
Naujausios
Paukščių globėjas lesalui išleidžia 200 eurų
Tytuvėniškis Alfonsas Kreičmonas paukščius globoja ir jais rūpinasi beveik pusšimtį metų. Kai buvo jaunesnis, jo ir žmonos Leontinos namuose gyveno net 500 papūgų. Dabar ponas Alfonsas lesina tik laukinius Tytuvėnų sparnuočius.
Dalia KARPAVIČIENĖ
daliak@skrastas.lt
Leontina ir Alfonsas Kreičmonai – tikri tytuvėniškiai, drauge išgyvenę pusę amžiaus.
Sukūrę šeimą, Kreičmonai pirmiausia įsikūrė daugiabutyje. Ten, kiek leido sąlygos, Alfonsas Kreičmonas pradėjo laikyti įvairius gyvūnėlius, paukščius, žuvytes. Vienu metu turėjo net žalčių, kuriuos šerdavo šviežiomis galvijų širdimis. Laikė daug skirtingo dydžio akvariumų, iki 200 litrų talpos. Kai kuriuose žuvytės išgyvendavo po 20 ir daugiau metų.
„Žmona neprieštaravo. Mūsų namuose buvo daugiau kaip 500 mažų papūgėlių ir devynios poros didelių papūgų nimfų. Laikėme ir neišskiriamas papūgų poras“, – pasakojo tytuvėniškis. Papūgoms gyventi buvo pritaikyta stiklinė namo siena.
Laikė ir kanarėlių. Tarybiniais metais vieną kanarėlę buvo galima parduoti už 200 rublių. „Žmona per mėnesį uždirbdavo 80 rublių. Bet ne tik dėl to kanarėlės man brangios. Kokios jų giesmės! Tiesa, kanarėles reikia mokyti čiulbėti. Su didžiausiu malonumu tą darydavau, nors ir nelengva būdavo užduotis. Turiu iki šiol įrašų“, – pasakojo ponas Alfonsas.
Dabar jis rūpinasi tik laukiniais paukščiais. Į jo savadarbes lesyklas priskrenda įvairiausių zylių, alksninukų, žvirblių, strazdų, liepsnelių. Ne visus paukščius jų lesintojas atpažįsta. „Nerandu tokių paukštelių savo knygose. Reikėtų geresnių knygų apie paukščius įsigyti“, – sakė.
Per sezoną paukščiams lesinti jis išleidžia apie 200 eurų. Nepigūs švieži, labai paukščių mėgstami lašinukai, taukai, nelukštentos saulėgrąžos. „Nei daug, nei ką tie 200 eurų. Žmona teisingai sako, jog yra tokių žmonių, kurie per vieną mėnesį už šnapsą daugiau sumoka, ir sveikatą sau gadina. O man paukšteliais rūpintis labai malonu“, – paaiškino.
Autorės nuotr.
„Gražiai gyvenau ir gyvenu su paukščiais. Tikriausiai ir numirsiu su jais?“ – svarstė Alfonsas Kreičmonas, į lesyklą berdamas saulėgrąžas.
Originalią lesyklėlę tytuvėniškis pritaisė prie namo antrojo aukšto palangės. Kad paukščiai dėžučių su lesalu nenumestų, vėjas nenupūstų, įdėjo magnetų.
Per sezoną tytuvėniškis paukščiams sulesina du maišus saulėgrąžų.
Tytuvėniškis net tik paukščius lesina, bet ir pasirūpina jų namais. Inkilai laukia pavasario ir naujakurių.