Joniškio butų kainos vejasi Šiaulius

Joniškio butų kainos vejasi Šiaulius

Jo­niš­kio bu­tų kai­nos ve­ja­si Šiau­lius

Nuo eu­ro įve­di­mo Jo­niš­kio ra­jo­ne būs­tų kai­nos ge­ro­kai pa­ki­lo ir pa­sie­kė prieš­kri­zi­nį ly­gį. Dvie­jų kam­ba­rių bu­tas Jo­niš­kio mies­te jau kai­nuo­ja 20 tūks­tan­čių eu­rų, nors ne­t Šiau­liuo­se ga­li­ma ras­ti to­kio pat dy­džio ne bend­ra­bu­čio ti­po bu­tų už 25 tūks­tan­čius eu­rų. Taip tei­gia Jo­niš­ky­je vei­kian­čios ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to agen­tū­ros „Pe­fi­tas“ va­do­vas Ri­man­tas Pet­rai­tis, ku­rio nuo­mo­ne, kol bus pa­klau­sa, tol bus ir ati­tin­ka­ma pa­siū­la.

Lo­re­ta RIPS­KY­TĖ

loretar@skrastas.lt

Ar­tė­ja­me prie 2008 me­tų ly­gio

Nors dėl di­des­nio mirš­ta­mu­mo nei gims­ta­mu­mo ir emig­ra­ci­jos gy­ven­to­jų ma­žė­ja, būs­tų kai­nos Jo­niš­ky­je ne tik ne­kren­ta, bet ne­tgi ge­ro­kai pa­ki­lo nuo 2015-ųjų, Lie­tu­vai įsi­ve­dus nau­ją va­liu­tą – eu­rą.

„Mak­si­ma­lus būs­to kai­nų au­gi­mas bu­vo pa­siek­tas 2008 me­tais, kai už kvad­ra­ti­nį met­rą būs­to bu­vo pra­šo­ma iki 1300 li­tų. Da­bar mes vėl prie to pa­ties ly­gio priar­tė­jo­me. Stip­rų nuo­smū­kį ste­bė­jo­me tik­tai per kri­zę, nuo 2009 iki maž­daug 2011 me­tų, ka­da už kvad­ra­ti­nį met­rą bu­vo pra­šo­ma tik iki 600 li­tų. Po to ku­rį lai­ką bu­vo šti­lis, o pa­skui kai­nos šo­vė į vir­šų.

Jo­niš­ky­je stan­dar­ti­nis nor­ma­lus dvie­jų kam­ba­rių bu­tas jau kai­nuo­ja 20 tūks­tan­čių eu­rų (svy­ruo­ja kai­na nuo 15 iki 25 tūks­tan­čių). Net­ Šiau­liuo­se ne­di­de­lį dvie­jų kam­ba­rių bu­tą, ku­ris tik šiek tiek pra­stes­nės būk­lės, ga­li­ma įsi­gy­ti už 25 tūks­tan­čius eu­rų. Esu tar­pi­nin­ka­vęs to­kiems san­dė­riams. Nors įpras­tai Jo­niš­kio bu­tų kai­nos maž­daug treč­da­liu mažesnės nei Šiau­liuo­se“, – „Šiau­lių kraš­tui“ sa­kė Jo­niš­ky­je vei­kian­čios ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to agen­tū­ros „Pe­fi­tas“ sa­vi­nin­kas Ri­man­tas Pet­rai­tis.

Tri­jų ir dvie­jų kam­ba­rių bu­tų kai­nos Jo­niš­ky­je pa­na­šios, bet la­biau­siai pa­gei­dau­ja­ma 1–2 kam­ba­rių ir to­kie būs­tai, jei tik tvar­kin­gi, il­gai pir­kė­jų ne­lau­kia.

Na­mų kai­nos iš­li­ko sta­bi­les­nės

Na­mų kai­nos taip dras­tiš­kai, kaip bu­tų, ne­svy­ra­vo, iš­li­ko la­biau sta­bi­lios, nes jų pa­siū­la ne­ma­žė­ja. Ta­čiau pir­kė­jai tu­ri tam tik­rų rei­ka­la­vi­mų: no­ri­ma vie­no aukš­to na­mo, be jo­kių iš­kel­tų rū­sių, bent su pa­grin­di­niais pa­to­gu­mais – van­den­tie­kiu, ka­na­li­za­ci­ja. Ste­bi­ma įdo­mi ten­den­ci­ja: ma­žes­nio plo­to gy­ve­na­ma­sis na­mas ga­li kai­nuo­ti dau­giau nei di­des­nis, kai Vil­niu­je ar­ba Kau­ne kai­na tie­sio­giai pri­klau­so nuo būs­to dy­džio.

