
Naujausios
Nustokite skubėti
Psichologas Julius, kuris dažnai dirba su poromis, pastebi, kad greitas gyvenimo ritmas palieka mažai vietos tikram buvimui vienas su kitu. „Kai gyvename nuolatiniame bėgime – santykiuose atsiranda tarsi tylesnis, bet labai juntamas vakuumas. Lyg viską darome teisingai – bendraujame, planuojame laiką kartu – bet kažko nuolat trūksta,“ – sako jis.
Tas kažkas dažnai yra paprastas, bet nepaprastai svarbus dalykas – dėmesingas buvimas kartu. Laikas, kai neskubame, kai leidžiame vienas kitam būti išgirstiems, paliestiems, matomiems. Laikas, kai sulėtiname laiką ir prisimename, kad santykiai nėra dar vienas punktas mūsų „to-do“ sąraše.
Skubėjimo paradoksas arba kodėl turtingiausias laikas kartu gali būti lėčiausias?
Įdomu tai, kad kuo labiau skubame – tuo labiau trokštame tų lėtų akimirkų, kuriose galime pabūti tiesiog žmonėmis – ne darbuotojais, ne tėvais, ne sprendimų priėmėjais, o tiesiog mylinčiais partneriais. Tačiau šiandien lengviau suplanuoti verslo susitikimą nei skirti laiko buvimui kartu be išankstinių lūkesčių...
Julius šypsosi: „Lėtas laikas kartu nėra apie nieko neveikimą. Tai apie gebėjimą būti sąmoningai tame, ką darai – ar tai būtų prisilietimas, žvilgsnis, ar net tylėjimas.“ Ir priduria, kad poroms dažnai padeda paprastas klausimas – Ar aš tikrai čia su tavimi, ar tik fiziškai šalia?
Kai pradedame sau užduoti tokius klausimus, atsidaro visai kita erdvė – erdvė tikram ryšiui. Tai tarsi mini atostogos nuo išorinio pasaulio, kuriose gali pabūti tik jūs du, net jei tai tik penkiolika minučių vakare.
Intymumo kalba – kai žodžiai tampa prisilietimu
Intymumas dažnai suvokiamas kaip kažkas fizinio, bet jis prasideda daug anksčiau nei prisilietimas. Jis gimsta iš buvimo atviriems, iš noro išgirsti vienas kitą be išankstinių nuostatų, iš paprastų klausimų: Kaip tu iš tikrųjų jautiesi? Ko tau dabar reikia?
Julius sako: „Intymumas – tai ne tik seksas. Tai žvilgsniai, kurie sako: aš tave matau. Tai prisilietimai, kurie reiškia: aš esu su tavimi. Ir kai leidžiame sau būti šiame ryšyje, mūsų santykiai atsigauna.“
Vis dėlto fizinis artumas yra svarbi šio intymumo dalis. Čia dažnai į pagalbą ateina įvairios sekso prekės iš feromonas.lt internetinės parduotuvės, kurios ne tik praturtina patirtį, bet ir tampa kvietimu sulėtinti tempą. Pavyzdžiui, masažo aliejus nėra tik kvapas ar tekstūra – jis gali tapti pradžia vakaro, kai susilieja rankos, kūnai ir lėtas buvimas kartu. Vibratorius – ne tik priemonė pasiekti orgazmą, bet ir būdas tyrinėti, išbandyti, juoktis, atrasti.
Kai poros kartu įtraukia šiuos elementus į savo laiką – dažnai atsiveria daugiau nei tik fizinis malonumas. Julius sako: „Kai leidžiame sau žaisti, tyrinėti – atsiranda natūralus artumas. Mes tampame atviresni vienas kitam, labiau priimame save ir partnerį.“
Santykiai be laikrodžio
Viena didžiausių iliuzijų, kad tokiam laikui reikia ypatingų progų ar ilgo pasiruošimo. Iš tikrųjų lėtas laikas kartu prasideda nuo mažų sprendimų: išjungti telefonus vakarienei, atsisakyti vakaro serialo tam, kad kalbėtumėte apie svajones ar net baimes. Pasidalinti dienos nuotykiais ar tiesiog paklausti – O kaip tau sekasi iš tikrųjų? Tai gali būti net tylus pasivaikščiojimas, kai laikote vienas kitam ranką. Lėtumas gimsta ten, kur leidžiame sau būti be tikslo, be skubos, be plano.
Julius pastebi, kad poroms, kurios atranda savo lėto laiko ritualus – santykiai tampa stipresni ir atsparesni išoriniam spaudimui. Kai kartu sukuriate savo mažą pasaulį – net ir trumpa akimirka tampa vertinga.