Veikli moteris vejasi svajones

Veikli moteris vejasi svajones

Veikli moteris vejasi svajones

Šiaulietė Loreta Gulbinienė turi dvi nuosavo verslo idėjas: teiks kiekvienai piniginei ir kiekvieno skoniui prieinamas interjero dizaino paslaugas, o šeimos paveldėtoje vienkiemio sodyboje įkurs Suaugusiųjų užimtumo centrą.

Tris mažus vaikus auginanti veikli 36 metų moteris tam, kad jos sumanymai pavyktų, šiuo metu aktyviai lanko moterims skirto verslo projekto „Išmani moteris“ paskaitas.

Ponia Loreta ragina moteris bandyti įgyvendinti svajones. Sako, jei nepavyktų, bent žinos, kad pabandė.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Planas A

Šiandien L. Gulbinienės akys spindi – jos sumanymai pagaliau pagavo pagreitį.

Jau liepos mėnesį duris lankytojams turėtų atverti nuosavas Suaugusiųjų užimtumo centras kaimiškoje sodyboje Šiaulių pašonėje.

Sodybos tvarkymo darbai šiuo metu vyksta tarsi pagreitintame filme. O idėjos, kaip priimti pirmuosius svečius ir surengti jiems tikrą edukacinę šventę, gimsta kiekvieną trečiadienį klausantis projekto „Išmani moteris“ konsultantų, taip pat bendraujant su projekto dalyvėmis, tokiomis pat moterimis kaip ir Loreta, mąstančioms apie nuosavą verslą.

Anot L. Gulbinienės, viena moteris pasisiūlė jos kuriamame dienos centre lankytojus pamokyti velti, kita – žvakes gaminti, trečia – dar kitokios veiklos.

Loretai svarbu, kad vasaros viduryje kaimo sodyboje duris atversiantis Suaugusiųjų užimtumo centras pritrauktų norinčius ne tik atsikvėpti nuo miesto šurmulio, bet ir kažką pamatyti, kažko pasimokyti, išbandyti.

Didžiulėje teritorijoje šeima ketina įrengti aikštyną gal futbolui pažaisti, gal badmintonui.

Jei viskas vyks sklandžiai, sutuoktiniai Loreta ir Darius galvoja į vasaros stovyklą pakviesti vienišas mamas su vaikais bei suorganizuoti jiems ne tik poilsį, bet ir aktyvių pramogų. Tai būtų socialinis projektas, nes, L. Gulbinienės įsitikinimu, norint ką nors gauti, pirmiausia reikia išmokti ir duoti.

Planas B

Išmani moteris dienos užimtumo centru kaimo sodyboje neapsiriboja. Širdžiai dar artimesnė veikla – interjero dizainas.

Kalbėdama apie būsimo ekonominio dizaino verslo idėją šiaulietė net švyti. Prasidėjo, sako, nuo to, kad tokios paslaugos, bent jau oficialiai, Šiauliuose nėra.

Ponia Loreta įsitikinusi, kad galimybę gyventi skoningai ir patogiai susitvarkius interjerą turi turėti ne tik turintys pinigų ir galintys pasisamdyti dizainerius, kurie brangiomis medžiagomis ar baldais apstatys būstą už tai paimdami nemenkus pinigus.

„Mano tikslas – už nedidelį atlygį patarti, kaip nebrangiai susitvarkyti gyvenamąją erdvę, kaip susistatyti baldus, parinkti užuolaidas, suderinti spalvas, išsirinkti dekoracijas“, – sako Loreta. – Nebūtina pirkti brangių daiktų, daryti neįkainojamus remontus. Prabanga ne visada reiškia jaukumą.“

O gal klientas nurodys konkrečią sumą, kurią galėtų skirti būsto pertvarkoms? Tokiu atveju L. Gulbinienė pasiūlytų sudaryti planą, ką už tokius pinigus galima padaryti, pagražinti, o ko geriau atsisakyti.

