
Naujausios
Kryžkelės kelionėje į save
Tytuvėniškė Lidija Mačiūnienė, žinoma kaip internetinio vaikų radijo įkūrėja, lektorė ir vienintelis Kelmės rajono žmogus, mokantis hebrajų kalbą, ateinantį pavasarį palieka Tytuvėnus ir keliasi į Vilnių. Ten įkurs vaikų radijo studiją „Gerosios naujienos“ centre. Lidijos įkurto internetinio vaikų radijo jau galima klausytis ir radijo bangomis. O jo įkūrėja nepaliauja ieškoti savęs.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Lidijos Mačiūnienės gyvenimas primena nesibaigiančią kelionę į save, pašėlusį norą išbandyti viską, pamatyti save įvairiuose vaidmenyse. Ji įgijo medicinos sesers profesiją ir septynerius metus dirbo.
Po to netikėtai pradėjo žavėti skaičiai – pamanė, jog jai labiau patinka buhalterija. Įgijo buhalterės specialybę kolegijoje ir ekonomistės – universitete. Devynerius metus dirbo pagal šią specialybę.
Bet pakako išeiti motinystės atostogų – ir pajuto, jog daugiau nebenori gyventi su skaičiais. Norėjo gilintis į jausmus. Tarsi būtų užaugę nauji sparnai.
Tose kryžkelėse, kuriose jauna moteris atsidurdavo, sukūrė visiškai naują veiklą – internetinį vaikų radiją. Mintį pasufleravo jos pačios vaikai. Be to, Lidija norėjo, jog internetinis vaikų radijas suburtų po pasaulį išsibarsčiusių lietuvių vaikus. Kad padėtų jiems prisiminti lietuvių kalbą, parodytų mokymosi ir pažinimo žavesį.
Laidelės „Labas, matematika“, „Sraigių pamokėlė“ apie kalbą, „Vakaro žvaigždelė“ apie dorovines vertybes ir artimo meilę, „Tikrai, tikrai“, kurioje vaikai supažindami su Evangelija, „Augu skaitydamas“, skiepijanti meilę knygai, „Tauškučių skrynelė“, kurioje vaikai diskutuoja – tai internetinio vaikų radijo turinys.
Beje, jau kuris laikas šios laidelės skamba ir radijo bangomis. Tuo pasirūpino „Gerosios naujienos“ centro direktorius Remigijus Jucevičius. Šiam centrui labai svarbu augančių vaikų dorovė, auklėjimas, kūrybinė erdvė. Todėl vaikų radijo laidelę veda ir šio centro darbuotoja Daiva Bauerienė.
O nuo gegužės vaikų radijui „Gerosios naujienos“ centre bus skirta ir studija. Todėl į sostinę ketina išsikelti ir pati vaikų radijo įkūrėja Lidija Mačiūnienė. Jau ateinančią vasarą moteris ketina organizuoti jaunųjų radijo laidų vedėjų stovyklas, mokyti vaikus gyvybingumo, žaismingumo, kultūringos kalbos ir geros dikcijos.
Tytuvėniškė viliasi, jog Vilniuje galės plačiau pritaikyti išmoktą hebrajų kalbą. Galbūt dėstyti kokioje žydų vaikų mokyklėlėje. Porą metų ji gyveno Izraelyje, kur, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, išvažiavo tėvai. Išmoko hebrajų kalbą. Tačiau negalėjo pritapti savo mamos protėvių šalyje dėl karšto klimato. Be to, turėdama aukštąjį išsilavinimą, nenorėjo dirbti namų tvarkytoja.
„Ten gyventi taip pat nelengva. Mano mama Tytuvėnuose dirbo mokytoja, o ten priversta dirbti gamykloje. Tėtė – elektrikas. Bet turi labai daug dirbti, kad oriai gyventų", – pasakoja ponia Lidija.
Užtat Izraelis labai tinka vyriausiajai jos dukrai. Devyniolikmetė mergina, baigusi mokyklą, išvažiavo į Izraelį. Ruošiasi tarnauti kariuomenėje, kad po to galėtų nemokamai studijuoti. Ji ten jaučiasi laiminga.
