
Naujausios
Užmiršta sena
Jolanta Baškytė-Giedrikienė apie energetinių labirintų atgimimą pasaulyje išgirdo viename seminare. Po to Lietuvoje įkurtus labirintus išbandė pati, pasiūlė bičiulėms. Kai įsitikino jų nauda, kurios nupasakoti žodžiais beveik neįmanoma, garsiai idėja tokį labirintą kurti ir Joniškyje, pasidalijo su aplinkiniais. Savanorių atsirado į valias – labirintams kurti vietos Saulės parke 2017-aisiais dar būta.
Jolantos mintį iškart palaikė klubo "Čia ir dabar" nariai, parko kaimynystėje gyvenantys žmonės, Melioratorių aikštės daugiabučių kvartalo gyventojai, kurie negailėjo savo asmeninio laiko. Jie talkino pagal griežtą Gralio taurės schemą sodinant septynių rūšių 323 krūmus – sidabrakrūmius, dilgėlines lanksvas, geltonąsias lanksvas, vėgeles, Tunbergo raugerkščius, sultalapes sedulas, šermukšnialapes lanksvūnes. Šią Jolantos idėją palaikė ir rajono Savivaldybė, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistai, specialiuose fonduose suradę lėšų krūmeliams įsigyti.
Tame pačiame Saulės parke krūmais apželdintus vieną labirintą, kiek tolėliau įrengtas ir antrasis – natūralioje pievoje, pagal tą pačią schemą suformavus takus. Jolantos galvoje jau kirba idėja čia įrengti ir trečiąjį, vingiuosiantį tarp liepų, su tvirtu pagrindu po kojomis, kad labirintu galėtų pasinaudoti ir neįgalieji, judantys vežimėliuose. Jei savanoriai tokiai idėjos autorei pritars, jis ir bus įgyvendintas.
Ar tikrai veikia?
Pagal Jolantos Giedrikienės idėją tokį labirintą iš akmenų Baltijos tautų draugystės parke, įkurtame Joniškio garbės pilietės Paulinos Arūnienės, susikūrė ir Mikniūnų (Pakruojo r.) kaimo bendruomenė. Jis irgi gan greitai tapo populiarus. Įrengus akmenų energetinį labirintą, tarpusavyje vėl ėmė bičiuliškai bendrauti kaimynai, kurie 35 metus vienas nuo kito buvo atsitvėrę pykčio sieną.
"Ir dabar, kai pas mane atvažiuoja giminaičiai, vienas iš tų skeptikų, kuris anksčiau tik iš tos idėjos juokėsi, pirmiausia skuba praeiti tuo labirintu, o tada, grįžęs į kiemą, sako, kad dabar jau galim bendrauti, sėstis prie stalo… Aš klausiu, ką jis jaučia, kodėl jo nuostatos taip smarkiai pasikeitė. Sako negalintis žodžiais paaiškinti, ką jaučia, bet tas jausmas labai geras, pakylėtas, – pasakoja Jolanta Giedrikienė.
Jos žodžiais, reikia eiti su dėkingumu – Pasauliui, Lietuvai, šeimai, o labirinto poveikis gali pasijusti tik po savaitės ar net vėliau.
"Jei jūs ir nepatirsite jokio jausmo ar apie energijas apskritai nieko nežinosite, vis vien jums einant šiuo labirintu, energija savaime tekės ir jūsų kūne savaime vyks pokyčiai. Šis labirintas simbolizuoja Gralio – Amžinojo gyvenimo – taurę, paslapties žinojimą. Aš pati visada, kai atsiduriu kryžkelėje, atsakymo einu į labirintą. Nereikia suprasti to tiesiogiai – niekas su tavimi nesikalba. Čia ne kokie stebuklai, tam yra moksliškas paaiškinimas. Vaikštant labirinto takeliais, kai staigiai pasisukama 180 laipsnių kampu, vienas smegenų pusrutulis persijungia į kitą, ir kol visas labirintas išvaikštomas, šis procesas įvyksta daug kartų. Tokiu būdu smegenys per trumpą laiką labai stipriai dirba. Taigi, atsakymą į savo rūpestį padiktuoja aktyviau dirbančios mūsų pačių smegenys. Labirinto centre reikia stabtelti – pabūti, susikoncentruoti – laikas skiriamas atsakymams gauti, apmąstymams, meditacijoms, maldoms, savo vidinio pasaulio suvokimui", – pasakoja moteris.