
Naujausios
Pamatus sėkmei kloja darbuotojų patirtis
Šiaulių bendrovė Vilmers – Skandinavijos ir Vakarų Europos rinkose įsitvirtinusi minkštųjų baldų gamintoja. Beveik dviejų dešimtmečių patirtį sukaupusios įmonės metinė apyvarta siekia 12 milijonų eurų. Pridėtinę vertę kuria 300 darbuotojų, su jais patirtimi dalijasi ir užsienio praktikantai. „Vienas pagrindinių įmonės sėkmės garantų – patenkinti, gerai ir našiai dirbantys specialistai“, – sako Vilmers direktorius Darius Sakalauskas.
Skandinaviškos kokybės baldai
Bendrovė Vilmers veikia nuo 1997 metų.
„Skandinavai sako: jeigu gamini viską, turbūt nieko nemoki atlikti gerai. Mūsų sritis – siauresnė, nes koncentruojamės į tai, ką galime daryti geriausiai“, – sako D. Sakalauskas.
Jo teigimu, Vilmers gali pasiūlyti aukštos kokybės skandinaviško stiliaus sofas ir fotelius. Klientai, pasirinkę norimą gobeleną ir modelius, susikomplektuoti baldus gali pagal savo skonį. Arba įsigyti jau pagamintus.
„Šiandien mes galime pasiūlyti daugiau nei 200 audinių pasirinkimą. Skandinaviško stiliaus modeliai sparčiai populiarėja Lietuvoje. Kuo jis išskirtinis? Na, skandinavai įsitikinę, kad baldai turi turėti vieną funkciją – sėdėti arba miegoti. Kitaip nukenčia komforto kokybė. Be to, šių šaltų šalių žmonės daug laiko praleidžia ant sofų. Todėl jos turi būti didelės, minkštos ir patogios. Mes tai ir siūlome. Turime didelį pasirinkimą“, – skandinavišką kokybę apibūdino D. Sakalauskas.
Įmonė kol kas savo parduotuvės neturi. Tačiau susidomėjusieji Vilmers produktais gali susisiekti su įmonės vadybininku ir atvykti į įmonę. Čia baldus įsigis gamyklinėmis kainomis.
Vilmers minkštųjų baldų kokybę pripažino Vakarų Europos šalys. 98 procentai produkcijos iškeliauja į Skandinavijos šalis – Švediją, Suomiją, Norvegiją, Daniją. Jie taip pat pasiekia Prancūzijos ir Belgijos rinkas.
D. Sakalauskas neslėpė ir įmonės ateities planų. Ateityje ketinama kurti pirmuosius pardavimo padalinius. Jie turėtų atsirasti Vilniuje, Rygoje.
Taip įmonė bus arčiau klientų. Mat Vilmers baldais vis labiau domisi Lietuvos didmiesčių – ypač Kauno, Vilniaus – gyventojai. Jie skambina, atvyksta apžiūrėti baldų į Šiaulius.
Kitas šių dviejų miestų privalumas – netoliese esantis oro uostas. Taip būtų sudaromos sąlygos užsienio partneriams patogiau pasiekti įmonę, pamatyti naujas kolekcijas.
Investuoja į darbuotojų žinias
„Įrengimai ar programos savarankiškai nedirba – juos valdo žmonės. Nuo jų kompetencijos ir meilės darbui priklauso rezultatas. Todėl stengiamės, kad visiems 300 darbuotojų būtų užtikrintos geros darbo sąlygos. Atlyginimai mokami laiku“, – apie įmonės sėkmės garantą kalbėjo D. Sakalauskas.
Pasak jo, itin svarbu investuoti į darbuotojus – ypač įmonės pardavėjus. Jie skatinami tobulėti – lankyti seminarus, kaupti naujas žinias ir patirtį. Mat gerus specialistus reikia „auginti“ – jų trūksta ne tik Šiauliuose, bet ir visoje Lietuvoje.
„Daug Šiaulių bendrovių nevysto savo „brendo“, gaminių linijos. O aš manau, kad būtent savo vardo, kolekcijos ir pardavėjų turėjimas padeda užtikrinti saugią įmonės ateitį. Ji susijusi su darbo našumu. O jis tai – pardavimo kaina minus žaliavos savikaina. Vadinasi, darbo našumas priklauso nuo gaminių pardavimo lygio. Nors visi dabar kalba, kad našumą galima padidinti tik greitesniu darbu ir pigesnėmis žaliavomis“, – kalbėjo D. Sakalauskas.
Jis taip pat mano, kad užsienio specialistų patirtis – būtina. Todėl Isabel Patricia Stark iš Vokietijos – ne pirma ir turbūt ne paskutinė įmonės užsienio praktikantė. Čia pagal tarptautinės organizacijos AIESEC stažuočių programą dirbo dar kelios merginos – iš Vokietijos ir Čekijos.
„Dirbame su Vakarų Europos rinka. Todėl siekiame pritraukti užsienio praktikantų. Taip įmonė tampa labiau tarptautinė. Skirtingų šalių žmonės keičiasi patirtimi. Norime, kad mūsų darbuotojai tobulėtų, dalintųsi žiniomis, ryšiais, papročiais su atvykstančiais žmonėmis“, – pasakojo D. Sakalauskas.
Bendrovės Vilmers direktorius Darius Sakalauskas sako, kad aukštos kokybės skandinaviško modelio baldus pripažįsta Vakarų Europa – Švedija, Suomija, Norvegija, Danija, Prancūzija, Belgija.