
Naujausios
Akivaizdu, kad to priežastis – būsto nesandarumas, atsirandantis dėl natūralaus susidėvėjimo bėgant metams. Taip pat su šia problema gali susidurti ir naujuose, tačiau nekokybiškai įrengtuose būstuose gyvenantys žmonės. Patikrinkite savo namų būklę – gal atėjo laikas didinti jų energetinį efektyvumą ir sutaupyti tuščiai neišlaidaujant?
Kokybiški langai ir durys
Vieni dažniausių šalčio namuose problemos sukėlėjų yra nekokybiški arba prastai sumontuoti langai bei durys. Šie elementai turi tiesioginį kontaktą su lauku, todėl ypač svarbu, kad būtų užtikrintas maksimalus sandarumas. Patikrinkite savo namų langus bei duris – jei pro bet kurį tarpą jaučiate praeinantį šaltą orą, nedelsdami užtikrinkite šios problemos šalinimą. Gali pakakti pakeisti tarpines gumas, jungtis, sutepti varčių mechanizmus ar kitaip atnaujinti langų bei durų sistemas, tačiau esant rimtiems nesandarumams, derėtų pagalvoti apie šių elementų atnaujinimą.

Nusprendę montuoti naujus langus ar duris, visada rinkitės tik aukštos kokybės gaminius ir atkreipkite dėmesį į kamerų skaičių bei mechanizmų ypatumus. Nepamirškite, kad ne mažiau svarbu ir sandarinimas – tik nepriekaištinga angokraščių izoliacija gali užtikrinti kur kas didesnį būsto energinį efektyvumą.
Šildymo sistemos atnaujinimas
Šaltį namuose gali lemti ir pasenusi, nusidėvėjusi ar tiesiog nebeefektyvi šildymo sistema ar atskiros jos dalys. Turbūt daugelis žino, kiek problemų sukelia seni radiatoriai – jų storis dažnai neleidžia užtikrinti sklandaus šilumos patekimo į kambarį, o kiekvieną sezoną būtinas nuorinimas neretai tampa tikru galvos skausmu. Pakeiskite šiuos senus šildymo elementus naujais, kur kas lengviau prižiūrimais ir laidesniais modeliais. Kartu būtinai atnaujinkite ir visas sistemos dalis, nes seni vamzdžiai bei jungtys negali užtikrinti efektyvaus šilumos perdavimo į patį radiatorių.

Tiesa, prieš imdamiesi tokios būsto renovacijos, visada pasitarkite su namo pirmininku ar namą administruojančios įmonės atstovu, kuris įvertins visas galimas rizikas ir suteiks jums leidimą atlikti šiuos darbus.
Jei gyvenate name, gali prireikti atnaujinti ne tik pagrindinio šildymo katilo, židinio, krosnelės ar kapsulės įrenginį, bet ir peržiūrėti visos paskirstančios ir ventiliacinės sistemos būklę. Tik esant nepriekaištingai situacijai galima bus užtikrinti, kad šiluma namuose keliaus efektyviais, energiją taupančiais ir švariais takais.
Būsto šiluminė izoliacija
Be abejo, gali būti, kad nė vienas iš minėtų elementų nėra kertinis jūsų individualioje situacijoje – bendra būsto izoliacija taip pat yra daug lemiantis faktorius. Be abejo, jei gyvenate bute, savavališkai jos atlikti vienam butui tikrai negalėsite, todėl verčiau imtis tiesiog skatinančios iniciatyvos – per namo gyventojų susitikimus pasiteiraukite kitų žmonių, ar jų butuose taip pat šalta, pasidomėkite, ar yra daugiau renovacijos mintimi susidomėjusiųjų. Surinkus grupelę norinčių realizuoti šią idėją žmonių, galite paskatinti pirmininką kreiptis dėl darbų sąmatos ir pradžios.

Na, o jei gyvenate jau ne vieną dešimtį skaičiuojančiame nuosavame name, pats laikas pagalvoti apie atsinaujinimą – per daugelį metų savybes praradusios izoliacinės medžiagos nebegali užtikrinti šilumos kambariuose, todėl verta pamąstyti apie remontą, kuris užtikrintų viso fasado ir stogo izoliaciją. Nebeišlaidaukite tuščiai – verčiau atnaujinkite savo būstą ir gyvenkite energetiškai efektyvesnį gyvenimą!
Užs. Nr. 543542