Daugiabučių gyventojai bijo dar vieno administratoriaus

Daugiabučių gyventojai bijo dar vieno administratoriaus

SKAITYTOJAI KREIPIASI

Daugiabučių gyventojai bijo dar vieno administratoriaus

Išgirdę apie siūlymus, šilumos tinklus atskirti nuo šilumos tiekėjo, Kelmės gyventojai sunerimo. „Netikim, kad šilumos trasas perdavus kitai įmonei pigs šiluma, – sakė į redakciją paskambinęs vienas kelmiškių. – Turėsime išlaikyti dar vieną kontorą.“

Regina MUSNECKIENĖ

reginamus@skrastas.lt

Papildomas išlaikytinis

Daugiabučiuose gyvenantys kelmiškiai abejoja, ar šilumos trasas perdavus kitam valdytojui papigtų šiluma. Jų nuomone, atsirastų dar viena kontora, kurią turėtų išlaikyti šilumos vartotojai. Joje dirbtų žmonės. Jiems reikėtų mokėti atlyginimus ir mokesčius valstybei. Reikėtų išlaikyti patalpas. O šilumą tiekiančioje kontoroje irgi vargu ar sumažėtų darbuotojų. Tad šiluma nepigtų.

Jau dabar šilumą kelmiškiams tiekiantis „Litesko“ filialas „Kelmės šiluma“ ima per 40 litų „gyvatuko“ mokestį, keliolikos litų šilumos sistemų aptarnavimo mokestį, vartotojai moka už karšto vandens skaitiklių aptarnavimą.

Šilumos trasas perdavus prižiūrėti kitai įmonei, šilumos tiekėjai galbūt atmestų tik keliolikos litų tinklų priežiūros mokestį. Bet ar tokios sumos užtektų naujajai kontorai išlaikyti?

„Jau bandė atskirti šilumos punktus. Kas iš to išėjo? Nėra kam jų prižiūrėti,“ – sakė į redakciją paskambinęs skaitytojas.

Mažuose miesteliuose – neapsimoka

Redakcija paklausė, ką apie galimą šilumos trasų atskyrimą nuo šilumos tiekėjo mano daugiabučių administratoriaus Kelmės vietinio ūkio direktorius Vytautas Rupšys.

Jis taip pat abejojo, ar šiluma vartotojams atpigtų. „Tuo momentu gal ir nepabrangtų, paskui atsitokėtų ir brangintų, – sakė V.Rupšys. – Dideliuose miestuose, kur šilumos trąsos – keli šimtai kilometrų, gal ir racionalu būtų jas atskirti nuo šilumos tiekėjų. Kelmėje – neapsimoka. Šilumos tiekėjai patys pajėgūs prižiūrėti trasas ir tiekti šilumą. Jie pasiskaičiuoja, išlaidas įtraukia į šilumos kainą. O Kelmėje nėra net tokios įmonės, kuri turėtų licenciją prižiūrėti šilumos tinklus. Iš kitur dėl nedidelio miestelio šilumos trąsų vargu ar kas ateis. Juk reikia investuoti. O iš kur investicijos, jei ne iš tų pačių menkai mokių vartotojų?“

Kad šiluma tokiu atveju neatpigtų patikino ir „Kelmės šilumos“ direktorius Adolfas Stongvilas. Šiuo metu kaip tik atnaujinamos šilumos trasos. Dalis lėšų gauta Europos paramos, dalį investuoja šilumos tiekėjai. „Vieno jovalo dėl šilumos punktų neišsprendžia, dabar jau maišo kitą,“ – sakė A.Stongvilas.

Nerengia perdavimo tvarkos

„Gal ministerija jau atšoko, nes bent kol kas nerengia šilumos tinklų perdavimo kitiems prižiūrėtojams tvarkos, – abejojo rajono savivaldybės Ekonomikos ir investicijų skyriaus vedėjas Vytautas Vileikis.

Jo nuomone, būtų neteisinga šilumos trąsų priežiūrą atiduoti kitai bendrovei, kai „Kelmės šiluma“ jas jau baigia atnaujinti. Diskutuota, kas galėtų perimti trąsas ir už kiek jomis rūpintųsi. Galimi prižiūrėtojai imtų keturiais centais daugiau už kiekvieną buto kvadratinį centimetrą.

V.Vileikis stebėjosi ir kitu sprendimu parduoti šilumos punktus gyventojams. „Juk žmonės už tuos punktus jau sumokėjo pirkdami būstus, – svarstė. – Koks čia dar pirkimas?“

Kelmėje šilumos punktus toliau prižiūri šilumos tiekėjai. Atnaujintiems šilumos punktams taikoma garantinė penkerių metų priežiūra.

NUOMONĖ: Šilumos trasas Kelmėje šiuo metu atnaujinančios ir šilumą gyventojams tiekiančios įmonės „Kelmės šiluma“ direktorius Adolfas Stongvilas mano, jog šilumos tinklus atskyrus nuo šilumos tiekėjo šiluma nepigs, o bus privirta tik daugiau jovalo.

Autorės nuotr.