
Naujausios
Už tai, kad sugeba į veiklas įtraukti specialiųjų ugdymo poreikių vaikus, kurių darbai eksponuojami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, bei rodomas pastangas kalbėtis, norą susitarti vektorinio piešimo būrelio mokytojui įteiktas "Metų dialogo" apdovanojimas.
Valdas Kančauskas žinomas kaip integracinės socialinės iniciatyvos „Laimės aitvaras“, sumanytojas ir kuratorius, visuomenininkas, socialinių projektų, parodų autorius, neformalaus vaikų švietimo Vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų meniškumo ugdymo veiklų vadovas, laisvasis mokytojas, mokytojas, pelno nesiekiančios viešosios įstaigos ,,Angelų sodai" vadovas, fotografas.
LRT Metų apdovanojimuose - jis buvo siūlytas tarp 9 pretendentų į Lietuvos "Metų asmenybės" titulą.
"Man buvo didžiulė garbė būti nominuotam tarp devynių iškilių asmenybių: Nerijaus Cesiulio, Mariaus Jakulio Jason, Asmik Grigorian, Dano Rapšio, Sigito Tamkevičiaus", – džiaugiasi kelmiškis moktojas.
Be ,,Metų asmenybės" nominacijos Valdas buvo nominuotas ir dar vienoje kategorijoje ,,Metų lygybė" - už pastangas parodyti ypatingų vaikų kasdienius žygdarbius ir „supergalias“, įveikiant negalios apribojimus ir susiformavusias klaidingas visuomenės nuostatas.
Iš viso septynioms nominacijoms buvo pasiūlyta daugiau kaip 1500 nusipelniusių Lietuvos žmonių. Juos siūlė LRT žiūrovai ir portalo skaitytojai. Komisija išrinko nugalėtojus.
,,Svarbiausia, kad pastebėti - ypatingieji, gabieji vaikai Angelai. Aš esu tik tarpininkas – tarp jų ir visuomenės", – sako mokytojas, kurio dėka ir pastangomis vektorinės tapybos, fotografijos pagrindų ir meninio ugdymo būrelį lankančių vaikų piešinių parodos buvo surengtos Jungtinėse Amerikos valstijose Detroite, Lietuvių dailės muziejuje galerijoje "Siela" Čikagoje, Klivlande ir Los Andžele.
Piešimas padeda neįgaliems vaikams sukoncentruoti dėmesį, nes vienas paveikslas kartais tapomas apie porą – tris mėnesius. Dalyvaudami parodose specialiųjų poreikių vaikai pasijunta svarbūs, lygūs su visais, įgyja drąsos. Be to, pardavus jų paveikslus, galima padėti įsigyti kokį nors daiktą, pavyzdžiui, batus.
Dalis tų vaikų nuskriausti ne tik likimo, bet ir savo tėvų, kurie nenori jais rūpintis. Dėmesys šiems vaikams, kuriuos mokytojas Valdas vadina angelais, ypatingais vaikais – taip pat labai svarbus dalykas.
Mokytojas ir jo mokiniai pradėjo garsėti po to, kai surengė pirmąją vektorinio piešimo būrelio darbų parodą Kelmėje, Žemaitės viešojoje bibliotekoje. Tuomet apie šį mokytoją ir specialiųjų ugdymo poreikių vaikų kuriamus stebuklus papasakota "Šiaulių krašte".
Tai suteikė mokytojui drąsos eiti toliau, padėti neįgaliems vaikams dar daugiau. Jų darbų parodos apskriejo prezidentūrą, ministerijas.
Iš vaikų piešinių sukurtas Laimės aitvaras, kuris skriejo virš minios žmonių įvairiuose Lietuvos renginiuose, netgi per Popiežiaus Pranciškaus vizitą, ir garsino Kelmę.