
Naujausios
APKLAUSA
Kaip vertinate „Brexit“?
Darius, gyvenimo reikalų konsultantas:
– Neramu dėl Europos likimo, nežinia, kaip viskas bus. Mane asmeniškai tai liečia – vaikai gyvena kitose Europos Sąjungos šalyse, pažįstamų vaikai gyvena Didžiojoje Britanijoje. Kol kas finansiniai svyravimai kam nors naudingi, bet ilgainiui iš to nieko gero. Svaro kurso žemumomis pasinaudojo stambūs žaidėjai. Turiu viltį, kad iki atsiskyrimo procedūrų britai neprieis, ką nors sugalvos Škotija, Šiaurės Airija, suras teisinę landą referendumo rezultatus anuliuoti. Referendumas dėl atsiskyrimo nuo Europos Sąjungos įmanomas ir Lietuvoje, bet kur mums, vargšams, bėgti, kas mums ims?
Vita ŽABARAUSKAITĖ, dailininkė tapytoja:
– Nieko gero iš to. Buvau Anglijoje, jei dabar ten važiuojant reikėtų vizos, labai nusiminčiau. Visada kumštis stipresnis už vieną pirštą. Gal Anglijai tai neblogai, bet Lietuvai – nieko gero. Nesu politikė, mano stichija – tapyba, bet manau, kad britai dar neatsiskirs. Netikiu, kad jie gali būti tokie neatsakingi. Lietuvai tikrai reikia būti Europos Sąjungoje, nes esame per maža šalis, godus kaimynas tuoj pat mus suvalgys.
Algis, buvęs radijo navigatorius, pensininkas:
– Didžiosios Britanijos premjeras Deividas Kameronas pats užvirė košę, o kai jau viskas įvyko – atsistatydina iš pareigų, pabėga. Tai nenormalu. Lietuvą šis sprendimas kažkiek paveiks. Galbūt dalis emigrantų grįš atgal į gimtinę, sukurs čia daugiau darbo vietų. Tikiuosi, kad kitų šalių lyderiai pasimokys iš D. Kamerono klaidų ir tokių kvailysčių nebedarys.
Darius, vairuotojas:
– Manęs šis sprendimas nejaudina, nemanau, kad lietuvius labai paveiks. Lietuviai – kantrūs žmonės, pripratę prie sunkumų, visomis aplinkybėmis moka išgyventi. Man gyvenimas niekaip nepasikeis – esu vairuotojas, man jokio skirtumo kur važiuoti, sienų juk neuždarys. Artimieji Anglijoje apie jokius rasistinius išpuolius, kaip lenkai, nerašo, neskambina, vadinasi, viskas gerai.
Adolfina, reklamos srities darbuotoja:
– Jokio nerimo visiškai nejaučiu. Mano pažįstami, gyvenantys Anglijoje, patenkinti tokiu britų sprendimu, jų gyvenimas niekaip nesikeičia, manau, svaro svyravimai laikini. Kiekvienu svarbesniu klausimu būtina rengti referendumą – lietuviai iš to galėtų pasimokyti. Mūsų valdžia į žmones nereguoja, nuomonės neklauso. Anglijoje balsavo vyresnieji, pensininkai – tie, kurie turi daugiau patirties. Puiku, kad anglai surengė referendumą, jų tautos balsas išgirstas.
Kalbino Simona SIMONAVIČĖ, fotografavo Giedrius BARANAUSKAS