
Naujausios

Rinkosi iš dviejų kandidačių
Komisijos verdiktą pranešė Šiaulių miesto meras ir komisijos pirmininkas Artūras Visockas. Pabrėžė, kad priimant sprendimą dalyvavo visi 15 komisijos narių, atstovaujančių skirtingoms miesto bendruomenės sritims.
Reginos Vaišnorienės kandidatūrą Garbės piliečio vardui gauti teikė Sauliaus Sondeckio menų gimnazija, rekomendacijomis siūlymą sustiprino Švento Kazimiero ordino Šiaulių komtūrija ir Lietuvos nacionalinės kultūros centras.
Kita pretendentė garbingam vardui buvo jauna ir sėkminga operos solistė Viktorija Miškūnaitė.
Meras sakė, kad komisija nusprendė neviešinti, kiek kuri kandidatė surinko balsų. Pagal nuostatus buvo galima svarstyti ir ankstesniųjų metų kandidatus, tačiau A. Visockas mano, kad tokia nuostata galėtų būti taikoma, jei siūlymų nebūtų gauta iš viso, o šįmet poros kandidatų būta.
"Iškart paskambinau (Reginai Vaišnorienei – red. past.), pasveikinau. Jaučiau dvasinį pakilimą ir pokalbio pabaigoje pasakiau, kad ruoštų pačią gražiausią suknelę mero padėkos vakarui, kur bus inauguruojamas miesto Garbės pilietis", – sakė meras.
Miesto galva norėtų, kad Taryba vienbalsiai pritartų komisijos rekomendacijai.
Meras tvirtino, jog labiausiai R. Vaišnorienės veikloje jam imponavo tai, kad ji per 40 veiklos metų su pačios vadovaujamu Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos liaudies instrumentų orkestru surengė per 1 000 neatlygintinų pasirodymų Šiaulių miesto, regiono ir visos šalies klausytojams.
"Tai kiek tu turi būti pasišventęs ir kaip tai vyksta", – stebėjosi meras.
Džiaugiuosi, kad esame pastebėti
"Šiaulių krašto" pakalbinta Regina Vaišnorienė sakė, jog komisijos sprendimas jai netikėtas.
"Rodos, ramiai, tyliai dirbau, o mokykla pristatė, netikėjau, kad galima tokio pastebėjimo sulaukti. Jaučiuosi sujaudinta. Džiaugiuosi ne tik už save, bet ir už visą žanrą, už visus savo kolegas, mokinius, kad esame pastebėti", – sakė pedagogė.
R. Vaišnorienė gimė ir augo Šiauliuose. Nors turėjo galimybę dirbti muzikos akademijoje, atsisakė ir grįžo į Šiaulius. Čia gimė, augo ir gyvena jos tėvai, šią tradiciją išsaugojo sūnus ir dukra.
"Tas pripažinimas man dar daugiau duos jėgų dirbti miestui", – sakė R. Vaišnorienė.
Moteris juokėsi, kur dabar jai reikės tą suknelę inauguracijai rasti. Šiaulių arenoje – didelė erdvė ir jaudulys.
"Duotų man padiriguoti, pagroti, bet ne kalbėti", – atvirai sakė muzikė.
Jei Taryba pritars, Regina Vaišnorienė bus 42-oji Šiaulių miesto garbės pilietė. 18 iš jų jau išlydėti Anapilin. Tokiu apdovanojimu nusipelnę miestui žmonės įvertinami nuo 2000 metų.
Ugdo žmonių tautinę savimonę
Regina Vaišnorienė gimė Šiauliuose 1950 metais. Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokytoja-ekspertė šioje įstaigoje dirba jau 43 metus. Keitėsi mokyklos pavadinimai, statusai, tačiau ne pedagogės atsidavimas savo veiklai.
Šios pedagogės sąraše – ištisa plejada šalyje žinomų muzikantų ir atlikėjų.
Mylėti savo miestą ir muziką R. Vaišnorienė išmokė ir savo vaikus: sūnų Igną, trimitu grojantį Šiaulių pučiamajame orkestre bei bigbende, ir dukrą Reginą, kanklininkę, menotyros mokslų daktarę, menų gimnazijos mokytoją ekpertę bei Lietuvos teatro ir muzikos akademijos pedagogę.
Reikšminga jos koncertinė, renginių organizavimo veikla. Kanklininkė koncertavo ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių miestuose. Kartu su kolegomis surengė nacionalinio Jono Švedo konkurso turą, seminarus, konferencijas.
Pedagogė yra tradicinio tarptautinio vaikų ir jaunimo tautinės muzikos festivalio "Tūto" ir tarptautinio Prano Stepulio kamerinių liaudies muzikos ansamblių konkurso-festivalio sumanytoja bei pagrindinė organizatorė.
Įgyvendindama įvairius projektus, R. Vaišnorienė ypač pradžiugino darželių ir pradinių mokyklų bendruomenes, pristatant teatralizuotas edukacines veiklas apie liaudies instrumentus, jų kilmę, istoriją. Nuo praėjusių metų rekomenduojant Kultūros ministerijos ekspertams R. Vaišnorienės inicijuota edukacija "Kas ten teka per dvarelį?" įtraukta į Kultūros paso rinkinį.
Muzikė yra parengusi per 30 metodinių darbų, atlikusi per 100 kūrinių aranžuočių liaudies instrumentams, jų ansambliams ar orkestrams.
Nuo 1998 metų R. Vaišnorienė yra Lietuvos dainų švenčių Ansamblių vakaro ir "Skambėkite, kanklės" koncertų vyriausioji dirigentė.
Atlikėja ir pedagogė vadovauja pačios suburtam kanklių trio "Aušrinė", Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos liaudies instrumentų orkestrui, kuriam 2007 metais buvo įteikta "Aukso paukštė", o R. Vaišnorienė pripažinta geriausia dirigente.
Nuo 2006 metų prie orkestro prisijungė vokalinė grupė, o naujas kolektyvas pasivadino liaudiškos muzikos ansamblio "Jovarėlis" vardu. Jis dažnas Lietuvos ir užsienio šalyse vykstančių konkursų bei festivalių ne tik dalyvis, bet ir laureatas.
Ilgametė muzikė ne kartą apdovanota ir skatinta įvairiais apdovanojimais, o 2010 metais jai skirta Šiaulių miesto kultūros ir meno premija.
"Reginos Vaišnorienės vardas šiandien neatsiejamas nuo tautinės kultūros, lietuvių nacionalinių muzikos instrumentų meninės sklaidos Šiaulių mieste ir už jo ribų. Jos veiklos papildo viena kitą ir tarnauja vieninteliam tikslui – muzika ugdyti žmonių tautinę savimonę", – taip menų gimnazija apibūdina kandidatės miesto Garbės piliečio vardui suteikti veiklą.
Tas pripažinimas man dar daugiau duos jėgų dirbti miestui.