
Naujausios
Keturios parodos
Į redakciją A. Visockis atsineša sunkų nešulį: pastarųjų metų parodų, kuriose dalyvavo, katalogus.
Šiuo metu dailininko kūrybą galima pamatyti keturiose parodose.
Šaukėnuose, Kultūros centre, eksponuojami plenero, kuriame dalyvavo ir daugiau šiauliečių, kūriniai. Šaukėnai šiemet mini 520 metų jubiliejų.
Iki rugsėjo 1 dienos Jūrmaloje veiks tarptautinė konkursinė paroda „Štormas“.
Marinistinėje parodoje dalyvauja apie 150 dailininkų, iš jų apie 120 latvių, lietuvių – apie dešimt.
„Patekau į parodą su puantilizmu. Pateikiau paradoksalų darbą: senoviški laiptai, stichiškai sugriauti, pasenę, turintys potekstę – ne tiek jūriškos audros, kiek gyvenimiškos. Kitų autorių darbai buvo nuo hiperrealistinių iki abstrakčių, amplitudė labai plati“, – sako parodos atidaryme Jūrmaloje dalyvavęs šiaulietis.
Dar viena konkursinė paroda veikia Vilniuje, galerijoje „Arka“, ji skirta Baltijos kelio 30-mečiui atminti. Planuojama, kad vėliau ši paroda keliaus į Tartu (Estija) ir Rygą (Latvija).
„Tai – dvasinis-kūrybinis akvarelistų susijungimas“, – sako A. Visockis. Baltijos keliui skirtoje parodoje eksponuojamas šiauliečio paveikslas „Laisvės ir tikėjimo paminklai“.
Kryžių kalno asociacijos pagrindu dailininkas akvarele sukūrė apšviestus kryžius – ne realistiškai, bet asociatyviai matomus, beveik abstrahuotus.
Dar viena A. Visockio kūrybos kelionių kryptis – Italija. Šiaulietis penktą kartą dalyvavo Fabriano mieste vykstančiame festivalyje „Fabriano in Aquarello“.
„Italai turi puikias tradicijas, sukviečia pasaulio dailininkus akvarelininkus. Buvo atvykusios 76 šalys, 2 500 dalyvių iš viso pasaulio: Šri Lankos, Australijos, Amerikos... Iš Lietuvos buvo dešimt dalyvių. Eksponuojami darbai balansuoja nuo realistinių iki abstraktesnių“, – sako A. Visockis.
Senąja architektūra žavinčiame Fabriane buvo daug ir įvairaus meninio, kultūrinio vyksmo. Parodos veikė bažnyčiose, iš viso pasaulio atkeliavę dailininkai ir meno mylėtojai dalyvavo susitikimuose, diskusijose, kūrė ekspromtu gatvėje.
Fabriane eksponuojama A. Visockio akvarelė „Vikingų istorija“, įkvėpta švedų laivo „Vaza“ Stokholme. Anksčiau šis darbas buvo rodytas parodoje Karlshrune prie Malmės.
Savo kūrybą Fabriano mieste pristatė ir dar du šiauliečiai: Viktorija Visockytė („Akvariumas“) ir Algirdas Zibolis („Nerūpestinga vasara“).
Prasmė – žmonių santykis
A. Visockiui parodomis aktyvūs buvo ir praėjusieji metai. Dailininkas kūrybą eksponavo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtose parodose Plungėje, Oginskių rūmuose, Vilniaus nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Gariūnuose.
Pernai buvo minimos ir Tėvo Stanislovo šimtosios gimimo metinės, šiai asmenybei skirta paroda lankė įvairius Lietuvos miestus. Parodoje buvo ir du A. Visockio kūriniai: Šaukėnų įkvėpti „Vartai“ ir „Vakaro šviesa“.
Dailininkas dalyvavo ir parodose Kaune – „Be grimo“, akvarelės bienalėje „Baltijos tiltai“. Kasmet kūrinius pristato tradicinėje Šiaulių dailininkų parodoje.
Malonus kūrybos įvertinimas – Rimanto Dichavičiaus sudarytame albume „Laisvės paženklinti“ publikuojami A. Visockio ir jo žmonos Aldonos Visockienės darbai.
„Galima klausti, ko tu, Visocki, dar vis lendi, darai. Bet kol gali – kaip Renuaras, kuris dirbo iki paskutinių metų, kai teptukai buvo pririšti prie pirštų, nes buvo paralyžiuota ranka“, – šypsosi dailininkas.
A. Visockis su keramike žmona A. Visockiene Šiauliuose yra sukūrę ne vieną interjerą.
„Bet akvarelė imponuoja – įsimylėjau, likau, traukia. Taip pat sudomino ir tarptautiniai suėjimai, pamatymai. Gana drąsiai sakyčiau, kad tarptautiniu mastu, tiek Indijoje, tiek Balkanų šalyse, Italijoje, Vokietijoje, labai daug renginių skiriama akvarelei“, – sako A. Visockis.
Anksčiau dailininkui prioritetas buvo spalvos, vidinė asmenybės išraiška.
„Tai lieka labai svarbu, bet dabar kyla klausimas, dėl ko? Man prasmė yra žmonių santykis. Paveikslas išprovokuoja esminį gyvenimo analizavimą su skirtingais požiūriais ir išraiškomis. Tai ir yra, man atrodo, didelis meno uždavinys.“
Žemaičių kūryba
Rugsėjo 6 dieną, per „Šiaulių dienas“, Šiaulių universiteto Dailės galerijoje bus atidaryta šiauliečių žemaičių kūrybos paroda. Šie metai – Žemaitijos metai.
Parodą organizuoja Šv. Kazimiero ordino Šiaulių komtūras Kazimieras Alminas, parodos kuratorius – šio ordino narys A. Visockis.
Organizatoriai turėjo idėją parodą rengti Zubovų rūmuose, kur anksčiau veikė Menų fakultetas, iš kurio išėjo daug žinomų dailininkų, bet šios minties kol kas teko atsisakyti.
Planuojama, kad šiauliečių žemaičių parodoje bus pristatyta apie 18 autorių. Bus neužmiršti išėjusieji anapilin: Donatas Lukoševičius, Romanas Vilkauskas, Vaclovas Zigmantas.
Planuojama išleisti ir parodos katalogą.