
Naujausios
Spintologija įkandama kiekvienai moteriai
Kaip puikiai atrodyti ir gerai jaustis? Kaip išvengti stiliaus klaidų? Atsakymais į šiuos ir kitus klausimus dalijosi Šiaulių dizaino namuose „Wapsva“ viešėjusi stilistė Agnė Gilytė. "Spintos daktare" savo profesijos atstovus vadinanti moteris išleido stiliaus patarimų knygą „Spintologija“.
Simona KVEDERYTĖ
simona.k@skrastas.lt
Didžiausios klaidos
Problema – nėra kuo apsirengti – kyla dėl to, kad turime per daug drabužių arba jie tarpusavyje nedera. Tokį reiškinį A. Gilytė vadina vieno rūbo sindromu, kurį garantuoja tik emociškas pirkimas.
„Dažniausiai neturime prie kelnių derančio švarko ar prie sijono tinkančios palaidinės. Taip atsitinka, kai parduotuvėje pamatai drabužį, jis tau labai patinka, nusiperki, bet jau grįždama namo jauti stresą, kad neturėsi su kuo to rūbo dėvėti. Todėl jis lieka dūlėti spintoje“, – sako stilistė.
Dar viena klaida – netinkami rūbai. A. Gilytės nuomone, kartais moterys įsigyja joms patinkantį, gražų sijoną ar švarką, tačiau joms jis netinka.
Taip pat žmonės suklysta įsigiję netinkamo dydžio drabužius. Vieni stengiasi įsisprausti į per mažus, kiti slepiasi po per dideliais rūbais.
„Būna dienų, kai žmogus nori plačių kelnių, didelio megztinio, ilgo šaliko – tuomet ir atrodo, kaip žmogus-palapinė. Tačiau nereikia taip maskuotis. Nors, žinoma, nereikia ir apsitempti kaip dešrelei. Visur privalu remtis sveiku protu“, – pataria stilistė.
Pirmas žingsnis – susitvarkyti spintą
Savo garderobą atsinaujinti sumaniusioms moterims A. Gilytė pirmiausia pataria susitvarkyti spintą – atrinkti nereikalingus drabužius. Tai svarbiau nei jų pirkimas.
Sutvarkyti spintą lengviausia suskirstant joje esančius rūbus į kelias krūvas. Vienoje turėtų atsidurti patinkantys ir tinkantys drabužiai.
„Į antrą patariu sudėti rūbus, kurių nebenešiojate. Su jais kartu privalo atsidurti per maži, nudėvėti ar atsibodę drabužiai. Neapkraukite jais savo spintos. Galima juos kam nors atiduoti arba tiesiog išmesti“, – patarė stilistė.
Trečioje krūvoje gali atsidurti drabužiai, kurie dar mėgstami, bet yra per ilgi, per platūs ar per trumpi. Juos galima nunešti pas siuvėją ir dėvėti toliau.
Ketvirtojoje krūvelėje – abejonių keliantys drabužiai, prie kurių manote dar galintys kažką priderinti. Tačiau jei jų vis tiek nedėvėsite, meskite lauk.
„Po visos šios procedūros spintoje lieka drabužių, neturinčių sau poros. Žinodami, ko mums konkrečiai reikia – švarko prie kelnių ar palaidinės prie sijono – einame į parduotuves“, – įvardija A. Gilytė.
Ji tikina, kad ypač svarbu sąžiningai išmesti visus netinkančius rūbus. Spinta privalo atrodyti kaip nauja parduotuvės kolekcija. Drabužiai neturi būti suspausti – geriausia juos kabinti ant pakabų. Taip rūbus bus lengviau pastebėti ir kiekvienam pritaikyti vis naujus derinius.
Kaip atrodyti puikiai?
A. Gilytė sako, kad svarbu tinkamai įvertinti savo kūną ir jo proporcijas. Svarbu – ne koks jis bus, o koks yra dabar.
„Turite vapsvos liemenį ar esate aukšta, o gal norite pabrėžti dailias kojas? Į parduotuves einame su puokšte privalumų arba dalykų, kuriuos norime maskuoti. Pagal tai renkamės rūbus. Reikia išryškinti kūno proporcijas, jas suderinti. Taip net mažiau laiko parduotuvėje sugaišite“, – aiškina A. Gilytė.
Taip pat svarbu drabužius išsirinkti pagal amžių. Jaunoms moterims nereikėtų nešioti vyresnėms tinkančių rūbų. Taip pat ir solidaus amžiaus sulaukusios dailiosios lyties atstovės neturėtų vaikščioti blizgančiais batais ar perdėtai trumpais sijonais.
„Turi mylėti savo kūną, mylėti save. Reikia panaudoti rūbą, kad jis tau tarnautų ir padarytų gražią. Tuomet kitas žmogus pagirs tik tavo švarką, o ne tave“, – tikino „spintų daktarė“.
Kad atrodytų puikiai, moterims taip pat nereikia pilnos spintos drabužių. Jų turi būti ne daugiau, nei moterys pajėgia susidoroti. Kuo daugiau rūbų, tuo didesnė tikimybė nuklysti.
Prabangūs drabužiai puikios išvaizdos taip pat negarantuoja. Pasak A. Gilytės, puikių drabužių derinių galima rasti ir nebrangių rūbų parduotuvėse: „Svarbu žinoti, kas jums tinka ir kaip norite atrodyti.“
Negaili ir patarimų vyrams
„Vyrai sako: ai, tie moterų reikalai, drabužiai, apsipirkinėjimas, nerūpi. Bet kai atrodo gerai, jie eina nosis išrietę. Todėl moterys turėtų nesibodėti padėti savo vyrams. O jie tai tikrai įvertins – džiaugsis moterimis, kurios protingai pataria ir priverčia juos eiti išdidžiai pakėlusius nosis“, – juokiasi stilistė.
Ji patarimų vyrams turi nemažai. Pirmiausia jie turėtų pamiršti juodą spalvą. Juodas kostiumas tinka tik itin oficialioms progoms ir laidotuvėms. Vietoj jo galima rinktis mėlyną ar pilką.
Tamsių spalvų aksesuarus reikėtų iškeisti į šviesesnius. Vietoj juodų, rinktis rudus, konjako spalvos batus.
Standartiška vyro apranga, marškiniai ir megztinis, taip pat jau atgyveno – sako stilistė. Vietoj to reikėtų rinktis marškinėlius ir švarką.
Alvydo KUČO nuotr.
STILIUS: „Svarbiausia – vilkėti savo dydžio drabužius, išryškinančius privalumus ir kartu užmaskuojančius minusus“, – pataria stilistė, knygos „Spintologija“ autorė Agnė Gilytė.