Tris vaikus auginanti moteris mielai iš savo patirties gali patarti šeimos pagausėjimui besiruošiančioms šeimoms, kurios nori įsirengti vaikelio auginimui patogų būstą.

Tam L. Gulbinienei pravers inžinerinis išsilavinimas, braižybinė patirtis ir, žinoma, statybinės patirties turintis sutuoktinis Darius Gulbinas.

Pirmieji moters klientai – jos draugai ir pažįstami. Paprašyta nė vienam neatsisako padėti. Sako, kuo daugiau iš konsultacijų, kursų, mokymų, literatūros ir savo patirties išdalys brangiems žmonėms, tuo daugiau jos įgis planuose jau užsimezgusiam privačiam verslui.

Praktiką atliko namuose

Noras kurti kažką savo L. Gulbinienei gimė anksčiau nei sumanymas, ką konkrečiai kurti ir kuo užsiimti.

Taškas buvo padėtas, kai 36 metų moteris, kvalifikuota inžinierė, suprato „užsisupusi“ prie brėžinių vienoje Šiaulių įmonėje, pavargusi nuo kasdienės rutinos.

Idėją palikti „valdišką“ darbą ir mąstyti apie kažką nuosavo palaikė ir Loretos vyras Darius. Kvalifikuotas statybos darbų specialistas tarsi pajuto, kad užsakymus inžinerinėje srityje atliekanti meniškos sielos žmona nesijaučia sėdinti „savo kėdėje“.

Žodis po žodžio, mintis po minties, ir Loretai gimė širdžiai mieli sumanymai.

Šiaulietė juokiasi, nebuvo taip, kad vieną dieną sau pasakė: būsiu dizainerė. Pirmiausia skaitė, konsultavosi, o dabar semiasi patirties iš konsultantų ir Šiauliuose vykstančiame minėtame projekte „Išmani moteris“.

Dar pasikliauta ir savo skoniu bei intuicija. Pirmiausia bandymai padaryti kažką mielo įgyvendinti Gulbinų šeimos namuose.

Kad kuriamas grožis per daug neatsilieptų šeimos finansams, pirmiausia atnaujino senus daiktus, pervilko kai kurių baldų gobeleną, nusibodusią sienų spalvą pakeitė kitokia, susikirpo naujas užuolaidas – kambarys tarsi atgijo, atsinaujino.

Paskui sugalvojo žaismingiau apipavidalinti bent vieną virtuvės sieną – tam pravertė šampano butelių kamšteliai.

Sumanymus reikia įgyvendinti

L. Gulbinienės įsitikinimu, labai svarbu daryti tai, kas patinka, kas širdžiai artima. Šiaulietė ragina nebijoti moteris daryti radikalių permainų savo gyvenime, nes „ko nors nemielo atsisakymas suteikia galimybę atrasti ar susikurti sau kažką mielo“.

Pataria iš pradžių į savo idėją investuoti minimaliai, kad nesėkmės atveju finansiškai skaudėtų kuo mažiau.

Loreta vis dėlto supranta moteris, kurios turi svajonių, idėjų, tačiau bijo išeiti iš darbo ir bandyti pradėti kažką savo. Ji ir pati ilgai dvejojo, ar palikti samdomą darbą.

Šiandien veikli moteris žino: jei ne sutuoktinio palaikymas, greičiausiai tebedirbtų ten pat. Ir greičiausiai nesijaustų laiminga.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

PATARIMAS: Ilgametė inžinierė Loreta Gulbinienė šiandien pradedanti verslininkė. Veikli moteris pataria kitoms moterims nelaukti, kol kas nors išpildys jų sumanymus, o tai daryti pačioms.

Asmeninio albumo nuotr.

VERSLAS: Loretos ir Dariaus Gulbinų sodyboje Šiaulių rajone netrukus virs gyvenimas. Tai pirmasis tris mažus vaikus auginančių sutuoktinių verslas.