
Naujausios
Po širdelę – sau, savo artimiesiems ir Lietuvai
Dizainerė, Vilniaus dailės akademijos profesorė Jolanta Talaikytė ir verslininkė Diana Ročienė, „Semper Femina Concept“ vadovė, Šiauliuose surengė dviejų dienų kūrybines dirbtuves „Susikurk sau širdelę“, pristatė rūbų ir papuošalų kolekciją „Moters širdis“, pasakojo apie šių metų mados tendencijas.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Skatina bendrauti ir bendradarbiauti
Bendramintės J. Talaikytė ir D. Ročienė daug dėmesio skiria kuriančioms, puošiančioms save ir kitus, moteriškoms moterims. Vilnietės yra įkūrusios butiką-mados saloną, kuriame galima ne tik įsigyti drabužių ir papuošalų, bet ir rengiami įvairūs kultūriniai susitikimai, poezijos vakarai, mados kolekcijų pristatymai. Dar viena šių moterų veiklos kryptis – kūrybiniai projektai, pavyzdžiui, išvažiuojamosios kūrybinės dirbtuvės.
„Mes skatiname moteris bendrauti, susipažinti ne tik su mumis, bet ir vienai su kita. Turbūt būdamos čia, Šiauliuose, jūs net nepažįstate viena kitos, o susipažinusios galite būti net labai naudingos viena kitai. Tai galbūt duos pradžią jūsų partnerystei, bendriems projektams“, – susitikime su šiaulietėmis sakė D. Ročienė.
Į Šiaulius J. Talaikytę ir D. Ročienę pakvietė šiauliečiai Danguolė ir Virgilijus Janulevičiai. Kūrybinės širdelių dirbtuvės įsikūrė jaukioje Danguolės siuvimo studijoje, kurioje širdeles dvi dienas kūrė siuvimo kursus lankančios moterys.
„Didžiausia dovana Lietuvai ir mums pačioms yra šiltas bendravimas. Kaip veidas atsispindi vandenyje, taip žmogaus širdis atsispindi kito žmogaus širdyje. Jeigu keliaujame vedini geros idėjos, kūrybiškai nusiteikę, tą gauname ir atgal“, – įsitikinusi J. Talaikytė.
Viešnios mokė šiaulietes dekoruoti širdeles, ragino sudėti į jas visą meilę, šilumą, kad tai taptų mielu aksesuaru, talismanu ar interjero dekoro detale, kuri primins ne tik šį susitikimą, bet ir tai, ką jautė, apie ką galvojo ją kurdamos.
Įkvėpė Pažaislio vienuolyno grožis ir istorija
Pasak dizainerės, širdžių idėja gimė spontaniškai. „Artėjant 50-mečiui galvojau, ką aš nuveikiau per gyvenimą ir kaip žengsiu toliau, ir sumąsčiau, kad noriu visiems, kurie mane augino, vedė per gyvenimą, mokė ir barė, buvo šalia, padėkoti ir tą padėką išreikšti ne tik žodžiu, bet per kūrybą“, – pasakojo J. Talaikytė.
Kuriant jubiliejinę kolekciją „Moters širdis“, dizainerę įkvėpė barokinis Pažaislio vienuolynas ir jo fundatorių didikų Pacų giminės istorija.
Kolekcijoje atsispindi moters gyvenimo tarpsniai ir išgyvenimai. Moters pasaulis kolekcijoje persipina su Lietuvos valstybingumo istorija, pasakojama per Pažaislio vienuolyno istoriją – nuo religinės šventovės, karo ligoninės, beprotnamio, druskų sandėlio iki atgimimo.
Pasak J. Talaikytės, moteris nuo gimimo iki mirties būna visokia: svajotoja, kupina aistros, kai įsimyli, spinduliuojanti nuotaka, ramiame susikaupime, kai laukiasi, „erškėčiuota“ pilkoje kasdienybės rutinoje, brandi, pasitikinti savimi, senstanti, bet visada viltinga. Visa tai atsispindi kolekcijos kostiumuose ir pagrindiniuose simboliuose – širdies, karūnos, lelijos bei kryžiaus formos papuošaluose.
Kolekcija pirmą kartą buvo pristatyta prieš beveik penkerius metus.
„Drabužis – tai ne tapyba, pristatei kartą kitą ir viskas, pagalvojom, kodėl to nepratęsti ir nulipus nuo pakylos neateiti arčiau žmonių, į realų gyvenimą, taip gimė mūsų prekės ženklas „51rd15“ (užšifruota „Širdis"), skirtas brandžioms, ir ne tik, moterims. Kai moteris brandi, ji turi tai, ko verta, yra susikūrusi tam tikrą gerovę, gali sau leisti veikti tai, ką nori, atrodyti taip, kaip nori, bendrauti su tais, kuriais nori, ir nesukti sau galvos, ką pasakys kiti. Taigi, nebijokite būti savimi“, – sakė J. Talaikytė.
