Įsi­ga­lios rei­ka­la­vi­mai gy­vū­nų vieš­bu­čiams

Įsi­ga­lios rei­ka­la­vi­mai gy­vū­nų vieš­bu­čiams

Įsi­ga­lios rei­ka­la­vi­mai gy­vū­nų vieš­bu­čiams

Nuo lapk­ri­čio 1-osios įsi­ga­lio­ja Ve­te­ri­na­ri­jos rei­ka­la­vi­mai gy­vū­nų au­gin­ti­nių vieš­bu­čiams.

Pa­sak Vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos (VMVT), ša­lies gy­ven­to­jams vis daž­niau ke­liau­jant po už­sie­nio ša­lis, dau­gė­ja no­rin­čių sa­vo au­gin­ti­nius pa­lik­ti gy­vū­nų vieš­bu­ty­je ir vis dau­giau lie­tu­vių čia ma­to vers­lo ga­li­my­bes. Ta­čiau to­kia veik­la ga­li­ma už­siim­ti tik lai­kan­tis tam tik­rų rei­ka­la­vi­mų.

„Sie­kiant už­tik­rin­ti gy­vū­nų vieš­bu­čiuo­se lai­ko­mų au­gin­ti­nių ge­ro­vę, VMVT pir­mą kar­tą nu­sta­tė spe­cia­liuo­sius rei­ka­la­vi­mus šia veik­la už­sii­man­tiems as­me­nims. To­kiu tei­si­niu re­gu­lia­vi­mu sie­kia­ma pa­dė­ti iš­veng­ti pa­slau­gas tei­kian­čių ir jo­mis be­si­nau­do­jan­čių as­me­nų gin­čų, pa­leng­vin­ti iš­ky­lan­čių pro­ble­mų spren­di­mą“, – sa­ko VMVT Gy­vū­nų svei­ka­tin­gu­mo ir ge­ro­vės sky­riaus ve­dė­jo pa­va­duo­to­ja Ra­sa Si­rut­kai­ty­tė.

Pa­sak R. Si­rut­kai­ty­tės, rei­ka­la­vi­muo­se vieš­bu­čių sa­vi­nin­kams ir as­me­nims, tei­kian­tiems ap­gy­ven­di­ni­mo pa­slau­gas, nu­ro­dy­ta, kaip tu­ri bū­ti įreng­tos gy­vū­nų lai­ky­mo pa­tal­pos, te­ri­to­ri­ja, kaip lai­ky­ti, pri­žiū­rė­ti gy­vū­nus, už­tik­rin­ti jų svei­ka­tin­gu­mo są­ly­gas.

Pa­gal pa­tvir­tin­tą tvar­ką, prieš pra­de­dant šią veik­lą, vers­li­nin­kai pri­va­lo gau­ti ve­te­ri­na­ri­nio pa­tvir­ti­ni­mo nu­me­rius te­ri­to­ri­nė­se VMVT. Nu­me­riai bus su­tei­kia­mi tik ins­pek­to­riams įver­ti­nus vieš­bu­čių ar ki­tų lai­ky­mo pa­tal­pų ir nu­ma­to­mos veik­los ati­tik­tį tei­sės ak­tų rei­ka­la­vi­mams.

R. Si­rut­kai­ty­tė at­krei­pia dė­me­sį, kad vis dar pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai no­rin­tys pa­si­pel­ny­ti, neat­sa­kin­gi as­me­nys ver­čia­si ne­tei­sė­ta veik­la ir siū­lo abe­jo­ti­no pa­ti­ki­mu­mo gy­vū­nų ap­gy­ven­di­ni­mo pa­slau­gas. Žmo­nės, pa­ti­kin­tys sa­vo au­gin­ti­nių prie­žiū­rą to­kiems as­me­nims, ri­zi­kuo­ja jų svei­ka­ta ir ga­li bū­ti ap­gau­ti.

Gy­vū­nų sa­vi­nin­kai, prieš pa­lik­da­mi sa­vo au­gin­ti­nius, tu­rė­tų įsi­ti­kin­ti, kad tei­kian­tis pa­slau­gas as­muo tu­ri ži­nių apie gy­vū­nų prie­žiū­rą, o lai­ky­mo vie­ta ve­te­ri­na­rų pa­tvir­tin­ta ir ati­tin­ka gy­vū­nų ge­ro­vės rei­ka­la­vi­mus.

Anot R. Si­rut­kai­ty­tės, daž­nam gy­vū­nui vien ap­lin­kos pa­kei­ti­mas, ypač kai ša­lia nė­ra šei­mi­nin­kų, ke­lia stre­są, dėl to jis ga­li su­ne­ga­luo­ti. Au­gin­ti­nis ga­li ne­tek­ti ape­ti­to, bū­ti apa­tiš­kas ar­ba la­bai ner­vin­gas ir ag­re­sy­vus, su­si­ža­lo­ti. Be to, jei­gu gy­vū­nai ne­vak­ci­nuo­ti ir lai­ko­mi kar­tu su ser­gan­čiais, ky­la už­kre­čia­mų­jų li­gų ri­zi­ka.

EL­TA, „Šiau­lių kraš­to“ inf.

EPA-EL­TA nuo­tr.

KE­LIO­NĖS: Iš­va­žiuo­da­mi į ke­lio­nes, ne vi­sa­da kar­tu ga­li­me pa­siim­ti sa­vo au­gin­ti­nius.