
Naujausios
Ar jūs matėte vaiduoklį?
Juozas Krivickas 90 metų amžiaus, gyv. Vijolių kaime, Šiaulių valšč., kambaryje esant jo dukteriai ir dviem seserim, kurios pasižymi dievotumu ir prietaringumu, žiūrėdamas į kambario kerčią, prašneko: „Ar iš peklos tave čia atnešė tokią biaurybę?“ Į moterėlių klausimus, ką jis matąs, ligonis nieko neatsakė.
Būdamos prietaringos moterėlės pakabino ties ligonio lova šventą paveikslą, bet ligonis liepė jį nuimti. Po 5 min. ėmė langas judėti ir braškėti ir staiga iškrito laukan, nors buvo stipriai vinimis užtvirtintas. Moterėlės laukė griausmo, bet nesulaukusios vėl įdėjo langą į rėmus.
Kitą dieną ligonis mirė. Žmonės pasakoja, kad piktoji dvasia buvusi.
„Momentas“. 1929 m. kovo 9 d.
–
Naktį į Šiaulių miesto policiją atbėgo pusnuogis vyras, pasikišęs batus ir švarką po pažastimi, prašydamas jį išgelbėti nuo mirties, kurios jis ką tik išvengęs. Jis pareiškė esąs Simas Mačiulis. Į Šiaulius atvažiavęs reikalais ir apsinakvojęs pas Uršulę Jonuškaitę, Kapų 6. Naktį, kai jis nubudęs, į kambarį įėjusi nepažįstama moteriškė, apsisiautusi baltu apsiaustu. Pastovėjusi kiek kambary, ji palindusi po lovą ir pradėjusi ją kilnoti. Mačiulis taip išsigandęs, kad bijojęs net pajudėti. Vėliau moteriškė išsitraukusi ilgą peilį ir pradėjusi badyti sieną, vis artindamosi prie jo lovos.
Kai ji buvus netoli, jis šokęs iš lovos, pagriebęs drabužius ir atbėgęs policijon.
Į įvykio vietą tuoj nuvykusi policija kambary nieko nerado.
U.Jonuškaitei už priėmimą nakvoti pilietį ir jo neįregistravimą surašytas protokolas, kuris jau esąs trečias.
„Įdomus mūsų momentas“, 1938 m. Nr. 14.
Kas girdėti
Velykų šventėmis mirė Kazimieras Janavičius, Šiaulių Savitarpio Kredito Dr-jos direktorius. Nors velionis buvo dvarininkas, bet jam rūpėjo ir Lietuvos reikalai, jis džiaugėsi lietuvių džiaugsmais, liūdėjo jų nuliūdimais. Jis buvo vienas iš „Varpo“ draugijos įsteigėjų, jo vardu sutaisyta buvo ne viena jau plačiai pagarsėjusi „Šiaulių didžioji gegužinė“. Žodžiu, tai buvo tikras savo krašto pilietis. Dėl to jo vardą šiauliečiai ilgai minės.
–
Gruzdžiai. Uždarius viešąsias girtybės įstaigas, girtuokliavimas nesusimažino, nes vieton jų atsirado slaptųjų smūklių. Geria ne tik vyrai, bet atsirado net ir keletas merginų. Ir kaip joms nesarmata?!
Kortavimas iš pinigų taip pat labai prasiplatinęs. Laikraščių mažai kas teskaito.
–
Papilė. Uždarius valdžiai girtybės įstaigas, žmonės pradėjo labiau lankyti arbatines, kad susišildžius ir su vienu ar kitu kokį reikalą atlikus. Matydami, kad neblogai klojasi arbatinėse, pradėjo ir daugiau jų atidarinėti. Papilėje dabar yra 8 arbatinės.
„Lietuvos ūkininkas“, 1915 m. Nr. 8.
Patarkit, ką daryti?
1929 m. Žagarėj buvo susidaręs komitetas pastatyti Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmečio paminklą. Pinigai paminklui buvo renkami ir nemaža buvo jų surinkta. Jau praėjo penki metai, o paminklo nematyt. Žagariečių tarpe dėl to yra spėliojimų.
Patarkit, ką daryti?
Paminklui Statyti komitetas
–
Rudeniop vilkai vėl pradėjo siausti. Štai Šiaulių valšč. vieno ūkininko sudraskė kelias avis. Vilkų šioje apylinkėje tenka matyti ir dieną.
Patarkit, ką daryti?
Šiaulių medžioklės Draugijos
Išpirko „N. Š. Naujienas“
Ketvirtadienį vos pasirodė „Naujausios Šiaulių naujienos“ su „Jaunimiečiu“ ir tuoj buvo parduotos. Supirko jas policijos valdininkai.
Mažas netikslumas
Praeitam „Kl“ nr. koresp. „Radviliškio naujienos“ įsibrovė nemaloni klaida: korespond. autorius sąmoningai iškraipęs vieno gerai žinomo asmens pavardę į „Krasavicą“, parašė, kad neva jis steigiąs lenkų kalbos kursus, atseit. šnekąs lenkiškai.
Pasirodė visa tai piktas asmeniško įskaudinimo „juokas“. Paliestas koresp. asmuo yra geras lietuvis. Visą tai skaitau savo pareiga atitaisyti.
Ateity nuoširdžiai prašau visų bendradarbių vengti asmeniškumų, pikto ir užgaulingo juoko. Tatai palikime įvairiems „Botagams“.
A.S.Vesta.
„Kl“. Redaktorius
Stilius ir kalba netaisyti. Parengta iš Viliaus Purono senosios spaudos publikacijų rinkinio.