Karaliaus sodrios spalvos
J. Talaikytė ir D. Ročienė neseniai grįžo iš Paryžiuje vykusios „Whoe‘s Next“ parodos, kur domėjosi naujausiomis mados tendencijomis.
Šiais metais, pasak J. Talaikytės, juodos spalvos pozicijas užims tamsi, gili mėlyna. Madinga bus rengtis nuo galvos iki kojų mėlynai. Pavasarį ir vasarą dizainerė rekomenduoja rinktis šviesesnius mėlynos spalvos atspalvius (dangaus žydra, subtili pastelinė melsva), kurie lietuvėms labai tinka.
Kita sezono spalva – vyšninė ir karališka violetinė (nuo sodraus burokėlio, purpurinės iki švelnios žibuoklių violetinės). Tamsios, sodrios spalvos labiau tiks žiemai, šviesios, kreidinės – pavasariui ir vasarai.
Madinga bus ir aštri, deginanti, arterinio kraujo raudona. Ir šią spalvą rekomenduojama rinktis ne akcentams, o rengtis ja vėlgi nuo galvos iki kojų.
„Jeigu nesinori ryškių spalvų, galima rinktis sidabrišką, jaukią pilką. Ji gali būti viena, gali būti derinama su ryškiomis spalvomis: garstyčių geltona, salotine, oranžine, raudona, rožine kūno spalva“, – pataria dizainerė.
Šiais metais vis dar išlieka madingos blizgios aukso ir sidabro, vario spalvos.
Drabužių siluetai vyrauja tiesūs, laisvi. Paltai iš minkštos vilnos, kašmyro, tiesūs, šiek tiek didoki, su didelėmis apykaklėmis ir kišenėmis, plačiais diržais.
Švarkai – vyriško stiliaus, dvieiliai, 1990 metų stiliaus, didoki. Kelnės – tiesios, plačios. Jų ilgis galimas įvairus – nuo labai ilgų, beveik dengiančių batus, iki atidengiančių kulkšnis ir dar trumpesnių.
Pasak J. Talaikytės, klasikinio tipo kelnės tinka daugeliui figūros tipų, tačiau kartais bendrą vaizdą sugadina batai. Prie klasikinių kelnių patariama rinktis aukštakulnius arba suvarstomus lakinius vyriškos stilistikos batelius. Šiais metais ypač madinga puošniais raišteliais, aukso, sidabro kniedėmis, perlų karoliukais puošta avalynė. Smagus, netikėtas akcentas – kailiu dengtos šlepetės prie klasikinių drabužių.
Šiais metais garderobas neįsivaizduojamas be baltų, plačių, vyriško stiliaus marškinių, kuriuos galima įvairiai dekoruoti, sujuosti diržu. Ilgis – nuo įprasto marškiniams iki labai ilgo (tokie marškiniai atstos suknelę). Marškiniai derinami su kelnėmis, tamprėmis, sijonu arba dėvimi vieni, jeigu ilgi kaip suknelė.
Madingi šiemet bus ir sportiniai kostiumai ("treningiukai"), tik ne iš poliesterio, o iš minkštos šiauštos medvilnės ar kašmyro vilnos. Kelnių apačia, rankogaliai ir bliuzono ar džemperio apačia suraukti.
„Ant bangos“ trijų ketvirčių ilgio palaidinių, marškinių ir suknelių ir net paltų rankovių ilgis. Vėsiuoju metų laiku, kad nešaltų rankos, patariama mūvėti ilgas pirštines, tiek su pirštais, tiek ir be.
Madingi šiais metais išliks ir raukinukai, kuriais puošiami švarkai, palaidinės, suknelės.
Pasak dizainerės, mada dabar yra gana demokratiška ir kiekviena moteris gali atrasti ir pritaikyti sau tam tikrus akcentus, siluetus, spalvas. Svarbiausia nebijoti eksperimentuoti ir būti savimi.
Sauliaus JANKAUSKO nuotr.
Nėriniais, karoliukais, kaspinais, širdelėmis, karūnėlėmis puoštos širdelės gali tapti ir aksesuaru, ir talismanu, ir interjero puošmena.
Dizainerė, Vilniaus dailės akademijos profesorė Jolanta Talaikytė: „Kaip veidas atsispindi vandenyje, taip žmogaus širdis atsispindi kito žmogaus širdyje.“
Dizainerės Jolantos Talaikytės ir verslininkės Dianos Ročienės Šiauliuose surengtose kūrybinėse dirbtuvėse širdeles dvi dienas kūrė būrys Danguolės Janulevičienės siuvimo kursus lankančių moterų.
Dianos ROČIENĖS nuotr.
Papuošti širdelę reikia daug kantrybės ir kruopštumo.
Kita širdelės pusė – ne mažiau svarbi.
Aksesuaro puošyba – kiekvienos moters fantazijos reikalas.