Kuriant svajonių šventę svarbu nepaskęsti smulkmenose

Kuriant svajonių šventę svarbu nepaskęsti smulkmenose

Kuriant svajonių šventę svarbu nepaskęsti smulkmenose

Kaip susikurti svajonių šventę, gali pasufleruoti internetas, tačiau kyla grėsmė pasimesti tarp daugybės nuotraukų ir idėjų. Šiaulietės renginių planuotojos, dekoratorės Rūta Gadliauskienė ir Eglė Navickienė sako, kad šiuolaikinėse vestuvėse jaunavedžių valsą kartais keičia lindihopas arba grįžtama prie senųjų pagoniškų tradicijų.

Simona SIMONAVIČĖ

simona@skrastas.lt

Nuotaka nori visko

Prieš trejus metus vieną vakarą dvi draugės išsikalbėjo, ką norėtų veikti gyvenime. Abi sutarė, kad tai galėtų būti vestuvių planavimas, koordinavimas ir dekoravimas. Rūta tuo metu buvo motinystės atostogose, o Eglė dirbo nelabai mielą darbą šeimos versle, visiškai nesusijusį su kūryba. Jau kitą dieną abi susitiko, nutarė: „Jei abi norim, tai darom.“

„Dar svajojame ateityje atidaryti restoraną, bet iš pradžių pabandysime planuoti, čia reikia mažiau investicijų“, – juokiasi Eglė.

Pirmiausia jos pradėjo nuo fotosesijų dekoravimo, norėdamos vizualiai parodyti, ką gali. Pastebėję jų darbus palaipsniui atsiliepė ir pirmieji klientai.

E. Navickienė sako, kad jau suprantama, jog visko vienas nepadarysi – reikia patikėti darbą specialistui. Dažnai suplanuoti ir koordinuoti vestuves ar didesnę šventę prašo iš Lietuvos išvykę emigrantai, kurie grįžta tik į šventę. Tai padaryti patiems per atstumą sudėtinga.

Požiūris, jog tai itin brangi paslauga, prieinama tik turtingiesiems, taip pat keičiasi. Rūta svarsto, jog kreiptis į renginių planuotojus priverčia intensyvus gyvenimo tempas, darbai. Vis dažniau kviečiama dekoruoti ar padėti organizuoti ir mažesnes šeimos šventes. Pavyzdžiui, sūnus buvo užsakęs organizuoti mamai jubiliejinę gimtadienio šventę kaip staigmeną.

„Dabar pilnas internetas gražių paveikslėlių. Ypač nuotakos, jų prisirinkusios, pradeda kurti savo svajonių šventę. Tada pasimeta, nebežino, ko nori, o biudžetas ne guminis... Todėl kartais reikia žmonių, kurie idėjas atrinktų, sukoncentruotų į vieną tašką“, – sako E. Navickienė.

Turėdami patirties vestuvių planuotojai žino, kur šventei verta paišlaidauti, o kur geriau sutaupyti, gali palyginti rinkos kainas, kad už paslaugą ar pirkinį netektų permokėti, turi specialių tiekėjų nuolaidų.

„Nors pati esu vestuvių planuotoja, bet darydama savo vestuves norėjau vestuvių planuotojos. Darant sau, gali išeiti iš proto – nori visko, nebežinai, kas svarbiau. Mane ant žemės nuleisdavo kolegė“, – šypsosi Eglė, žiūrėdama į Rūtą.

Svarbios keturios "kojos"

Dideles vestuves patariama organizuoti mažiausiai prieš metus. Visų švenčių planavimas prasideda nuo susitikimo, kuriame planuotojos išsiaiškina, ko žmonės tikisi, nori, bando įsigilinti, kokie jų pomėgiai, kaip susipažino būsimi jaunavedžiai, kuo užsiima.

Eglė patikina, jog kiekviena šventė yra individuali, todėl tam reikia daug darbo ir pastangų.

