
Naujausios
Mokėsi atjautos gyvūnams
Pasaulinę gyvūnų globos dieną kasmet netradiciškai paminintys šeduviai ir šiemet ją sutiko išskirtinai.
Šeduvos gimnazijoje surengta naminių gyvūnų paroda, į kurią mokyklos pradinukai sunešė savo auginamų gyvūnėlių: žiurkėnų, triušių, žuvyčių, šinšilų, šeškų, papūgėlių, kačių ir šuniukų. Iš viso parodoje buvo eksponuojama per dvidešimt naminių augintinių.
Į popietę "Penkios gyvūnų laisvės" atvykusios Radviliškio maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiosios veterinarijos gydytojos - inspektorės Laimutė Savickienė ir Irma Valantinienė kartu su vaikais diskutavo, kokios priežiūros reikia jų gyvūnėliams, kuo ir kaip juos maitinti, kokio augintinio vaikai norėtų ir dėl kokių priežasčių jo negali turėti.
Tie, kurie augintinio neturi arba negalėjo jo atsinešti į mokyklą, atsinešė savo ar savo svajonių augintinio nuotrauką arba piešinį ir už tai gavo prizų.
Viešnios iš Maisto ir veterinarijos tarnybos užminė mokiniams mįslių bei minklių apie gyvūnus. Pati smagiausia ir vaikus labiausiai išjudinusi renginio dalis buvo kartu su veterinarijos specialistėmis atlikti jogos pratimai, susiję su įvairiausiais gyvūnais, "atsiradusiais" ant gimnastikos pakloto.
Vaikų surengtą parodą aplankė ir gerumo bei atjautos gyvūnams mokėsi ir kitų klasių, tarp jų – ir specialiųjų, moksleiviai. Paroda domėjosi tėveliai, mokytojai.
"Viena didžiausių žmogaus dorybių – pagarba gyvybei ir gamtai. Turime stengtis darniai gyventi su mus supančia aplinka, o šios aplinkos dalis yra ir gyvūnai. Ar turėtume rūpintis gyvūnų gerove, kai žmonių gerove neretai nėra kam pasirūpinti?
Atsakymą tegul kiekvienas pateikia sau pats, tačiau neužmirškime, kad naminiai gyvūnai yra visiškai nuo mūsų priklausomi, jie negali patys pasirinkti savininko ar laikymo sąlygų", – sakė veterinarijos tarnybos darbuotojos.
Vieni kankina, kiti – gelbėja
Netinkamas elgesys su gyvūnais – viena iš Radviliškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tyrimų sričių. Tarnyboje kasmet registruojama ir tiriama po keliolika pranešimų apie netinkamomis sąlygomis laikomus, kenčiančius, prastai prižiūrimus ir nuo nepalankių oro sąlygų neapsaugotus gyvūnus.
Pernai tokių pranešimų gauta 16, devyni iš jų pasitvirtino.
Gavus pranešimą apie Aukštelkų seniūnijoje, Kalnelio Gražionių kaime tamsoje laikomą, nešeriamą ir negirdomą šunį, faktai pasitvirtino.
Pasak L. Savickienės, gyvūnas maždaug šešis mėnesius buvo laikomas aklinoje tamsoje. Iki tol gyvūną kartas nuo karto pašerdavo kaimynai. Kad jiems mišrūnas nebūtų "ant akių", šeimininkas jį uždarė į tvartą.
Veterinarijos specialistai gyvulį rado visiškai išsekusį, jį teko ilgai gydyti, tačiau iš bado nusilpusio gyvūno išgelbėti nepavyko.
Vaitiekūnų kaime vyriškis laikė du suaugusius ir penkis mažesnius šunis. Kartas nuo karto užgeriančio šeimininko šunys "linksmomis" dienomis būdavo nešeriami.
Palaidi šunys maisto susirasdavo patys, o pririšti negaudavo nieko, todėl dalis jų buvo išvežta į prieglaudą.
"Yra buvę atvejų, kai, padauginę alkoholio, šeimininkai žalojo savo augintinius. Važiavome tirti atvejį, kai Kunigiškių kaime šunį savininkas sužalojo kirviu. Jauno šuniuko kaukolėje aptikome kirtimo žymes. Šunį teko operuoti. Išgydytas šuo buvo atiduotas kitiems žmonėms.
Pociūnuose pagal pranešimą aptikome kelis nešeriamus šunis. Vienas iš jų – vieni kaulai, aptekęs blusomis, vos bepastovintis ant kojų.
Teko šunį sutvarkyti ir vėlgi atiduoti auginti kitiems žmonėms", – pasakojo L. Savickienė.
Specialistė džiaugėsi, kad rajone yra puikių žmonių, kurie sutinka priimti skriaudžiamus gyvūnus ir taip išgelbėja jų gyvybes.
