Į darbuotojų sveikatą investavo šimtus tūkstančių, tačiau visų užsakymų atlikti nespėja

Į darbuotojų sveikatą investavo šimtus tūkstančių, tačiau visų užsakymų atlikti nespėja

Į dar­buo­to­jų svei­ka­tą in­ves­ta­vo šim­tus tūks­tan­čių, ta­čiau vi­sų už­sa­ky­mų at­lik­ti ne­spė­ja

Dau­giau nei de­šimt­me­tį iš­ma­niuo­sius sta­lus Šiau­liuo­se ga­mi­nan­ti įmo­nė „ROL/Statga“ spė­jo iš­si­plės­ti dau­giau nei dvi­gu­bai. Vis dėl­to šian­dien iš­ma­nių­jų bal­dų ly­de­rė ne­ga­li iš­nau­do­ti vi­so sa­vo ga­my­bos po­ten­cia­lo, mat su­si­dū­rė su dar­bo jė­gos sto­ka Šiau­liuo­se.

Dar lapk­ri­tį veik­los de­šimt­me­tį šven­tu­si, vie­na spar­čiau­siai au­gan­čių Lie­tu­vos bend­ro­vių sa­vo ga­my­bos plo­tus plė­tė dau­giau nei dvi­gu­bai. Tuo tar­pu per tą lai­ką iš­ma­nių­jų sta­lų sto­vų ir ino­va­ty­vios pre­ky­bos įran­gos par­da­vi­mų pa­ja­mos išau­go be­veik 30 kar­tų.

„Per pa­sta­ruo­sius pen­ke­rius me­tus „ROL/Statga“ veik­los apim­tys išau­go de­šim­te­rio­pai, to­dėl pri­va­lo­me tęs­ti sa­vo sėk­mės is­to­ri­ją. Ši­to siek­si­me vys­ty­da­mi sto­vų iš­ma­niems sta­lams ir ino­va­ty­vios pre­ky­bi­nės įran­gos ga­my­bos pro­jek­tus. Tre­čio­jo plėt­ros eta­po me­tu iš­kil­sian­čio­je ga­myk­lo­je vys­ty­si­me pre­ky­bi­nės įran­gos kom­po­nen­tų vers­lą“, – per­nai kal­bė­jo bend­ro­vės „ROL/Statga“ va­do­vas Ry­tis Di­jo­kas.

Su­val­dė dar­buo­to­jų kai­tą

Vis dėl­to 2014 me­tais bend­ro­vei rei­kė­jo spręs­ti ne tik au­gan­čių už­sa­ky­mų su­val­dy­mą. Tais me­tais dar­buo­to­jų kai­tos ro­dik­lis sie­kė 48 pro­c., to­dėl pra­dė­ta įgy­ven­din­ti Dar­bo są­ly­gų ge­ri­ni­mo pro­gra­ma. Kaip pa­sa­ko­ja „ROL/Statga“ per­so­na­lo sky­riaus va­do­vė Ju­li­ja Bart­kie­nė, iš pra­džių pa­dė­tis kei­tė­si lė­tai, ta­čiau per me­tus nuo­sek­laus dar­bo dar­buo­to­jų kai­tą pa­vy­ko su­ma­žin­ti, o šian­dien šis ro­dik­lis su­da­ro tik 8 pro­c., o tai reiš­kia na­tū­ra­lią dar­buo­to­jų kai­tą.

J. Bart­kie­nė pa­ste­bi, kad dar­buo­to­jai pa­si­lie­ka dirb­ti įmo­nė­je dėl at­sa­kin­go po­žiū­rio į juos. Spar­čiai be­si­vys­tan­čio­je įmo­nė­je jau nuo 2011 me­tų pra­dė­ta vyk­dy­ti me­ta­lo ir ab­ra­zy­vi­nių dul­kių bei su­vi­ri­ni­mo ae­ro­zo­liu po­vei­kio dar­buo­to­jų svei­ka­tai ma­ži­ni­mo pro­gra­ma. Įmo­nės ge­ra sau­gių dar­bo vie­tų kū­ri­mo pra­kti­ka ne­li­ko ne­pas­te­bė­ta ir jau 2012 me­tais Eu­ro­pos sau­gos ir svei­ka­tos dar­be agen­tū­ra ( EU – OS­HA) ap­do­va­no­jo įmo­nę už „Ge­ros pra­kti­kos sklai­dą dar­buo­to­jų svei­ka­tos ir sau­gos sri­ty­je“.

Bend­ra­dar­biau­jant su kom­pa­ni­ja „3M Lie­tu­va“ bu­vo at­lik­ti ban­dy­mai ir ras­tas spren­di­mas šiems ri­zi­kos veiks­niams efek­ty­viai su­ma­žin­ti. Gre­ta ko­lek­ty­vi­nių ap­sau­gos prie­mo­nių, pa­vyz­džiui, iš­trau­kia­mo­sios ven­ti­lia­ci­jos, pa­nau­do­tos efek­ty­vios ir ino­va­ty­vios as­me­ni­nės ap­sau­gos prie­mo­nės – kvė­pa­vi­mo ta­kų ap­sau­gos sis­te­mos.

