
Naujausios
Tonarui Bekeriui suteiktas nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas
Lietuvos medicinos darbuotojų dienos minėjime Vilniuje Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriaus vedėjui Tonarui Bekeriui suteiktas nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas ir įteiktas garbės ženklas.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Trečiadienį susitikime su Šiaulių žurnalistais gydytojas sakė, kad tai turbūt reikšmingiausias apdovanojimas ir jo, mediko, darbų įvertinimas.
„Šį apdovanojimą priskiriu visam mūsų ligoninės kolektyvui ir netgi mūsų šalies medikams. Gerų rezultatų nepasieksi, jei nėra viso kolektyvo sklandaus darbo. Gali būti genijus, bet jei aplinka nesupras, ką tu siūlai, ką darai, jei nedirbs petys į petį, gerų rezultatų bus sunku pasiekti arba netgi neįmanoma“, – įsitikinęs T. Bekeris.
T. Bekeris per 40 metų dirba urologijos ir chirurgijos srityse. Pustrečių metų (nuo 1988 metų) kartu su žmona pediatre Liuda Gražina Bekeriene dirbo Afrikoje, yra tekę darbuotis Ukrainoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Prancūzijoje.
Gydytojas juokavo, kad per tuos 40 metų bendraudamas su ligoniais tobulėjo ne tik kaip urologas ir chirurgas, bet ir kaip psichologas: „Per laiką ateina supratimas, ko žmogui reikia. Kartais reikia patylėti ir nieko nesakyti, nes žmogui pakanka pasimatymo su gydytoju. O kitam reikia labai daug pasakoti, ir jis vis tiek iš kabineto išeina su abejone. Nors aš ir chirurgas, bet mano darbe 50 procentų yra psichologijos, o iš jų gal 10 procentų yra teatro.“
T. Bekeris gimė ir augo Šiauliuose, netoli ligoninės. Prisimena, kad vaikystėje ligoninės teritorijoje su draugais žaisdavo futbolą. Apsisprendimą tapti gydytoju, ko gero, lėmė tai, kad Bekerių šeima draugavo su gydytojų šeima.
1973 metais T. Bekeris baigė Kauno medicinos instituto Medicinos fakultetą, kitais metais Respublikinėje Šiaulių ligoninėje baigė vienerių metų internatūrą chirurgijos srityje ir buvo paskirtas dirbti į Akmenę, tačiau po metų buvo perkeltas į Šiaulių ligoninę ir pradėjo dirbti Urologijos skyriuje gydytoju urologu.
„Mane labai domino visi nauji metodai, gilinausi į savo specialybę. Prisimenu, niekaip negalėjau suprasti vienos plastinės operacijos principo ir vien dėl tos operacijos važiavau mėnesiui į Charkovą, kur tais laikais ji buvo atliekama“, – pasakojo gydytojas.
Pasak T. Bekerio, tikras chirurgas – kad ir urologas, save specialistu gali pavadinti tik po 10 metų praktikos: „Tada jis turi supratimą apie viską, žino, ką operacija gali duoti gero, ko reiktų ieškoti. Gali rasti tai, ko gyvenime niekada nematęs, ir turi gebėti susiorientuoti. Gali būti labai gudrus, bet patirties niekas neįdeda į galvą – reikia savo rankomis apčiuopti, akimis pamatyti ir išgyventi.“
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
ĮVERTINIMAS: Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriaus vedėjui Tonarui Bekeriui suteiktas nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas. „Šį apdovanojimą priskiriu visam mūsų ligoninės kolektyvui ir netgi mūsų šalies medikams“, – sakė gydytojas.