Studentė odiniame lagamine sutalpino biurą

Studentė odiniame lagamine sutalpino biurą

Studentė odiniame lagamine sutalpino biurą

Kambaryje stovi skrynia, kurią pravėrus galima sudėti daiktus. Jos kūrėja Dovilė Bielozarevičiūtė žino, jog ši skrynia – ypatinga, tai – funkcionalus interjero objektas. Vos per minutę daiktadėžė transformuojasi į mobilų biurą, kurį galima sutalpinti į mažą studento kambarį ar vežtis į kelionę.

Simona SIMONAVIČĖ

simona@skrastas.lt

Darbą įkvėpė studentai

Šiaulių universiteto Taikomosios dailės ir verslo, odos specializacijos magistrantė D. Bielozarevičiūtė sukūrė baigiamąjį darbą, kuris – ne tik dekoratyvus interjero elementas, bet ir funkcionalus daiktas.

Mergina pasirinko paprastą objekto formą, primenančią tradicinę skrynią ar kuparą (vok. koffer, reiškia lagaminą). Tokią formą naudojo tiesiogiai, bet kūrybiškai ją transformavo.

Į lagaminą-daiktadėžę galima susidėti atliekamus daiktus namie, naudoti jį kaip kelioninį lagaminą. Daikto mobilumą palengvina primontuoti ratukai. Lagamino svoris be papildomai įdėtų daiktų – apie 30 kilogramų.

Svarbiausia daugiafunkcio objekto funkcija – lagaminas virsta darbo vieta, kurioje yra kėdė, kompiuterio stalas, dvi lentynėlės. Projektuodama darbą studentė atkreipė dėmesį į ergonominius reikalavimus: stalas yra 70 centimetrų aukščio, kėdės ilgis – 42 centimetrai, aukštis – 25 centimetrai, lentynėlės patogiai pasiekiamos ranka.

Pasak D. Bielozarevičiūtės, mintis sukurti tokį daiktą gimė iš praktinių paskatų – bendrabučio kambaryje gyvenantiems studentams dažnai kyla mažos erdvės problema. Kambarį papildomai užima būtina darbo vieta – iš namų atsivežti atlikę suklypę stalai, kurie nėra estetiški. Norėjosi darbo vietą „sutraukti“ iki minimumo – naudingai panaudoti ir sutaupyti erdvę, kartu ją padaryti patrauklią.

„Siekiau, kad interjero objektas atliktų kelias funkcijas, būtų lengvai transformuojamas ir mobilus. Toks biuras prisideda prie originalios, išskirtinės aplinkos kūrimo namuose“, – neabejoja mergina.

Skrynia pritaikyta kelionėms

Kūrinyje dominuoja vertikalios, horizontalios odinės juostos, jos, pasak autorės, suteikia dėžei-biurui minimalų dekoratyvumą. Dėžei aptraukti ji naudojo natūralią galvijų odą, biuro vidus pagamintas iš faneros plokščių. Skrynia savo konstrukcija yra tvirta, ilgaamžė ir pritaikyta kelionėms.

Ji tikslingai rinkosi mėlynos spalvos odą ir pilką vidaus apdailos spalvą, kad agresyvios spalvos neblaškytų dirbant.

„Mėlyna yra ne tik mano mėgstamiausia, bet ir mokslo spalva. Ją rinkausi ir todėl, kad ji yra Šiaulių universiteto atributikoje, tokios spalvos yra universiteto pavadinimo užrašas“, – sakė Dovilė.

Darbo eigoje iškilo sunkumų su baldų furnitūra – parduotuvėse nebuvo jos pasirinkimo. Ieškodama interjero objektų analogų Lietuvos rinkoje, studentė aptiko vos keletą, atitikmens išvis nėra.

Magistrantė svarsto, jog toks interjero objektas kuo puikiausiai galėtų būti gaminamas plačiajai visuomenei – naudojamas ne tik studentų, bet ir vaikų kambaryje. Galima patobulinti formą, biuro erdvę papildyti detalėmis, pavyzdžiui, įmontuoti apšvietimą. Tiražuojant jį kaip ekonominį variantą, kaina neturėtų būti neįkandama – galėtų siekti apie 200 eurų.

„Šiuo kūrybiniu projektu siekiau parodyti, kad objekto formą, funkciją, ergonomiškumą reikia panaudoti. Taip pat noriu paskatinti estetinių sprendimų, ekologiškų medžiagų naudojimą artimiausioje žmogaus aplinkoje“, – komentavo D. Bielozarevičiūtė. Jos manymu, šis darbas – tarp daikto ir meno kūrinio.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

KŪRĖJA: Magistrantė Dovilė Bielozarevičiūtė siekė parodyti, kad objekto formą, funkciją, ergonomiškumą reikia panaudoti – galima sukurti objektą tarp daikto ir meno kūrinio.

Ievos KAVALIAUSKAITĖS nuotr.

TRANSFORMACIJA: Šiaulių universiteto Taikomosios dailės ir verslo, odos specializacijos magistrantės Dovilės Bielozarevičiūtės sukurtas interjero objektas iš skrynios transformuojasi į darbo vietą – mobilų biurą.

Reguliuojamo aukščio stalas