
Naujausios
Deja, į tuos atsišaukimus silpniausiai atsiliepė plati Žemaičių padangė (išskyrus Papilę ir vieną antrą vietelę), Telšių, Mažeikių, Kretingos, Tauragės, Raseinių apskričių mokytojai. Dideliausi Žemaičių plotai ligi šiol neturi nė vienos aukų rinkimo knygelės. O jų reikėtų įsigyti bent po vieną ar po dvi kiekviename valsčiuje... Norima tikėti, kad Žemaičių mokytojai tinkamai atsilieps, bus pasiryžę paaukoti bent po 1 procentą vienų metų algos...
„Žemaičių prietelius“, Nr. 4, 1925 m.
Žinia sutikta džiaugsmingai
Kuršėnai. Žinia apie socialistų valdžios nuvertimą Kuršėnuose sutikta su didžiausiu džiaugsmu. Keletas žinomesnių bolševikų suimta. Nusiritus socialistų sunkiam priespaudos slogučiui katalikų gyvenimas Kuršėnuose atgija, kat. organizacijos uoliau pradeda veikti ir net manoma neužilgo įsteigti Valančiaus Liaudies Universitetą.
„Žemaičių prietelius“, Nr. 1, 1927 m.
Nuteisė už dezertyravimą
Šiauliai. Vasario mėn. 3 d. Šiaulių Apygardos Teismas nagrinėjo žinomo valstiečių liaudininkų agitatoriaus ir veikėjo barono Tornau bylą, kurioje jis kaltinamas dezertyravime.
Apygardos Teismas baroną Tornau pripažino kaltu ir nubaudė 3 mėnesiams paprastojo kalėjimo ir policijos priežiūra.
„Žemaičių prietelius“, Nr. 6, 1926 m.
Metodistų atskalos
Raudėnai. Šioje parapijoje, Girkautų kaime pirm dviejų metų apsigyveno Telšių geležkelio tarnautojas B. Micpovilis, kurs yra uolus metodistų atskalos platintojas. Jis dalyja žmonėms ne tik savo protestantiškas Biblijas, bet ir mūsų „Naująjį Testamentą“ su klaidinančiais katalikus savo prierašais prie jo teksto. Mūsų vyskupo parašas ant tos knygos sustiprina jo veikimą. Nors vienas katalikų kunigas tam agitatoriui jau kelis kartus aiškino jo paklaidas ir draudė klaidinti kitus, bet jis veikia ir jau keletą suklaidino. Gegužės 29 d. jis parsivežė į paminėtą kaimą net iš Biržų savo pastorių Kaufmaną, kad jis čia padarytų susirinkimą ir įsteigtų neva blaivybės skyrių. Bet kadangi į tą susirinkimą atvyko katalikų kunigas ir policijos atstovas, susirinkusių buvo tik 5–6 vaikinai, tai pastorius pasiginčijęs kiek su kunigu, spruko laukan ir nuvažiavo pas Tauragės metodistus.
„Žemaičių prietelius“, Nr. 24, 1928 m.
Skaityk savaitraštį „Šiaulietis“
Šiauliai. Kiekvienas, kam rūpi mūsų kultūra ir šalies gerovė, privalo gerai žinoti, kas dedasi kiekvienam tolimiausiam Lietuvos kampely. Tai pasiekti galima skaitant provincijoj (ne Kaune) einančius laikraščius, nes „centro“ laikraščiai, norėdami apimti visą Lietuvą, neturi galimybės visapusiškai ir objektyviai atvaizduoti tolimųjų miestelių, kaimų gyvenimą.
Antrojo po Kauno miesto Šiaulių, jo apskrities, žymios dalies Žemaičių ir Šiaurės Lietuvos gyvenimą pilnai apibūdina visuomenės, politikos ir kultūros savaitraštis „Šiaulietis“... Prenumeratos kaina: metams – 10 litų, pusei metų – 6 litai, 3 mėn. – 4 litai.
„Žemaičių prietelius“, Nr. 12, 1925 m.
Keikia radio
Papilė. (Šiaulių apskr.) Lygieji laukai apsemti vandeniu. Daugely vietų vasarojus nesėtas. Ir pasėtasis baigia pūti. Žmonės labai nusiminę ir keikia radio, nes esą radio pritraukiąs lietų. (Be reikalo keikiamas radio. Jis tikrai nekaltas. Redakcija).
„Žemaičių prietelius“, Nr. 25, 1928 m.
Kaliniai puolė sargybinius
Šiauliai. Kovo 29 d. vežant traukiniu kalinius iš Kėdainių į Šiaulius, jie puolė sargybinius, bet nabagams pabėgti nepavyko. 1 kalinys nukautas ir 2 sužeisti.
„Žemaičių prietelius“, Nr. 14, 1926 m.
Renkasi pas žinomą bedievį
Girkautai. Pranešama, kad Šiaulių apskr. Raudėnų valsč. Girkautų kaiman pareina nemažai įvairių laikraščių, kaip „Žemaičių prietelius“, „Mūsų laikraštis“ ir kiti. Bet atsiranda ir tokių žmonių, kuriems daugiau rūpi kortos negu laikraščiai. Jie susirenka pas vieną žinomą bedievį ir ten praleidžia ištisas naktis. Lošia piemens, lošia ir suaugę. Gėda lošikams, gėda ir „klubo“ savininkui!
„Žemaičių prietelius“, Nr. 1, 1930 m.
Kalba ir stilius netaisyti.