
Naujausios
Gegužės 10-ąją seniausias Žemaitijoje Kurtuvėnų etnografinis ansamblis „Kurtuove“ su muzika, gausiu būriu svečių, amatininkų ir tautodailės meistrų kermošiumi, malda ir daina paminėjo veiklos 55-mečio jubiliejų.
Iškilmės prasidėjo šv. Mišiomis už mirusius ansambliečius Kurtuvėnų Šv. Jokūbo bažnyčioje. Mišias aukojo parapijos klebonas Marius Dyglys. Maldoje už mirusius ansambliečius – kelios dešimtys pavardžių praeityje garsių Kurtuvėnų ir apylinkių liaudies muzikantų, dainininkų, šokėjų, folkloro puoselėtojų.
Po šv. Mišių ansambliečiai su „Kurtuoves“ vėliava ir daina „Pelėda“, kurią vedė viena ilgiausiai ansamblį lankančių dainininkių kurtuvėniškė Stefanija Volbikienė, dalyvavo eisenoje – tai buvusios ansamblio vadovės Edita Ramančionienė, Irena Pluščiauskienė, Zofija Popovienė, Jurgita Bartkuvienė ir šiuo metu ansambliui vadovaujanti Ramunė Mikėnienė. Ragą pūsdamas visus į šventę kvietė vienas ansamblio senbuvių kurtuvėniškis Darius Ramančionis, būgną mušė šiuo metu vyriausias ansamblio dainininkas bubiškis Jonas Žymančius, smagiai „Pelėdą“ traukė ansambliečiai.
Svečius didžiulė dvaro ratinė – Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centro salė – vos talpino. Gausiai į „Kurtuoves“ jubiliejų susirinko etnografinės dainos, muzikos, šokio bičiuliai – Raudėnų kultūros centro jungtinis folkloro ansamblis „Gerviki“, Luokės kultūros centro folkloro ansamblis „Šatrija“, Kelmės kultūros centro folkloro ansamblis „Taduja“, Bazilionų kultūros centro Bubių folkloro ansamblis „Obelėlė“, Bazilionų kultūros centro tradicinė kapela.
Šventėje, kuri vadinosi „Mes baguoti iš numū“, siekta pristatyti ne tik Žemaitijos krašto dainas, šokius, papročius, bet ir krašto tautodailės meistrus, amatininkus, ištikimus lietuviškai kultūrai ir tradicijoms kūrėjus. Jubiliejiniame renginyje dalyvavo vienas žymiausių Lietuvoje liaudies instrumentų meistrų, akmens meistras, medžio drožėjas, kalvis, folkloro puoselėtojas Albertas Martinaitis. Jis, greta savo akmens, metalo ir medžio dirbinių, į „Kurtuoves“ jubiliejų atsivežė instrumentų, kuriais nuo ansamblio susikūrimo 1970-aisiais grojo senieji Kurtuvėnų etnografinio ansamblio muzikantai.
Šventėje buvo surengtas amatininkų ir tautodailininkų kermošius, kuriame dalyvavo tautodailininkai Dalia Danilaitienė su savo kurtomis riešinėmis ir Saulius Tamulis – su Užgavėnių kaukėmis.
Buvusiems ir esamiems Kurtuvėnų etnografinio ansamblio, kuris nuo 2003 metų buvusios vadovės Editos Ramančionienės dėka pavadintas milžinės „Kurtuoves“ vardu, įteiktos Šiaulių rajono savivaldybės mero, Kultūros skyriaus bei Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro padėkos.