
Naujausios
Taksistams – galvos skausmas ir dėl pajamų, ir dėl taksometrų
Pirmadienį Šiaulių apskrities Valstybinėje mokesčių inspekcijoje vykusiame susitikime Šiaulių miesto taksistai sulaukė inspekcijos įtarimų dėl galimai slepiamų pajamų, policijos pareigūnai perspėjo juos dėl eismo taisyklių pažeidimų, o metrologijos specialistai informavo, kad teks pirktis naujus taksometrus. Taksi vairuotojai iš susitikimo išėjo su mintimi įkurti savo profesinę sąjungą.
Mindaugas DRĄSUTIS
mindaugas@skrastas.lt
Įtaria slepiant pajamas
Šiaulių apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) Kontrolės departamento direktorė Zonė Lapienė akcentavo, kad taksi darbuotojų metinės deklaruojamos pajamos kelia įtarimų. Per metus taksi vairuotojas vidutiniškai deklaravo 7,5 tūkstančio litų (apie 2174 eurus) pajamų. Vidutinė mėnesinė alga siekia 600 litų, tai sudaro vos pusę minimalaus atlyginimo. Beveik pusė darbuotojų per metus deklaravo mažiau nei po 5 tūkst. litų pajamų.
„Pateikti deklaraciniai duomenys kelia didžiulį susirūpinimą. Manome, kad nepakankamai apskaitomos jūsų pajamos“, – sakė Šiaulių AVMI Kontrolės departamento Operatyviosios kontrolės skyriaus vedėjas Stasys Sadauskas.
Dėl galimai nuslepiamų pajamų pagrindinėmis problemomis buvo įvardytas keleivių vežimas neįjungus taksometro ir kvito nedavimas. Per praėjusius ir šiuos metus mokesčių inspekcija atliko apie 60 patikrinimų. Užfiksuoti 23 pažeidimai.
VMI bendradarbiauja su policija. Įtarimų sukėlę taksi vairuotojai bus stebimi mieste esančiomis vaizdo kameromis, nustatant tikslią jų buvimo vietą ir maršrutą. Vežant keleivius neįjungus taksometro vairuotojų laukia baudos nuo 57 iki 144 eurų.
Taksistai stojo piestu, esą taip bus kišamasi į jų asmeninį gyvenimą. Susitikime dalyvavęs Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos viršininkas Kęstutis Dičius paaiškino, kad mieste esančios vaizdo kameros stebi visus gyventojus, nes tai – vieša vieta. Toks argumentas vairuotojų neįtikino.
Teks pirkti naujus taksometrus
Susitikime dalyvavusi Lietuvos metrologijos inspekcijos Šiaulių apskrities skyriaus viršininkė Vida Balčiūnienė pranešė, kad nuo 2016-ųjų metų spalio 30 d. pradės galioti Matavimo priemonių techninis reglamentas. Jeigu seno tipo taksometrų galiojimo laikas bus pasibaigęs ir jie bus netvarkingi, taksistai privalės įsigyti naujus: „Matavimo priemonę galima naudoti iki kol ji bus tvarkinga.“
Tai išgirdę taksistai piktinosi, nes naujas reglamentas privers patuštinti kišenes. Taksi vairuotojų teigimu, naujo taksometro kaina siekia 700 eurų, o dėvėti esą taisomi tik Vilniuje. Remonto darbai užtrunka dvi savaites, per kurias jie negalėtų dirbti.
Nuo Naujųjų metų ant automobilių galinių stiklų privalės būti priklijuota informacija apie įkainius. Dėl to vairuotojai neprieštaravo.
Kelių policijos viršininkas K. Dičius susitikime vairuotojus įspėjo laikytis eismo taisyklių: „Jeigu keleivis neprisisegs saugos diržo, už tai atsakysite jūs.“ Diskusijos kilo ir šiuo klausimu. Taksistai pareiškė, kad ne visi keleiviai klauso reikalavimo prisisegti saugos diržus. Tokiu atveju K. Dičius rekomendavo keleivių nevežti.
Susitikime netrūko taksi vairuotojų klausimų, bet ne į visus buvo atsakyta. Kritikos strėlės skriejo į VMI darbuotojus, esą jie nesugeba tinkamai atsakyti, paaiškinti situacijos.
Abi pusės sutarė dėl dar vieno susitikimo, o taksistai ketina įkurti savo profsąjungą, kuri gintų jų teises.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
TAKSISTAI: Susitikime dalyvavę taksi vairuotojai buvo patenkinti ne visais atsakymais.
ĮTARIMAI: Šiaulių apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) Kontrolės departamento direktorė Zonė Lapienė akcentavo, kad taksi darbuotojų metinės deklaruojamos pajamos kelia įtarimų.