Sostinėje moteris tikisi į platesnius vandenis išvesti ir kitą savo veiklą – psichologines konsultacijas.
Ji priklauso emocijų paleidimo centrui „Į save“. Organizuoja meditacijų vakarus, veda seminarus. „Facebook'e“ turi savo puslapį „Kelias į vidinę ramybę“, kuriame bendrauja su keliais šimtais žmonių.
Iki šiol meditacijų vakarus ir seminarus ji veda Tytuvėnuose, Šiauliuose ir kituose apskrities rajonuose. Teikia žmonėms asmenines konsultacijas.
Kad galėtų tai daryti, Lidija ilgai studijavo psichologinę literatūrą, pati dalyvavo daugybėje seminarų.
Prieš porą metų ji parašė internetinę knygą „Laiminga kasdien be priežasties“. Į ją sudėjo savo asmeninius išgyvenimus ir suvokimus. Knygoje teigiama, jog žmogų laimingą daro tik pozityvus mąstymas. Teiginius grindė savo asmenine patirtimi.
Internetu platinama knyga sulaukė pasisekimo. Tačiau pati jos autorė ilgainiui suvokė, jog neužtenka vien pozityvaus mąstymo.
„Praėjus kuriam laikui po knygos parašymo, pati atsidūriau gilioje dvasinėje duobėje, – mena Lidija. – Tuomet suvokiau, jog neužtenka vien pozityvaus mąstymo. Žmogus privalo gilintis į save, suvokti savo norus ir gyvenimo lūkesčius. Mes pernelyg dažnai stengiamės pabėgti nuo savo jausmų. O reikėtų atidžiau į juos įsižiūrėti. Sąžiningai pripažinti, jog jauti pyktį, neteisybę, norą pakeisti pasaulį. Kai pripažįsti, ta bloga energija išsisklaido. Jei nepripažįstame, neigiamus jausmus nešiojamės lyg konservuotų daržovių stiklainiukus kuprinėje. Sunku. Vadinasi, turime juos išmesti, tiesiog paleisti. Ir taps lengviau.“
Lidija pateikia pavyzdį, kaip sunku susitikti su žmogumi, su kuriuo esi susipykęs. Eini prie jo, o tau dreba rankos ir kojos. Bet jeigu paleisi blogą emociją, nejausi pykčio. Pyktis pavirs meilės energija. Priimsi tą susitikimą kaip neišvengiamą. Ir bus ramu.
Lidija pastebi, jog žmonės kartais per daug išgyvena dėl artimųjų, giminaičių, draugų, netgi menkai pažįstamų gyvenimo. Tačiau turi suvokti, jog tų gyvenimų jie negali pakeisti. Galbūt artimiesiems nesiseka dėl karminių dalykų. Galbūt dėl kitokių priežasčių. Pašalietis tuos, kuriems nesiseka, gali tik mylėti. Pakeisti jų likimo negali.
Asmeninės nuotr.
ATRADIMAI: Ne kartą gyvenimo kryžkelėse sustojusi ir įsiklausiusi į save, Lidija Mačiūnienė atranda ką nors naujo.
SPARNAI: Pajutusi, jog nenori dirbti nė pagal vieną iš trijų įgytų specialybių, Lidija Mačiūnienė sako tarsi įgavusi sparnus.
ŠILUMA: Šiltas Lidijos Mačiūnienės protėvių kraštas jai tinka tik atostogoms. Gyventi su dukrele Ieva ji nori Lietuvoje.
ŠAKNYS: Kartais smagu prisėsti ant Viduržemio jūros kranto ir pamąstyti apie savo šaknis. Tačiau Tėvyne Lidijai Mačiūnienei jau tapusi Lietuva.
LENGVUMAS: Kai paleidi nereikalingas neigiamas emocijas, atsiranda lengvumas. Tarsi gyvenimas ten, kur ant medžių auga bananai.