
Naujausios
"Mes – Šiauliai"
"Mes – Šiauliai, ir tą pasakėme seniai – prieš 25 metus", – sveikino per atidarymą visus Pranas Trijonis, klubo "Juonė pastogė" įkūrėjas ir ilgametis vadovas.
Festivalis "Ant rubežiaus" tradiciškai vyksta legendinėje vietoje Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare – mat sakoma, jog būtent čia eina riba tarp Žemaitijos ir Aukštaitijos.
Festivalis rengiamas kasmet nuo 1995 metų ir skiriamas plačiai visuomenei – nuo šeimų, jaunimo iki senjorų.
"Man nė nereikia eiti į festivalį, jis ateina pas mane, nes aš bulvare gyvenu, – pasidalija viena šiaulietė. – Muzika smagi – nė kiek netrukdo."
Šiemet ne tik liaudiškos muzikos ansambliai pasirodo. Dalyvauja folk, country, blues, rock ir populiarios muzikos atlikėjai iš Lietuvos ir Latvijos. Panoro dalyvauti ir grupė "Pamesta klumpė" iš Australijos, viešinti Lietuvoje.
Šiandien, penktadienį, didžiojoje festivalio scenoje skambės "Juonė pastogė" jubiliejiniai koncertai – nuo 16 iki 22 valandos. Gros nuo klubo neatsiejamas kaimiškos muzikos ansamblis "Jonis", pasirodys vaikų dainavimo studija "Svirplys", grupė "Vairas", "Daumantų muzikantai", "Road Band" ir kiti Lietuvos ansambliai bei svečiai iš Latvijos "Dakota", "Zinges brali", "Jauna diena".

Šeštadienis atiduodamas liaudiškai muzikai. Gros, dainuos publikos mėgstami ir populiarūs Lietuvos ansambliai, kapelos, muzikantai. Tarp jų – "Šiaulių bočiai", "Venta" "Mingūnai", "Bijotaičiai", "Dainoriai".
Iš viso festivalyje pasirodys apie trisdešimt kolektyvų.

Šiųmetinis rekordininkas – pats klubas
Šiaulius garsinantis, meistiečius festivaliais išjudinantis, visos Lietuvos ir ne tik Lietuvos muzikantus pritraukiantis klubas "Juonė pastogė" yra ilgiausiai šalyje gyvuojantis muzikinis klubas.
"Mūsų jubiliejus – tai šiųmetinis festivalio rekordas, – sakė "Šiaulių kraštui" P. Trijonis. – Klubą atidarėme 1994 metais, idėją parsivežėme iš JAV, kur 1992 metais koncertavome su "Joniu", ir pamatėme, kaip ten veikia kantri klubai. Anksčiau už mus įsisteigė tik Vilniaus muzikinis klubas "Langas", bet jis seniai užsidarė."
1995 metais jau buvo surengti du festivaliai "Ant rubežiaus" ir "Country Joninės". Nuo to laiko klubas iš viso surengė 111 festivalių, akcijų ir didesnių renginių. Tarp jų tokie, kaip "Šerifo atostogos", kurios tapo "keliaujančiu festivaliu" per kraštą ir skambėjo net Zoknių aerodrome kartu su grupe "Boney M".
P.Trijonis pabrėžia ir kitą "riebų" faktą: "Juonė pastogėje" skambėjo apie 3 600 gyvos muzikos vakarėlių.
Daug atlikėjų būtent čia pradėjo savo koncertinę veiklą. Čia grojo Vytautas Babravičius, Kostas Smoriginas, Virgis Stakėnas, Gytis Paškevičius, Arina, "Pelenai", "Saulės kliošas", "Poliarizuoti stiklai", I. Berinas su grupe, "Rondo", "Studija" , "Tobasco" ir daug kitų.
Ketvirtadieniais klubas rengia nemokamus vakarėlius senjorams, o sekmadienį – popietes vaikams.
Festivalyje "Ant rubežiaus" buvo registruoti net 9 Lietuvos rekordai. Tarp jų – ilgiausio miestelėnų stalo, kurio ilgis buvo 159 metrai ir 80 centrimetrų, didžiausios kaubojiškos odinės skrybėlės, 1 000 kg grybų sriubos, sunkiausio kantri dviračio, gausiausio bandonininkų, armonikininkų ir mandolininkų orkestro, kuriame grojo 85 muzikantai.
"Galiu tik pasidžiaugti, kad klube "Juonė pastogė" dirba šaunus kolektyvas, – sako P.Trijonis. – Yra darbuotojų, kurie dirba visus 20–25 metus, o vasarą darbo suteikiame ir studentams, moksleiviams."
Pasidžiaugia, kad klube direktoriumi dirba sūnus Andrius Trijonis: "Atėjo dirbti baigęs universitetą, tada buvo 2009-ieji krizės metai. Buvo drąsus, nebijojo rizikuoti ir jau dešimt metų sėkmingai dirba".
"Kai klubas kūrėsi, Lietuvoje kultūra merdėjo, Savivaldybė išnuomojo mums apleistą pastatą ir sklypą, kuriame viską patys sukūrėme, padarėme – daug širdies įdėta", – prisimena P. Trijonis.
"Per tuos 25 metus "Juonė pastogė" tapo muzikantų namais – tai yra svarbiausia, – pabrėžia klubo įkūrėjas. – Pasakai: "Šiauliai" ir visi žino, jog čia yra "Juonis", "Vairas", "Juonė pastogė". Todėl, kai dabar meras sako: "Aš esu Šiauliai", primenu, jog seniai esame pasakę: "Mes esame Šiauliai."