Su­vi­rin­to­jas su oro va­ly­mo ir tie­ki­mo sis­te­ma.

Die­giant nau­jas kvė­pa­vi­mo ta­kų ap­sau­gos prie­mo­nes bu­vo at­lik­ti che­mi­niai oro ty­ri­mai šli­fuo­to­jų, su­vi­rin­to­jų ir ki­to­se dar­bo vie­to­se. Ty­ri­mų re­zul­ta­tai pa­tvir­ti­no in­ves­ta­vi­mo į dar­buo­to­jų kvė­pa­vi­mo ta­kų ap­sau­gos prie­mo­nių tiks­lin­gu­mą ir eko­no­mi­nį efek­ty­vu­mą bei mo­ra­li­nį dar­buo­to­jų pa­si­ten­ki­ni­mą. Pa­vyz­džiui, šli­fuo­to­jo dar­bo vie­to­je nau­do­ja­mas oro filt­ra­vi­mo įren­gi­nys oro už­terš­tu­mo me­ta­lo ir ab­ra­zy­vi­nė­mis dul­kė­mis su­ma­ži­na 49 kar­tus, o su­vi­rin­to­jo dar­bo vie­to­je oro už­terš­tu­mas su­vi­ri­ni­mo ae­ro­zo­liais su­ma­žė­ja 8 kar­tus.

Vie­no to­kio oro va­ly­mo įren­gi­nio kai­na apie 1 000 eu­rų. Įmo­nė dau­giau nei šim­to to­kių as­me­ni­nių ap­sau­gos prie­mo­nių įsi­gi­ji­mui jau yra in­ves­ta­vu­si per 100 tūks­tan­čių eu­rų.

Šli­fuo­to­jas su oro va­ly­mo ir tie­ki­mo sis­te­ma.

Neiš­nau­do­ja po­ten­cia­lo

Aki­vaiz­du, kad įmo­nė pa­si­rū­pi­no esa­mų dar­buo­to­jų svei­ka­ta, ta­čiau di­dė­jan­ti emig­ra­ci­ja re­gio­nuo­se pri­ver­tė su­si­dur­ti su dar vie­na pro­ble­ma. Šiuo me­tu „ROL/Statga“ gau­na be­ga­les iš­ma­nių­jų bal­dų už­sa­ky­mų, ta­čiau ne­spė­ja vi­sų vyk­dy­ti ir neiš­nau­do­ja vi­so ga­myk­los po­ten­cia­lo. Di­džiau­sias ri­bo­jan­tis veiks­nys yra kva­li­fi­kuo­tų dar­buo­to­jų trū­ku­mas.

Pas­ku­ti­niu me­tu už­sa­ky­mai dau­giau­sia strin­ga dėl me­ta­lo šli­fuo­to­jų, su­vi­rin­to­jų bei pre­ky­bi­nės įran­gos su­rin­kė­jų trū­ku­mo. Įmo­nės at­sto­vai pa­ste­bi, kad Lie­tu­vos re­gio­nai ga­lė­tų žy­miai grei­čiau plės­tis, mat jie ne­sto­ko­ja di­de­lių už­sa­ky­mų ir drą­siai žvel­gia į ga­my­bos plėt­rą. Vis dėl­to už­sa­ky­mai be­veik vi­so­se sėk­min­go­se įmo­nė­se strin­ga bū­tent dėl kva­li­fi­kuo­tų dar­buo­to­jų sto­kos.

Da­žy­to­jas su oro va­ly­mo ir tie­ki­mo sis­te­ma.

Šiuo me­tu „ROL/Statga“ yra vie­na di­džiau­sių šve­dų ka­pi­ta­lo įmo­nių Lie­tu­vo­je, ga­mi­nan­ti pre­kės ženk­lams „BE­NU“, „EFG“, „H&M“, „IKEA“, „KNOLL“, „MAR­TE­LA“, „MARKS & SPEN­CER“ ir ki­tiems. Prio­ri­te­ti­nės bend­ro­vės rin­kos yra JAV, Skan­di­na­vi­jos bei Be­ne­liuk­so ša­lys. Ino­va­ty­vūs ga­mi­niai šio­je įmo­nė­je ga­mi­na­mi to­kio­mis pa­čio­mis stak­lė­mis, ko­kios nau­do­ja­mos JAV kos­mo­so pra­mo­nė­je bei „For­mu­lės-1“ bo­li­dų ga­my­bai.

Apie 96 pro­c. pro­duk­ci­jos įmo­nė eks­por­tuo­ja. Šiuo me­tu jo­je dir­ba 375 žmo­nės. Per­nai bend­ro­vės pa­ja­mos sie­kė 63,5 mln. eu­rų.

Parengta bendradarbiaujant su „ROL/Statga“

http://www.statga.lt/ROL-STATGA/Kontaktai/Karjera