Budraičiuose 23-ieji „Prozos aruodai“

Virginijos ŽURBENKIENĖS nuotr.
Akimirka iš „Prozos aruodų“ šventės. Renginio iniciatorės Dalia Galbuogienė (kairėje) ir Justina Viržintienė.

Kelmės rajone, Budraičių kaime, kur gyveno rašytojas prozininkas Ignas Viržintas, surengti jau 23 – ieji „Prozos aruodai“, skiriami šio rašytojo garbei.

Šis literatūrinis renginys iki šiol gyvuoja tik gerų, kultūrą gerbiančių žmonių dėka ir iniciatyva.

Metų pradžioje Šedbarų bibliotekininkė Dalia Galbuogienė pateikė projektinę paraišką Kelmės rajono savivaldybei ir gavo finansinę paramą. Už gautas lėšas Kauno UAB „Vital Litera“ išleido knygelę, kurioje talpinama literatūrinio prozos konkurso, skirto rašytojo, muziejininko, pedagogo Igno Viržinto atminimui, dalyvių kūryba. Po vieną knygelę dovanų gauna visi parašiusieji konkursui.

Šių metų prozos rašymo varžytuvėse dalyvavo 21 autorius. Be ilgamečių bičiulių iš Kėdainių, Kelmės miesto ir rajono, Varnių seniūnijos, Šiaulių ir Panevėžio rajonų, pirmą kartą savo kūrybos konkursui pateikė Mažeikių, Tytuvėnų seniūnijos ir Budraičių kaimo literatai.

Remiantis komisijos, kuriai priklauso Valerija Drublionytė, Dalia Galbuogienė, Irena Urbikienė, Benediktas Banys ir Justina Viržintienė, vertinimais, geriausių kūrinių autoriais pripažinti:

Valerija Aleksandravičienė iš Kuršėnų (Šiaulių rajonas) už apsakymą „Sužeista širdis“. Ji surinko daugiausia balų ir užėmė pirmąją vietą.

Tiek pat balų surinko Rita Valčiukaitė iš Gaštynų kaimo (Kelmės rajonas) už apsakymą „Išsipildžiusi svajonė“. Jai taip pat atiteko pirmoji vieta.

Antros vietos laimėtoja tapo Nijolė Balsytė-Pocienė iš Kėdainių už pasaką „Gražinutė“.

Prizinė trečioji vietą atiteko Liucijai Jagelienei iš Mažeikių už apsakymą „Du krantai“.

Specialiuoju diplomu ir Tytuvėnų kūrybinio klubo „Austėja“ prizu apdovanota Dalia Griškevičienė iš Kelmės už mokslinį-kritinį straipsnį „Igno Viržinto individualusis stilius: valstietiškoji pasaulėvoka ir epinis pasakojimas romane „Gaidžio lauko trobelė“.

Pagyrimo raštu ir Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos prizu apdovanota kelmiškė bibliotekininkė Danguolė Garnienė už pasakaites vaikams „Žalias vabalas“, „Izadoras ir Lilija“.

Pagyrimo raštu ir seniūnijos prizu apdovanotas Kęstutis Ežerskis iš Pagryžuvio (Kelmės rajonas) už atsiminimus apie Pagryžuvį, Pavydų kaimą knygoje apie kukutį, kuris su visais gyveno. I dalis. Vaikystė.

Pagyrimo raštu apdovanota Leokadija Norbutienė-Mockienė iš Kėdainių už tikras ir fantastines istorijas, už iliustracijas knygelei, už ilgametį Kėdainių literatų organizavimą konkursui.

Ne vienerius metus Leukadija atveža dovanoti daug savo tapytų paveikslų.

Pagyrimo raštas atiteko Augenijai Gražvydai Vaitkevičienei iš Kėdainių už pasakojimą „Toks tas gyvenimas“.

Pagyrimo raštai įteikti Eugenijai Čičinskienei iš Želvių (Užvenčio sen.) už novelę „Baltoji legenda“ ir Jadvygai Šimkienei iš Kelmės už tikrą istoriją „Deginta, nesudeginta“.

Kitiems kūrinių autoriams įteiktos padėkos.

Daugelį metų konkurso dalyvių tekstus spausdina kompiuteriu kelmiškė Janina Baliutytė.

Baigiamoji šventė – renginys pirmą kartą suorganizuotas Budraičių Bendruomenės namuose.

Igno Viržinto apsakymas „Marcė kurorte“ naujai nuskambėjo skaitomas dviejų bibliotekininkių: Dalios Galbuogienės ir Danguolės Garnienės.

Prizus nugalėtojams atvežė iš išdalino atstovės iš Kelmės rajono savivaldybės: Rima Rimdeikienė ir Daiva Stonienė.

„Vieversio“ klubo pirmininkas Viktoras Gulbinas pasidalino šiltais atsiminimais apie kolegų literatų bendravimą buvusiame technikume, kaip tobulinosi savo kūryboje skaitydami vieni kitiems savo parašytus darbelius.

Liejosi emocinga Leokadijos kalba apie Igno kūrybą, apie Budraičius, apie „Prozos aruodus“.

Šventę vainikavo romantiškos ir nuotaikingos dainos, kurias atliko kėdainiškiai Albertas Ramanauskas ir Danguolė Barauskienė.

Bendruomenės pirmininkės Virginijos Žurbenkienės iniciatyva šventei tinkamai buvo paruoštos patalpos, o šeimininkės Rasa Balsytė ir Valerija Danisevičienė paruošė stalą ir vaišino svečius šeimininkų ir atvežtiniais pyragais.