
Naujausios
Tėvai sunerimo dėl baseino vandens kokybės
Šeštadienį „Šiaulių krašto“ redakciją pasiekė kelių sunerimusių tėvų, kurių vaikai lanko Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ baseiną pietiniame rajone, laiškas. „Esame labai išsigandę dėl vaikų sveikatos. Pietinio baseine paplaukioję vaikai vemia, yra išberti, kosėja, dūsta, o vienam berniukui net rasta stemplės erozija. Baseine juntamas aštrus rūgšties kvapas“, – rašoma laiške.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Tėvai taip pat rašo, kad ir trenerių akys paraudusios, veidai išberti, oda suskirdusi, jie dažnai serga.
Tėvai taip pat nugirdę, kad į vandenį esą pilama kažkokios rūgšties, nes baseine lankysis higienistai ir reikia, kad vandenyje nebūtų teršalų.
Tėvai bandė susisiekti su plaukimo centro direktoriumi, bet jis šiuo metu serga.
„Prašome pasidomėti, nebežinome, ką daryti“, – prašoma laiške.
Susisiekti su centro vadovu Pauliumi Viktoravičiumi nepavyko ir „Šiaulių kraštui“, nes pirmadienį darbe jo dar nebuvo. Pasikalbėti sutiko direktoriaus pavaduotojas Nerijus Juška, jam situacija yra žinoma.
N. Juška patikino, kad laikomasi visų higienos normų ir parametrų, ir neneigė, kad kartais baseine juntamas aštrus kvapas, tačiau kodėl jis atsiranda, negalėjo paaiškinti.
Pavaduotojas aiškina, kad, vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintomis higienos normomis, vandens optimaliai pH vertei palaikyti naudojama sieros rūgštis arba druskos rūgštis, o dezinfekcijai – chloras.
Pasak N. Juškos, baseino vandens kokybę nepriklausomi specialistai tiria kiekvieną mėnesį. „Kontrolė labai griežta, jeigu kažką randa, baudą skiria man, todėl aš suinteresuotas, kad vandens kokybė atitiktų visas normas. Cheminių medžiagų kiekis taip pat neturi viršyti normos“, – sako pavaduotojas.
Nusiskundimų dėl išbėrimų, paraudusių akių ar kosulio, pasak N. Juškos, retkarčiais pasitaiko.
„Kartais vaikus ir suaugusiuosius išberia dėl alergijos chlorui. Alergija ne visada pasireiškia iš karto, gali atsirasti ir po metų ar kelių“, – sako N. Juška.
Vaikų alergologė Regina Mačiulienė sako, kad tai nebūtinai turi būti alergija chlorui, tiesiog chloras gali sudirginti išsausėjusią odą. Ypač tai gali pasijusti vėsiuoju, šaltuoju metų laiku, kai oda linkusi labiausiai sausėti, nes yra veikiama šalčio, vėjo.
Po baseino alergologė pataria gerai nusiprausti po dušu ir odą pasitepti drėkinamuoju kremu (emolientu), nebėgti į lauką iš karto po maudynių.
Kadangi baseino vandeniui dezinfekuoti naudojamos cheminės medžiagos, reikia vengti vandens patekimo į burną ir akis. Cheminių medžiagų kvapas gali dirginti kvėpavimo takus ir akis.
„Reikia suprasti, kad be chloro neįmanoma apsieiti, nes yra higieniniai reikalavimai. Jeigu vandens nechloruotų, susirgtume kitomis ligomis, viduriuotume ir panašiai. Taigi, baseinų kaltinti negalima, o žmogus arba toleruoja chlorą, arba ne“, – sako R. Mačiulienė.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Tėvai skundžiasi, kad paplaukioję baseine jų vaikai vemia, kosti, jiems išberia odą, ir įtaria, kad naudojama per daug arba netinkamų chemikalų.