Kraustymasis be streso – misija įmanoma?

Autorių nuotr.
Dažnai net nesusimąstome, kiek iš tikrųjų turime daiktų iki tol, kol tenka kraustytis. Nenuostabu, kad daugeliui kraustymasis asocijuojasi su chaosu, vėlavimu ir krūvomis daiktų, kurių jau seniai nenaudojote. Tai kaip paversti visą šį procesą lengvesniu ir nuo ko pradėti? Pateikiame detalų sąrašą, kuris padės pasiruošti, tinkamai susigrupuoti daiktus ir išvengti daug streso.
  1. Pradėkite kuo anksčiau ir pakuokite po vieną kambarį

Pasistenkite neatidėlioti daiktų pakavimo iki paskutinės minutės. Pradėkite bent prieš dvi savaites – pirmiausia supakuokite nesezoninius drabužius, dekoracijas ir kitus nedažnai naudojamus daiktus. Palikite kasdienius daiktus pakuoti paskutiniam etapui. Tokiu būdu sistemingai galėsite dėliotis daiktus nekeldami nereikalingo chaoso ir netvarkos.

  1. Pasirūpinkite tinkamomis pakavimo medžiagomis

Tinkamos pakavimo medžiagos – tai garantuotas jūsų daiktų saugumas ir mažiau streso kraustymosi dieną.

Ko gali prireikti:

Tvirtos kartoninės dėžės (puikiai tinka ir naudotos nuo siuntų)
● Lipni juosta ir žirklės
● Žymekliai ar lipdukai dėžių ženklinimui
● Burbulinė plėvelė ar kitos pakavimo medžiagos paminkštinimui
● Seni rankšluosčiai, patalynė ar drabužiai – puikiai tinka įvynioti stiklą ar keramiką

Patarimas: vietoj to, kad pirktumėte naujas medžiagas, paieškokite jų namuose ar paprašykite pažįstamų – dažnai viską, ko reikia, jau turime po ranka!

  1. Aiškiai ženklinkite dėžes

Kiekvieną dėžę aiškiai pažymėkite – nurodykite, kuriam kambariui ji priklauso ir kas joje sudėta. Jei norite, galite naudoti spalvotus lipdukus arba skirtingų spalvų markerius – taip pervežus daiktus bus daug lengviau susiorientuoti. Ir nepamirškite – pažymėkite, jei dėžėje yra trapūs daiktai!

  1. Tinkamai apsaugokite trapius daiktus

Stiklinės, lėkštės, elektronika ir kiti trapūs daiktai lengvai dūžta, todėl reikalinga išskirtinė apsauga. Dėžių dugną išklokite burbuline plėvele, rankšluosčiais arba popieriaus drožlėmis. Sunkius daiktus dėkite apačioje, o lengvesnius – viršuje. Užpildykite tuščias ertmes, kad niekas nejudėtų transportuojant. Net seni megztiniai ar susuktos kojinės gali puikiai pasitarnauti!

  1. Dėžė skirta pirmosioms dienoms naujuose namuose

Supakuokite vieną ar kelias dėžes su svarbiausiais daiktais, kurių prireiks pirmąją naktį: dantų šepetėlis, telefono pakrovėjas, keli užkandžiai, dokumentai, tualetinis popierius ir pagrindinės higienos priemonės.

  1. Perkraustymo metu – kantrybė ir lankstumas

Kraustymasis retai vyksta tobulai pagal planą. Gali pasitaikyti vėlavimų, netikėtumų ar nenumatytų rūpesčių. Pasistenkite išlaikyti ramybę, turėkite atsarginį planą ir būkite lankstūs. Mažiau streso – daugiau energijos įsikurti naujuose namuose.

Kraustymasis, tai smagus iššūkis ir nauja pradžia

Kraustymasis nebūtinai turi būti chaotiškas. Su aiškiu planu, šiek tiek išmonės ir protingai pasirinktomis pakavimo medžiagomis, šis procesas gali tapti ne vargu, o naujos pradžios džiaugsmu. Nenusiminkite, jei kažkas nepavyksta idealiai – svarbiausia, kad žingsnis po žingsnio judate į priekį. Naudokite tai, ką jau turite – popieriaus drožlės, burbulinė plėvelė ar seni rankšluosčiai gali ne tik apsaugoti daiktus, bet ir priminti, jog tikroji vertė slypi ne daiktuose, o prisiminimuose, kuriuos jie saugo.