
Naujausios
Treneris: „Jis padarydavo neįtikėtinus dalykus, tai būdavo kaip stebuklas“
Penktadienį Las Vegase, JAV, netikėtai mirė talentingas tekvondo sportininkas 19-metis Aurimas Klemas. Buvusio Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinio gyvybė užgeso kitą dieną po „US Open“ varžybų, kuriose pelnė penktąją vietą. Sekmadienį į Lietuvą sugrįžusiam sportininko treneriui Romualdui Montvidui dar sunku suvokti, kad vaikino, kurį treniravo daugiau kaip 10 metų, jau nebėra.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Apie blogiausia negalvojo
Pernai Aurimas tose pačiose varžybose tapo nugalėtoju, sukeldamas kitų šalių dalyviams didžiulią nuostabą. Pasak trenerio, daugelis turbūt tik tada sužinojo, kur yra Lietuva.
Šiemet sportininkas iškovojo dvi pergales, tačiau medalio nepelnė. Treneris „Šiaulių kraštui“ pasakojo, kad sportininkas dėl to nenusiminė, tikslas buvo pelnyti taškų. Laimėtos dvi kovos atnešė 4,5 taško, tad tikslas buvo pasiektas, ir Aurimas varžybomis buvo patenkintas.
Tragedijos rytą visi kartu – treneris, Aurimas ir tekvondo sportininkė Klaudija Tvaronavičiūtė – pusryčiavo. Aurimas buvo geros nuotaikos. Po pusryčių žadėjo nusimaudyti duše ir prisijungti prie treniruotės su Klaudija, kuri tą dieną turėjo dalyvauti varžybose.
„Aurimas niekada nevėluodavo, todėl sunerimau“, – pasakojo treneris. Nesulaukęs Aurimo, pakilo į vaikino kambarį, tačiau durų niekas neatidarė. Pagalvojo, kad tiesiog prasilenkė, bet grįžęs į salę Aurimo nerado. Kadangi Aurimo kambario rakto neturėjo, paprašė, kad viešbučio darbuotojai patikrintų, ar vaikinas yra kambaryje.
Būtent viešbučio darbuotojai ir rado Aurimą. Trenerio ilgą laiką niekas neprileido prie kambario ir nieko neaiškino. R. Montvidas sako, net minties neturėjęs, kad atsitiko blogiausia, galvojo, kad šiaip kažkoks nesusipratimas, gal vaikinas ką nors blogo padarė, nors tai jam visai nebūdinga. Nežinioje prabėgo trys valandos, kol galiausiai policijos pareigūnai pasakė, kas atsitiko, ir apklausė. Vėliau leido pamatyti ir atsisveikinti su Aurimu.
Pirminė mirties priežastis – sustojo širdis. Detalesnės išvados, trenerio žiniomis, turėtų parkeliauti kartu su velionio kūnu. Kol kas neaišku, kada tai bus.
Nuolat tikrindavosi sveikatą
Pasak trenerio, Aurimas kas keturi mėnesiai atlikdavo medicininę patikrą. Pastaroji buvo sausio 23 dieną. Kadangi tekvondo yra olimpinė sporto šaka, o Aurimas yra Lietuvos rinktinės narys, papildomą sveikatos patikrą prieš kiekvienas varžybas dar atlikdavo komandos gydytojas. Rezultatai visada būdavo geri. Nekėlė abejonių ir šį kartą.
R. Montvidas tikina, kad sportininkų sveikata komandos gydytojas rūpindavosi ir po varžybų: patikrindavo, patardavo, kaip atgauti jėgas, kokius krūvius taikyti treniruotėse.
Nors varžybų grafikas tekvondo sporto šakoje, ypač siekiant aukštų rezultatų, norint patekti į olimpiadą, yra gana įtemptas, nes reikia sukaupti tam tikrą taškų skaičių, tačiau, pasak R. Montvido, fiziniai krūviai treniruotėse ir varžybose nėra tokie dideli kaip kitose sporto šakose. Varžybos trunka tris kėlinius po dvi minutes, o treniruočių būdavo tik tiek, kiek būtinai reikia.
„Tai ne ištvermės sporto šaka, tai ne bėgimas, irklavimas, dviračiai, kur yra didžiuliai fiziniai krūviai. Čia labiau lemia taktika, greitis, reakcija. Aurimas dažnai laimėdavo pabaigoje, kai varžovas visiškai nesitikėdavo. Jis padarydavo neįtikėtinus dalykus, tai būdavo kaip stebuklas“, – sako treneris.
Pasauliniame reitinge, kuriame kvalifikuojami 1 500 tekvondo kovotojų, A. Klemas užėmė 17 poziciją. Kadangi sportininko pasiekimai sparčiai gerėjo, pernai jam buvo atlikti net keturi dopingo testai ir visi buvo neigiami. R. Montvidas sako, kad Aurimas netgi arbatas nuo peršalimo rinkdavosi atsargiai, atsiklausdavo gydytojų, ar jose nėra sportininkams draudžiamų preparatų.
Pasak trenerio, Aurimui sportas buvo visas jo gyvenimas, jis jokiais būdais nebūtų rizikavęs savo sportine karjera dėl dopingo.
A. Klemas buvo realus pretendentas į Tokijo olimpines žaidynes. Tekvondo sporto šakoje į olimpiadą patenkama pagal reitingą arba specialiame atrankos turnyre. Prieš trejus metus atrankos turnyre jis buvo per žingsnį nuo patekimo į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.
Užuojautos plaukia iš viso pasaulio
Užuojautos Aurimo šeimai ir vyresniajam broliui, taip pat tekvondo sportininkui Andriui, socialiniame tinkle „Facebook“ plaukia iš viso pasaulio.
Pasak R. Montvido, netgi užsieniečiai varžovai, kurie išdidžiai praeidavo pro Aurimą tarsi jo nepastebėdami, vos ne patys pirmieji parašė užuojautas. Vadinasi, sportininkas buvo žinomas, matomas, kėlė pagarbą.
Redakcijos archyvo nuotr.
Treneris Romualdas Montvidas Aurimą Klemą treniravo daugiau kaip 10 metų, mylėjo ir rūpinosi kaip savo sūnumi.
Aurimas Klemas atkakliai siekė tikslo – patekti į Tokijo olimpines žaidynes ir būti pirmuoju lietuviu tekvondo sportininku, patekusiu į jas.