Da­lis žmo­nių no­ri pirk­ti būs­tą iš­si­mo­kė­ti­nai per 1–2 me­tus. O tie, ku­rie tu­ri pa­kan­ka­mai pi­ni­gų, ga­li sau leis­ti, la­biau lin­kę sta­ty­tis nau­ją na­mą nei įsi­gi­ję se­ną re­no­vuo­ti. Ka­pi­ta­li­nis re­mon­tas dau­ge­liui at­ro­do per­ne­lyg di­de­lė in­ves­ti­ci­ja.

Pa­sak R. Pet­rai­čio, da­lis Jo­niš­kio ra­jo­no gy­ven­to­jų, ku­rie emig­ra­vo prieš eu­ro įve­di­mą čia tu­rė­da­mi bu­tus, pa­skui juos par­da­vė. Bet šie­met ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to agen­tū­ro­je jau su­lauk­ta ki­to­kių „pir­mų­jų kregž­džių“ – emig­ran­tų, ku­rie pir­ko na­mą ar­ba bu­tą Jo­niš­ky­je.

„Žmo­nės, tu­rė­da­mi pi­ni­gų, in­ves­tuo­ja, kad tu­rė­tų per ato­sto­gas grį­žę į Lie­tu­vą kur ap­si­sto­ti nuo­sa­va­me at­ski­ra­me būs­te. Ka­dan­gi ban­kuo­se lai­ky­ti pi­ni­gus da­bar ne­pel­nin­ga, ma­žos pa­lū­ka­nos, ge­riau pirk­ti ne­kil­no­ja­mą tur­tą ir, pa­vyz­džiui, jį iš­nuo­mo­ti“, – sa­ko ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to agen­tū­ros sa­vi­ni­nin­kas.

Bran­giau nei Ak­me­nė­je ar Pak­ruo­jy­je

Jis pa­ste­bi, kad Jo­niš­ky­je bu­tų kai­nos vis dar dvi­gu­bai di­des­nės nei kai­my­ni­nia­me Ak­me­nės ra­jo­ne, nors pa­sta­ro­jo rin­ka at­gy­ja dėl at­vyks­tan­čių ir įsi­ku­rian­čių uk­rai­nie­čių. Pak­ruo­jo ra­jo­ne bu­tai taip pat tru­pu­tį pi­ges­ni.

„Sun­ku pa­sa­ky­ti, kas tai le­mia. Ta­čiau, kol yra pa­klau­sa, tol kai­nos ne­kris“, – įsi­ti­ki­nęs ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to pre­ky­ba už­sii­man­tis vers­li­nin­kas.

Jo­niš­kie­tis sa­ko, ka­d sta­bi­liau­sia in­ves­ti­ci­ja yra įsi­gy­ti že­mės, nes jos kai­na vi­są lai­ką po tru­pu­tį ki­lo, o įve­dus eu­rą pa­di­dė­jo dras­tiš­kai. Jo­niš­kio ra­jo­ne už hek­ta­rą že­mės ūkio pa­skir­ties že­mės stan­dar­tiš­kai pra­šo­ma 7000 eu­rų. Kai­nos svy­ra­vi­mai pri­klau­so nuo vie­tos, skly­po dy­džio, pri­va­žia­vi­mo ga­li­my­bių, na­šu­mo ba­lo.

Au­to­rės nuo­tr.

Ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to agen­tū­ros „Pe­fi­tas“ va­do­vas Ri­man­tas Pet­rai­tis sa­ko, kad dvie­jų kam­ba­rių bu­tas Jo­niš­kio mies­te jau kai­nuo­ja 20 tūks­tan­čių eu­rų, nors ne­t Šiau­liuo­se ga­li­ma ras­ti to­kio pat dy­džio ne bend­ra­bu­čio ti­po bu­tų už 25 tūks­tan­čius eu­rų.