Pigios nakvynės Šiauliuose tenka ieškoti

Pigios nakvynės Šiauliuose tenka ieškoti

Pigios nakvynės Šiauliuose tenka ieškoti

Šiauliuose vykusiame baidarių ir kanojų irklavimo čempionate dalyvavę sportininkai sunkiai surado, kur apsistoti. Irkluotojai turėjo apsigyventi Sanatorinėje mokykloje, nes pigios nakvynės vietų nerado. Gal verslininkai turėtų suklusti?

Eglė BUBNELYTĖ

vasara@skrastas.lt

Pigios nakvynės trūksta

Irklavimo treneris Artūras Navickas patvirtino, kad sportininkams sunku susirasti nakvynę Šiauliuose: „Jei savaitgalį yra du didesni renginiai, daug kur būna užimta.“

Dėl menko finansavimo sportininkai negali sau leisti brangių apartamentų. Be to, vidutiniškai jaunieji sportininkai į varžybas išvyksta du kartus per mėnesį.

Šiauliai nėra kurortas

„Šiauliai – tarpinė stotelė tarp Vilniaus ir Rygos“, – sako Šiaulių turizmo informacijos centro (TIC) specialistė Asta Žemrietaitė.

Jos žodžiais, Šiauliai nėra turistų traukos centras. Dažniausi užsieniečiai turistai – kaimynai latviai. Dar viešbučius užpildo į komandiruotes atvykę darbuotojai – ir verslo klasės atstovai, ir darbininkai, sportininkai, kariškiai.

Taupo visi

Ir užsieniečiai, ir lietuviai dažniausiai apsistoja ekonominės klasės viešbučiuose, kuriuose vidutinės kainos už naktį – apie penkiasdešimt litų.

Turistai iš užsienio teiraujasi „Bed and Breakfast“ (angl. nakvynė su pusryčiais) tipo viešbučių. Jaunimas norėtų pigiau kainuojančių nakvynės namų. Šiauliai gali pasiūlyti dvejus: Šiaulių valstybinės kolegijos ir Jaunųjų turistų centro nakvynės namus, kuriuose kaina asmeniui – nuo septyniolikos litų.

Šiaulių TIC specialistė A. Žemrietaitė pripažino, jog būna dienų, kai nakvynės namuose vietų nėra. TIC duomenimis, nakvynės namuose – apie 90 vietų.

Už dvidešimt litų nori ir dušo

„Mūsų komfortas minimalus – lova, stalas, kėdės“, – sako Sveikatingumo paslaugų centro vedėja Kristina Kigaitė, administruojanti Šiaulių valstybinės kolegijos Jaunimo nakvynės namus.

K. Kigaitė pasakojo apie išrankius tautiečius: „Už keliasdešimt litų nori ir dušo, ir televizoriaus kambaryje.“ Užsieniečiai atvirkščiai – įeina į kambarį ir sako: „Very nice“ (angl. labai gražu).

„Jau nuo gegužės mėnesio pajuntame turistų pagausėjimą“, – sako K. Kigaitė. Jų įstaigoje galioja viešbučio sąlygos, todėl geriausia rezervuoti vietą iš anksto.

K. Kigaitė abejoja, ar verslininkams verta plėsti pigios nakvynės tinklą: paklausa išauga tik savaitgaliais, o darbo dienomis nėra perpildyta.

Pašnekovė pateikia statistiką, jog visus metus 60 procentų vietų Jaunimo nakvynės namuose būna užimtos.

„Rugsėjo mėnesiui, kai vyks Šiaulių miesto dienos, turime rekordiškai didelį rezervacijų skaičių, tad nesiskundžiame“, – sakė K. Kigaitė.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

PATOGUMAS: Apsistoti Šiaulių valstybinės kolegijos Jaunimo nakvynės namuose keturviečiame kambaryje vienam asmeniui kainuoja dvidešimt litų, sakė namus administruojanti Kristina Kigaitė.