„Kiekvienai šventei yra pagrindinės keturios „kojos“ – šventės vieta, vedėjas, fotografas ir... mes“, – juokiasi merginos.

Po to pradedama galvoti apie šventės scenarijų, įvaizdį, dekoracijas. Ypač daug dėmesio reikia skirti jaunajai – jos bateliams, suknelei, makiažui.

Vestuvių planuotojos daug dėmesio skiria dekorui, kuris padeda sukurti nekasdienišką šventės atmosferą. Jų manymu, nuo šventės dydžio, žmonių ar išleistų pinigų kiekio jos grožis nepriklauso. Svarbiausia, kad vestuvių šventėje žmonės gerai jaustųsi, ji netaptų spektakliu, pasirodymu, jaunieji mėgautųsi diena, kuo mažiau suktų galvą dėl smulkmenų.

Rengiant vestuvių šventę planuotojoms tenka laviruoti tarp tėvų ir vaikų norų, kad neliktų nuskriaustos abi pusės. Dažniausiai mamos labai nori didelių šakočių su cukrinėmis gulbėmis, kurių šventėje niekas nevalgo.

Vestuvėse – tradicijos ir modernumas

Šventės temą vestuvių planuotojos išgeneruoja pokalbių metu. E. Navickienė įsitikinusi – kiekvienas žmogus savyje turi kokią nors istoriją, tereikia ją atskleisti. Kuo žmogus atviresnis, tuo lengviau tai padaryti ir vėliau panaudoti. Tuomet šventė būna asmeniška ir sava.

„Mėgstame bendrauti, mylime žmones, todėl mums tai nesunku. Darbas įdomus, nes sutinkame be galo skirtingų žmonių. Ne visada jie būna panašūs į mus, bet – pasaulis gražus, o mes išprotėję. Nors visi esame skirtingi, stengiamės susidraugauti. Galutinis rezultatas geriausias, kai yra ryšys“, – šypsosi Rūta.

Šią vasarą planuotojos pirmą kartą susidūrė su atveju, jog dvi poros norėjo kelionių temos. Iš pradžių jos purtė galvą, nenorėjo, kad šventės kartotųsi. Vėliau paaiškėjo, jog vieni mėgsta keliauti į šiltus kraštus, skraidyti, kiti keliauja automobiliu po Lietuvą, todėl šventės bus visiškai skirtingos.

Šią vasarą vyks vestuvės, kuriose atsispindės džiazo ir retro tema. Tradicinių vestuvių nenorėjusiai porai pernai planuotojos surengė absoliučiai šiuolaikišką šventę: svečiai valgė mėsainius, sėdėjo lauke ant sėdmaišių, jaunieji šoko ne valsą, bet lindihopą.

Pernai teko organizuoti pagoniškų elementų turinčias vestuves.

Vestuvių planuotojų manymu, lietuviškos vestuvių tradicijos nėra nuvalkiotos ar neįdomios – jas galima skoningai ir patraukliai pateikti. Tuomet ir armonikos ar stalo užsėdimas neatrodys groteskiškai.

„Mes linkusios grįžti prie savų tradicijų negu prie skolintų. Mes turime labai daug gražių dalykų, tiesiog žmonės juos pamiršę“, – sako Eglė.

Darbas suderintas su pomėgiu

Bendraudamos su jaunavedžiais vestuvių planuotojos aptaria ir alkoholio klausimą: „Ne paslaptis, kad lietuviai mėgsta vartoti daug alkoholio. Pakalbame, kad tuomet reikėtų svečius labiau užimti, kad nelaimingų įvykių, kai kažkas padaugina, nenutiktų.“

Planuotojų teigimu, pasirinkus gerą vedėją, retai būna padauginusių, šiuolaikiniai vedėjai nebeskatina kilnoti stikliukų – jiems patiems lengviau bendrauti su neapsvaigusiais žmonėmis.

