsikasė šulinį. Šulinio iškasimas kainavo daugiau kaip keturis tūkstančius litų.
Kiti guodėsi — vos išgyvena iš pensijų, o apie tūkstantines skolas bijo ir pagalvoti.
Gyventojai merui skundėsi, jog valdžia, atimdama vandenį, juos baudžia antrą kartą. Turėti šuliniai išseko 1988 metais, kai netoliese buvo įrenginėjami lietaus kanalizacijos paviršinių nuotėkų valymo įrenginiai. Už išsekusius šulinius žadėta nemokamai įvesti vandentiekį.
Kaip kompensacija už išdžiūvusius šulinius buvo pastatyta vandens kolonėlė, kurios vamzdis praėjusį rugpjūtį buvo užcementuotas.
Klausydamasis gyventojų, meras priminė žmonėms, jog socializmas baigėsi, vanduo kainuoja.
Nueidamas meras mobiliuoju telefonu davė ženklą, kad tuoj skambins „Šiaulių vandenims“.
Paaiškėjo, kad ilgus mėnesius užsitęsusi problema gali būti išspręsta per minutę. Pirmadienį Jonas Matkevičius, bendrovės „Šiaulių vandenys“ generalinis direktorius, patvirtino sulaukęs mero nurodymo atkurti panaikintą vandens kolonėlę. J. Matkevičius patikino, jog kolonėlė bus įjungta šią savaitę.
KELIAS: Praėjusią savaitę dar nebuvo sniego, o duobėtoje gatvelėje, kuria gyventojai nešioja vandenį, telkšojo purvo balos.
ŠULINYS: Artėjant žiemai, nebetekę vilties, kad vanduo kolonėlėje bus įjungtas, garbaus amžiaus pora pasiskolino pinigų ir išsikasė šulinį.
Jono TAMULIO nuotr.
BAUSMĖ: Žmonės merui Genadijui Mikšiui guodėsi, kad valdžia juos nubaudė du kartus: vieną kartą atėmė šulinius, o dabar šimtus metrų verčia tampyti vandenį.
ĮSPŪDIS: „Šiaulių krašto“ pakviestas, meras Genadijus Mikšys išmatavo atstumą nuo veikiančios kolonėlės iki gyventojų namų ir konstatavo: čia blogai.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.