Vestuvių planuotojos šypsosi, jog kurioziškų situacijų pasitaiko, tačiau jos to nesureikšmina ir ieško išeities iš padėties.

Pernai pakeliui į miškais apsuptą šventės vietą Plateliuose joms sugedo automobilis – važiuojant miško keliuku nusiplėšė dugną, važiuoti buvo nebeįmanoma. Tą vasarą jos abi vienu metu laukėsi, tačiau lindo po automobiliu, bandė dugną pritaisyti. Galiausiai viena jų važiavo į autoservisą, o kita – į bažnyčią pasitikti svečių. Jaunieji apie ištikusią bėdą sužinojo tik po šventės.

„Mums darbas suderintas su pomėgiu, todėl viskas malonu. Kai pradėjome planuoti renginius, neįsivaizdavome, kad tai yra taip sunku. Reikia ne vien fantazijos, kūrybiškumo, bet ir fizinių jėgų. Nepaisant to, nors per vasarą labai pavargstame, žiemą jau skaičiuojame dienas, kada prasidės sezonas, vėl galėsime dirbti“, – vieningai sako planuotojos.

Vestuvių planuotojų patarimai, jeigu vestuves planuojate patys:

– aiškiai apsispręsti, ko norite;

– griežtai ir aiškiai susidėliokite vestuvių biudžetą;

– laikykitės savo plano, nesiblaškykite, internete prisižiūrėję įvairiausių idėjų;

– žiūrėkite ne į paveikslėlius, bet galvokite, kas jums patiems miela, gražu, artima;

– negailėkite pinigų šventės vedėjui, nes nuo jo priklauso šventės eiga ir sėkmė;

– investuokite į fotografą, nes po vestuvių lieka nuotraukos;

– nesivaikykite fotografavimosi madų. Pavyzdžiui, dabar labai madinga fotografuotis su įvairiais rakandais, ūsais. Gerai, jei tai skirta svečiams, kad būtų linksmiau. Jaunųjų vestuvių fotosesijoje svarbiausia jausmas, emocija, bet ne daiktai, nes po dešimties metų bus madinga kažkas kitas ir rekvizitai gali atrodyti ne tokie gražūs ar juokingi;

– norėdami sutaupyti dekorui, kuo daugiau darykite patys. Norėdamos įsigyti originalesnių, pigesnių daiktų šventės vietai puošti mes nenumojame ranka į sendaikčių krautuvėles;

– nepaskęskite detalėse, nereikšmingose smulkmenose. Kartais žmonės skiria labai daug energijos  tam tikros spalvos atspalviams derinti ar ieškant tam tikro kaspinuko – tai nėra esmė;

– dabar populiarios dovanėlės svečiams yra tik simbolika – net jei nebus padėtas saldainis su padėka, užtenka svečiui padėkoti žodžiu;

– jei biudžetas neleidžia, nebūtina pirkti svajonių orchidėjų – galima panaudoti lauko gėles, jos atrodo neką prasčiau;

– nešokite aukščiau bambos – nenorėkite tokių dalykų, kurių negalite sau leisti, bet ieškokite išeičių – jų tikrai yra.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

PLANUOTOJOS: Savarankiškai planuojant vestuves šiaulietės vestuvių planuotojos, dekoratorės Rūta Gadliauskienė ir Eglė Navickienė pataria aiškiai apsispręsti ko norite.

„Svajonių šventės“ archyvo nuotr.

ŠVENTĖ: Vestuvių organizatorės ir dekoratorės vieną iš vestuvių švenčių surengė sode pastatytoje šviesioje palapinėje.

VAIŠĖS: Dekoras padeda sukurti nekasdienišką šventės atmosferą, nustebinti ir pradžiuginti.

GIMTADIENIS: 30-ojo gimtadienio proga vyrui surengtoje šventėje saldų stalą papuošė vyriški atributai.